Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arriva Teplice – jízdní řády, linka Praha, info

Arriva Teplice je dopravní společnost, která provozuje od roku 1993 autobusovou a trolejbusovou dopravu v severočeských Teplicích.

Arriva Teplice se představuje

Arriva Teplice je hlavním oblastním autobusovým dopravcem ve stejnojmenném severočeském městě a také zajišťuje dálkové spoje do turisticky atraktivních Krušných hor.

Od svého počátku je Arriva Teplice mateřskou společností Arriva Transport Česká republika, která působí po celé České republice.

Autobus firmy Arriva Teplice

Historie Arriva Teplice

Společnost Arriva byla založena 22. listopadu roku 1993. Jedná se o společnost s ručeným omezeným se sídlem v severočeských Teplicích.

Společnost zanikla roku 2017, kdy byla přejmenována na Arriva City s.r.o. Společnost Arriva City momentálně sídlí v Teplicích na ulici Emílie Dvořákové 70.

Interiéry jednoho z dálkových autobusů

Autobusové linky

Arriva City s.r.o zajišťuje v současnosti celkem 72 městských a příměstských linek Pražského integrovaného systému.

Dále zajišťuje express linku Teplice – Praha, na které jezdí pět luxusních autobusů.

Další službou společnosti je zájezdová doprava na území hlavního města Prahy, smluvní doprava Obchodního Centra Olympia Teplice, multifunkční BB Centrum Michle, Penam, dvě linky cyklobusů z Teplic do Krušných hor.

Arriva Teplice obsluhuje i Prahu a Krušné hory

Historický trolejbus

Mezi dalšími službami společnosti Arriva City je historický trolejbus s evidenčním číslem 105. Tento historický trolejbus jezdí v rámci nostalgické linky v Teplicích. A to vždy o sobotách a nedělích v turistické sezóně na lince číslo 111.

Jedná se o trolejbus Škoda 9Tr., což byly vozy vyráběny od počátku šedesátých let dvacátého století v závodě Škoda Ostrov nad Ohří.

Trolejbus má červeno krémový nátěr a je retro vzpomínkou na dobu, kdy v Teplicích jezdilo 34 těchto osvědčených trolejbusů.

Vozový park

V současné době má Arriva City po celé České republice 306 autobusů a 30 trolejbusů. Společnost má také 2 elektrobusy, které jsou šetrnější vůči životnímu prostředí.

Autobusů má firma stovky

Dálkové spoje

Arriva City s.r.o nabízí pro všechny tuzemské i zahraniční turisty dálkové turistické autobusy směr na Krušné hory.¨

Jedná se konkrétně o linky:

  • 484 Teplice – Krupka, Fojtovice
  • 493 Teplice – Moldava

Oba zmiňované spoje nabízejí přepravu až 20 jízdních kol. Za přepravu jízdního kola zaplatíte 20 korun. Spoje jezdí přes týden, o víkendech i o prázdninách. Na obou linkách platí tarif DÚK (Doprava Ústeckého kraje).

Arriva Teplice závěr

Arriva Teplice je dobře zavedená a fungují společnost. Jak jste se mohli přesvědčit, tak její záběr je mnohem větší, na rozdíl od jiných dopravců. S autobusy Arriva Teplice se tak běžně potkáte i v Praze.

Jezdíte s Arrivou často? Máte nějaké aktuální informace? Podělte se s námi o ně v komentářích. Rádi tento článek dál rozšíříme.

Diskuze ke článku