Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kam s dětmi v Praze – Tipy na výlety

Kam s dětmi v Praze na výlet? Praha je nádherné město, které je zajímavé i pro výlety s našimi ratolestmi. Pojďme si některá pozoruhodná zákoutí i pražská muzea ukázat.

Kam s dětmi v Praze ptáte se?

Možností je hodně. My vám chceme ukázat místa, která zaručeně nezklamou.

Za přírodou do Divoké Šárky

Divoká Šárka je rozkošný kousek přírody, který zaujímá plochu 249 ha a tvoří ji většinou lesy s velikým množstvím pozoruhodných skalních masivů.

Najdete zde i rozsáhlé louky, kde kvete celá řada vzácných rostlin. Na území Šárky se v minulosti nacházelo Slovanské hradiště, které zmizelo na přelomu 9. a 10. století našeho letopočtu.

Za přírodou do Divoké Šárky

V 18. století se zde pro změnu nacházely četné vinohrady. Hojné zalesňování celého území začalo teprve na přelomu 19. a 20. století, což celé oblasti jednoznačně prospělo.

Více o Divoké Šárce a nebo koupališti Džbán.

Vyhlídka z Žižkovského vysílače

Vyhlídka Žižkovského vysílače je situovaná ve výšce 93 metrů nad zemí. Z observatoře je jedinečný pohled na všechny světové strany, takže Prahu máte jako na dlani.

Vyhlídka z Žižkovského vysílače

Otevřeno je zde od 8:00 do 24:00, takže z vysílače můžete obdivovat výhled na Prahu za denního světla i v noci, kdy se stává Praha nádherně přitažlivá a magická.

Za přírodou do Prokopského údolí

Prokopské údolí je výjimečná přírodní lokalita, která je zákonem chráněna od roku 1978. Nejromantičtějším a nejkrásnějším místem Prokopského údolí je především pitoreskní skalní jezírko, které najdete pod strmou vápencovou skálou.

Za přírodou do Prokopského údolí

Tohle malebné jezírko vzniklo výronem spodní vody po nuceném odstřelu skály kvůli těžbě vápence. Po skončení těžby byl lom zaplaven spodní a dešťovou vodou, takže nyní má jezírko celkovou rozlohu 25 arů a je 26 metrů široké, 106 metrů dlouhé a 10 metrů hluboké.

Přečtěte si více o Prokopském údolí v samostatném článku.

Příroda a historie na Vyšehradu

Vyšehrad je národní kulturní památka a jeho dějiny sahají až do druhé poloviny 10. století, kdy toto knížecí hradiště objevil a postupně osídlil český král Vratislav II.

Příroda a historie na Vyšehradu

Vyšehrad není jenom významné historické místo a jedinečná národní kulturní památka, ale také skvělým místem na procházky, odkud je nádherný výhled na Prahu.

Vyšehrad je ale také synonymem pro nádherný park, který se může pochlubit četnými lavičkami a vysokými prastarými stromy.

Návštěva armádního muzea a památníku na Vítkově

Památník je v současné době muzeem moderních dějin s multimediální výstavou, která se jmenuje Křižovatky české a československé státnosti.

Vojenské muzeum a památník na Vítkově

Moderně pojatá výstava mimo jiné nabízí poslední dopisy Milady Horákové nebo osobní předměty spojené se studentem Janem Palachem či psací stroj českého spisovatele Pavla Tigrida.

Návštěva Národního muzea

Nepřehlédnutelná novorenesanční budova Národního muzea je od konce 19. století důležitou dominantou horní části pražského Václavského náměstí.

Po dlouhé rekonstrukci byla budova Národního muzea v roce 2018 otevřena veřejnosti, takže nyní se můžete těšit na staré, ale i nové exponáty.

O Národním muzeu jsme napsali samostatný a velmi obsáhlý článek

Novinkou pak je nová podzemní chodba, která propojuje starou budovu Národního muzea s novou budovou, která v minulosti sloužila Federálnímu shromáždění.

Kam s dětmi v Praze závěr

Možností kam s dětmi v Praze je opravdu hodně. Záměrně jsme vám chtěli dát tip na výlety, které budou opravdu hodnotné. Jsou to výlety za kulurou nebo přírodou. Samozřejmě děti určitě neurazíte ani návštěvou muzea Lega, muzea voskových figurín a nebo třeba velkolepého hračkářství Hamleys v ulice Na příkopě.

Diskuze ke článku