Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Motol – Představujeme skvělé přírodní koupaliště (otevírací doba, ceník)

Přírodní koupaliště Motol patří k zcela unikátním místům, kde se můžete v Praze vykoupat. Je to přírodní koupaliště tvořené třemi hezkými rybníčky s travnatými plážemi.

Koupaliště Motol se nachází přímo pod Fakultní nemocnicí v Motole. Hned vedle se nachází rušné silnice Kukulova a Plzeňská (kde je i známá SPŠ dopravní).

Jak koupaliště Motol vypadá?

Koupaliště tvoří tři propojené rybníčky, které jsou poeticky pojmenované pouze čísly: 1,2,3. Všechny se nachází na Motolském potoce. Koupat je možné pouze v tom prostředním číslo 2, který je ostatně i největší. Má rozměry 120 x 120 metrů. Celková plocha koupaliště je 4.100 m2.

Přírodní koupaliště Motol nabízí kus opravdové přírody

Kolem dokola se nachází travnaté pláže. Nejvíc lidí se koncentruje na severu u vstupu. Tady je také kiosek a nejméně stromů, takže ideální místo na opalování. Rybník se dá obejít kolem dokola a na druhé straně se také nachází místa pod vzrostlými stromy, které naopak poskytují dostatek stínu. Na východní straně rybníčku se také nachází 15 metrů dlouhé molo.

Hlavní pláž má pozvolný vstup do vody a je zde písek. Největší hloubka koupaliště u hráze je 3 metry. Koupání je na vlastní nebezpečí, protože rybník nestřeží žádný plavčík.

Krásné travnaté pláže lákají v létě k lenošení

Atmosféra koupaliště Motol

Na koupališti Motol vládne pohodová a vlídná atmosféra. Člověk je úplně obklopený přírodou a téměř nevnímá ruch velkoměsta. Jenom kousek výše se přitom nachází obrovský areál nemocnice v Motole.

Břehy jsou travnaté a hezky upravované. Na některých místech je rákosí. Vstup u hlavní pláže je široký, jinde se nachází jenom malé zátoky. Lavičky kolem kiosku zvou k lenošení. Celkově musím říct, že je tady velmi příjemně a člověk si tady v létě báječně odpočine.

Nechybí kiosek s občerstvením

Služby koupaliště

Samozřejmostí koupaliště jsou venkovní sprchy, dámské a pánské šatny a toalety.

Koupaliště Motol má občerstvení, které nabízí základní sortiment pití: pivo, limonády, kávu, čaje, nealko, víno i destiláty a základní občerstvení jako: klobásy, langoše, smažený sýr, hamburger, hranolky, nakládaný hermelín, utopenci nebo sladké vafle.

V ceně vstupu je také dětský koutek, trampolína, skluzavka, houpačka a pískoviště.

Za poplatek si zde můžete půjčit slunečníky, rozkládací lehátka k odpočinku na slunci a sportovní potřeby (například na líný tenis).

Otevírací doba koupaliště Motol

Každý den: 9:30 – 20:00

Provozní doma může být změněna, kvůli aktuálnímu počasí, proto se vyplatí se vždy informovat předem.

Milan Kirlík telefon: 603 927 446
Petr Šebera telefon: 603 449 642

V parných dnech bývá na koupališti v Motole také dost lidí

Ceník vstupného

Druh vstupného Cena
Dospělí 90 Kč
Děti 6-18 let 60 Kč
Senioři od 60 let 60 Kč
Držitelé průkazu ZTP 40 Kč
Od 17:00 40 Kč
Permanentka na celou sezónu 1.500 Kč

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Kvalita vody

Voda bývá v koupaliště Motol většinou velmi dobrá. Samozřejmě se jedná o přírodní vodu v rybníce, která nemá takovou průhlednost a zářivě modrou barvu jako na klasickém koupaliště. Jinak je ale opravdu čistá a nezávadná.

Provozovatelé pravidelně vyvěšují kvality vody na ceduli před koupalištěm, takže se můžete sami přesvědčit o aktuální situace dříve, než sem ještě vkročíte. Velmi často prý dokonce patří zdejší voda k nejkvalitnějším v Praze – ale vždy je otázka, s čím je srovnáváno.

Na koupaliště je zákaz vodění psů a jiných domácích mazlíčků.

Kam jinám se vyrazit koupat?

Hledáte jiné koupaliště v okolí? Doporučujeme koupaliště Džbán.

Koupaliště Motol má většinou čistou vodu, vše tady zveřejňují

Kudy na koupaliště Motol?

Většina lidí asi využije MHD, kde jsou možnosti buď autobus anebo tramvaj. Velmi blízko vchodu se nacházejí následující zastávky. Seřadili jsme vám je podle blízkosti vchodu.

Autobusem
Bus zastávka – ul. Zahradníčkova (linka 167)
Motol (linky 168, 174, 179,180,184, 347)

Tramvají
Tramvajová zastávka: Motol (linky 4, 9, 15)

Pokud cestujete autem, tak je nejlepší využít parkoviště Za Opravnou.

Koupaliště Motol závěr

Přírodní koupaliště Motol patří mezi opravdu zajímavá a skvělá místa, kde se dá v Praze vykoupat. Podobných přírodních areálů v Praze opravdu moc není a kdo má chuť utéct z ruchu velkoměsta, tak tohle pro něj bude ideální volba. Navíc zde mají i nudistickou pláž! Takže to tady opravdu není pro každého, ale troufám si říct, že většina lidí bude nadšena.

A co vy? Znáte koupaliště Motol? Chystáte se ho navštívit? Anebo jste tady pravidelně. Podělte se s námi o váš názor v komentářích. Děkujeme.

Diskuze ke článku