Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Co navštívit v Londýně

Jaké atrakce a památky byste si rozhodně neměli nechat ujít při návštěvě Londýna? Vybíráme pro vás to absolutně nejlepší, co navštívit v Londýně. Určitě nebudete zklamáni.

Tower of London

Tohle je taková britská obdoba Pražského hradu. Majestátnou středověkou pevnost Tower of London si rozhodně nesmíte nechat ujít. Kolem ní vyrostl středověký Londýn a dodnes je to srdce britské metropole. Je to místo kudy procházela historie. Tower sloužil jako obranná pevnost, sídlo panovníka i jako vězení.

Co navštívit v Londýně - Tower of London

Dnes je to především symbol. Samozřejmě tu jsou obrovské davy lidí, ale přesto návštěva stojí za to. Tower je považován za jednu z nejbritstějších památek. Obrovskou výhodou je, že spousta dalších zajímavých míst je hned vedle.

Velkou zdejší atrakcí jsou už samotní průvodci „Yeoman Warder”. Ti mimochodem střeží sedm havranů. Kdyby ulétly, tak by to prý znamenalo konec britské monarchie. V Tower of London se nachází expozice korunovačních klenotů, která rozhodně stojí za návštěvu.

Praktické informace: Otevřeno po celý týden (zaručeně od 10:00 – 16:30). Na návštěvu si vyhraďte 2-3 hodiny. Vstupné £25.00.  Webové stránky Tower od London.

 

Tower Bridge

Další nezaměnitelný symbol Londýna. Visutý zvedací most nad řekou Temží z roku 1886. Nádherná ukázka pokroku techniky a lidského umu. Projít po něm se můžete zdarma. Můžete ale nahlédnout i dovnitř do strojovny, na expozici věnovanou mostu a dostat se tak i do horní části jedné z věží. A to vám můžeme jenom doporučit, protože jenom tak si tuto unikátní památku vychutnáte takovou, jaká opravdu je.

Praktické informace: Otevřeno denně 10:00 – 17:30. Na návštěvu si vyhraďte 1-2 hodiny. Vstupné £8.70.  Webové stránky Towe Bridge.

Co navštívit v Londýně - Tower Bridge
 

Muzeum Churchill War Rooms

Unikátní válečné muzeum spjaté s osobou ministerského předsedy Winstona Churchilla. Nachází se kousek od parlamentu směrem k parku St. James. Tohle muzeum není tak oblíbené, takže tu nejsou velké fronty.

Pro milovníky historie a období druhé světové války to ale je ráj na zemi. Neskutečně kvalitně zpracovaná expozice, která ukazuje Churchillovi běžné dny na pozadí války. Hlavně expozice podzemního Churchillova válečného kabinetu stojí za to. Podzemní bunkr je opravdu neuvěřitelně rozsáhlý. Celá expozice je také hodně interaktivní a protknutá moderními technologiemi.

Praktické informace: Otevřeno denně 9:30 – 18:00. Na návštěvu si vyhraďte 2-3 hodiny. Vstupné £21.00. Při objednávce online sleva -10%. Webové stránky Churchill War Rooms.

Co navštívit v Londýně - Churchill War Rooms
 

Buckinghamský Palác

Současné sídlo královny. Nádherný přepychový palác, který je však na návštěvu přístupný jenom velmi omezeně. Většina lidí se spokojí jenom se show střídání stráží. Blízko je ostatně také krásný St. James’s park. Pokud si chcete Buckinghamský Palác opravdu užít, zkuste se dostat na prohlídku. Je to určitě jedno z top míst „co navštívit v Londýně.”

Praktické informace: Otevřeno podle situace. Na návštěvu si vyhraďte 2-3 hodiny. Vstupné £24.00. Webové stránky Buckingham palace.

Co navštívit v Londýně - Buckingham Palace
 

Vyhlídka z mrakodrapu The Shard

Monumentální stavba, která je s výškou 310 metrů nejvyšší ve Velké Británii. Panoramatická krytá vyhlídka se nachází ve výšce 243 metrů a nabízí opravdu uchvacující pohled na město dole. Zajímavostí je, že vlastníkem mrakodrapu je emirát Katar.

Praktické informace: Otevřeno denně 10:00 – 22:00. Na návštěvu si vyhraďte 1-2 hodiny. Vstupné £21.50 – 31.00 podle toho kdy koupíte. Webové stránky The Shard.

Co navštívit v Londýně - The Shard
 

ArcelorMittal Orbit

Co navštívit v Londýně dál? Rozhodně ArcelorMittal Orbit. Je to umělecké dílo a vyhlídková věž v jednom, to je ArcelorMittal Orbit vysoká 114,5 metrů. Nezvyklá stavba vypadá jako propletenec červených traverz. Nachází se v londýnském parku Queen Elizabeth Olympic Park ve Stratfordu. Věž byla symbolem Olympijských a paralympijských her v Londýně v roce 2012. Díky skluzavkám se zde nebudou nudit ani děti.

Praktické informace: Otevřeno denně 11:00 – 17:00. Na návštěvu si vyhraďte 1-2 hodiny. Vstupné £11.50 podle toho kdy koupíte. Webové stránky ArcelorMittal Orbit.

Co navštívit v Londýně - ArcelorMittal Orbit
 

Vyhlídka z London Eye

Je vysoké 135 metrů, což z něj činí největší ruské kolo v Evropě. Těžko uvěřit, že stojí na břehu Temže už od roku 1999. Původně se jmenovalo Millennium Wheel, tedy Kolo tisíciletí. Dnešní oficiální název zní Coca-Cola London Eye. Výhled je z něj každopádně famózní.

Praktické informace: Otevřeno denně 10:00 – 20:30. Na návštěvu si vyhraďte 1-2 hodiny. Vstupné £24.30 s online slevou. Webové stránky London Eye.

 

Westminster Abbey

Monumentální katedrála s několika prohlídkovými okruhy. Jsou zde pohřbeny největší osobnosti nejenom britské, ale i celosvětové historie.

Praktické informace: Otevřeno denně (zaručeně) 10:00 – 15:00. Na návštěvu si vyhraďte 1-2 hodiny. Vstupné £22.00. Při objednávce online sleva -10%. Webové stránky Westminster Abbey.

 

Co navštívit v Londýně závěr

V Londýně je opravdu mnoho úžasných míst k vidění. Člověk neví co dřív. Tohle město se rozhodně vyplatí poznávat déle než jenom na prodlouženém víkendu. Věříme, že jsme vám v tomto článku daly zajímavé tipy na známé i méně známé atrakce. Na něco jsme zapomněli? Budeme jenom rádi, když nás doplníte v komentářích?

Diskuze ke článku

0/100