Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Džbán v Praze – Kvalita vody 2022 a průvodce

Koupaliště Džbán je ryze přírodním vodním areálem, který se nachází na ulici Nad Lávkou 672/5 v Praze 6 Vokovicích.

Uzavřeno od ledna 2022

Areál byl v roce 2022 uzavřen kvůli havarijnímu stavu.

Koupaliště Džbán se představuje

Pražské koupaliště Džbán je přírodní venkovní koupaliště, které se nachází v krásné lokalitě na okraji Prahy 6 hned vedle přírodní rezervace Divoká Šárka.

V areálu koupaliště najdete stánky s chutným občerstvením, záchody a rozlehlé parkoviště.

Pro mimopražské návštěvníky lze také doporučit nedaleký kemp, kde se můžete ubytovat. Milovníci opalování na Adama a Evu zde také najdou oblíbenou nudistickou pláž.

Staré můstky pro skoky do vody

Krátká historie koupaliště

Vodní nádrž Džbán v údolí Šáreckého potoka slouží nejenom ke koupání, ale také k rybolovu. Celé vodní dílo bylo vybudováno v letech 1966 až 1971.

Koupaliště má dvě části

Koupaliště se skládá z klasické a nudistické části, přičemž obě koupaliště oddělují dostatečně přehledné nápisy. Klasická část se nachází na východní straně koupaliště, ta nudistická část pak směrem od Divoké Šárky.

Koupaliště Džbán v Praze nabízí přírodní koupání

Služby pro návštěvníky

Vodní nádrž Džbán je ideální místo nejenom pro milovníky koupání, ale rovněž pro všechny zájemce o opalování v idylickém prostředí.

Krásný slunný den na Džbánu si můžete ozvláštnit zapůjčením loďky nebo různými sporty. Zahrát si zde můžete například plážový volejbal, fotbal či jednoduchý frisbee.

Džbán láká milovníky vodních sportů, například paddleboardingu

Kemp Džbán

Pokud vám jednodenní pobyt na koupališti Džbán nebude stačit, můžete využít blízko umístěný Kemp Džbán, ve kterém je kromě místa pro stany vyhrazena také zóna pro karavany. Areál kempu má rozlohu 4,5 ha a může se pochlubit travnatým povrchem.

Pro bezpečnost kempu pak v noci funguje uzamykatelná hlavní brána, která je navíc v létě pojištěna noční ostrahou. Do kempu můžete i se svými domácími mazlíčky.

Pohoda na vodní hladině

Jak se ke koupališti dostanete?

Na koupaliště Džbán se z centra hlavního města dostanete pohodlně vlastním autem nebo tramvají číslo 5 a 20. Vystoupit musíte na tramvajové zastávce Divoká Šárka a pak se dáte po červené turistické značce prudce z kopce.

Od zastávky ujdete zhruba 500 metrů. Jedinou nevýhodou je, že na samotné koupaliště se musíte vydat bez vašeho domácího mazlíčka, kterým je vstup na koupaliště zakázán.

Letní idylka na koupališti Džbán

Názory návštěvníků

Návštěvníci koupaliště Džbán oceňují především přírodní charakter celého areálu, který je vhodný nejenom k plavání, ale také k různým dalším sportům.  Na druhou stranu je potřeba uznat, že velká část areálu je neudržovaná a zanedbaná.

Vstupné a otevírací doba

Celodenní v minulosti vyšla vaší peněženku na 90 korun, studenti a senioři zaplatí 50 korun. Rodinná vstupenka pak stojí 200 korun. Koupaliště je v provozu od 1.6 do 15.9 a to vždy každý den od 9 hodiny ranní do 21 hodiny večerní.

Koupaliště Džbán závěr

Areál Koupaliště Džbán je krásným místem pro relaxaci a vodní sporty. Některé místa by si zasloužili renovaci a to hodně, ale koupat se tady dá, služby tu jsou a okolí je prostě krásné. Takže za nás dáváme jednoznačně palec nahoru.

Diskuze ke článku