Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aktuální teplota moří – Přehledné grafy

Kolik stupňů celsia má právě moře, ke kterému se chystáte? Aktuální teplota moří je důležitý údaj, který hodně napoví o tom, jestli se na dovolenou opravdu těšit. Zjistit jí není nic těžkého. Aktuální teplota moří je běžnou součástí letních předpovědí počasí například na České televizi. Na internetu jí pak naleznete na mnoha serverech.

Teplota moří ve světě a Evropě?

Teploty moří se v dnešní době samozřejmě měří po celém světě. Obecně platí jednoduché pravidlo, že čím víc na sever, tím je voda studenější. Druhé hlavní pravidlo je, že na otevřeném oceánu je voda studenější než v malém uzavřeném moři.

Teplota moří a oceánů je samozřejmě ovlivněna i dalšími věcmi, jako jsou mořské proudy nebo roční období.

blank

Příklad ze života

Ostrov Madeira se nachází zhruba na stejné zeměpisné šířce jako Tunisko. Jenže Madeira je na otevřeném oceánů a Tunisku u uzavřeného Středozemního moře. Rozdíl teplot vody ve stejný čas, je tu běžně i 5 stupňů.

Teplota moří v létě

Teplota vody v moři se v létě na mnoha místech hodně mění. Například italské město Ancona na pobřeží Jadranu omývá v únoru voda o teplotě 12 stupňů, ale v červenci už je to v průměru více než 25 stupňů.

Teplotu moří v letoviscích se rozhodně vyplatí sledovat. Doporučujeme to udělat už dlouho před dovolenou. Mohli byste být nepříjemně překvapeni, jak třeba na mnoha místech Španělska je voda v červnu studená.

Náš tip

Teplotu moří na mnoha místech na planetě můžete sledovat na webu https://www.seatemperature.org.

U moře je pohodička

Teplota moří v Evropě

Evropa je stále nejoblíbenějším místem dovolené pro většinu Čechů. Není se proto čemu divit, že nejčastěji hledají teplotu moří právě zde. My jsme pro vás připravili aktuální teploty v některých nejzajímavějších místech starého kontinetnu.

Teplota moře Chorvatsko

Teplota moře v Chorvatsku zajímá nejvíc lidí, není se čemu divit, když je to jeden z nejoblíbenějších cílů dovolených. Chcete vědět více? Máme pro vás další článek jenom o teplotě moře v Chorvatku.

Baška Voda

Oblíbené letovisko na jihu Chorvatka, kam míří zástupy Čechů. A jak teplé zde mají moře?

blank

 

Dubrovník

Krásné historické město na samém jihu. V okolí je samozřejmě také spousta krásných pláží.

blank

 

Ostrov Vis

Jeden z nejvzdálenějších chorvatských ostrovů. Je tady voda studenější?

blank

 

Teplota moře Řecko

Řecko je rovněž oblíbená destinace. Většina návštěvníků míří letecky na prosluněné ostrovy. Ani se nedivíme, že je zajímá předpověď počasí a aktuální teplota moře v Řecku.

 

Ostrov Rhodos

Oblíbený řecký ostrov na dohled vzdálený od Turecka. Jakou tady má ale běžně moře teplotu?

blank

 

Ostrov Kréta

Jeden z největších ostrovů ve Středozemním moři vůbec je velmi oblíbeným cílem nejenom Čechů.

blank

Ostrov Korfu

Velmi navštěvovaný Jónský ostrov, který toho může nabídnout opravdu hodně.

blank

 

Závěr

Aktuální teplota moří dnes už není žádné tajemství. Snad vám náš článek napověděl a nebo alespoň odkázal na zajímavé zdroje, kde ji zjišťovat.

Diskuze ke článku