Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sledování letu online

Sledování letu online? V dnešní době už je to naprostá samozřejmost. Pomohou aplikace do mobilu, weby letišť i nezávisle služby. Všechny možnosti vám představit tomto článku.

Sledování konkrétního letu

Sledování letu online podle čísla letu je naprosto jednoduchá záležitost, kterou vám umožní mnoho webů i aplikací pro chytré telefony. Sledování konkrétního letu nebylo nikdy snazší. Pojďte si s námi projet všechny možnosti.

Weby letišť

Oficiální webové stránky letišť jsou první možností, kterou můžete využít. Má je totiž každé letiště. Na těchto stránkách naleznete vždy aktuální seznam příletů a odletů. U pražského letiště Václava Havla to například na adrese prg.aero. Podle domény .aero ostatně nejčastěji poznáte, že web letiště je oficiální. I když to není podmínka. V doméně se také používají oficiální zkratky názvů, které najdete například na své letence a v informacích o daném letišti.

Sledování letu Ruzyně

Letiště jsou seriózní instituce, a tak obvykle i jejich webové stránky jsou přehledně a věcné. Sledování letu Ruzyně je opravdu hračka. Když si otevřete prg.aero, tak zjistíte, že informace o příletech a odletech vás čekají hned na hlavní stránce, a to včetně možnosti vyhledávání. Není nic jednoduššího než se podívat právě na ten váš let.

Vše funguje bezvadně i na mobilu. Rovnou si navíc můžete dohledat i další informace například o parkování nebo restauracích.

Sledování letu online

Weby dalších důležitých letišť

A jak jsou na tom jinde? Také velmi dobře, o čemž se můžete přesvědčit z tohoto seznam letišť, na které možná někdy zavítáte:

Weby pro sledování letu

Speciálních stránek zaměřených pouze na sledování letu je samozřejmě více. Naleznete na nich vše podstatné. My vám rozhodně můžeme doporučit Flightarrivals.com, který je na hledání podle čísel letu a dalších kritérií naprosto ideální. Velmi oblíbený je pak FlightRadar24 (psali jsme článek), který umožňuje velmi hezké sledování letadel na mapě. Hlavně při letu je to opravdu velmi efektní.

Každý let můžete jednoduše sledovat online.

Aplikace na sledování letu

Mobilních aplikací pro tento účel je celá řada. Většinou nestojí za moc. My pro vás máme ale tipy na ty nejlepší, které máme osobně ověřené. Ty vám pohodlně umožní sledování letadel podle čísla letu

FlightStats

Moje oblíbená a léty ověřená aplikace. První volba! Jednoduchý a přehledný design, rychlost, maximální funkčnost. FlightStats vás dovede, kam potřebujete. Stačí dát vyhledat číslo letu a hned budete vědět přesné časy, aktuální a detailní informace, a dokonce i počasí v místech příletu a odletu. FlightStats používám těsně před odletem, kdy chci zjistit, ke které bráně mám jít a jestli let bude na čas.

FlightAware

Velmi přehledná a moderní aplikace. Můžete hledat konkrétní let podle čísla nebo jeho části. Ale nabízí se i další možnosti. Můžete lety filtrovat podle letišť, pravidelných linek (tras), leteckých dopravců (aerolinek). Zajímavá je „Misery Map,“ která odhaluje vytížení amerických letišť. Škoda jenom, že nefunguje i na zbytek světa. Tabulka s aktuálními zpožděními však už pokrývá celý svět.

The Flight Tracker

Hezká a přehledná aplikace. Přidáte si svůj let a pak už máte na dosah veškeré informace. Líbí se mi hlavně zobrazení mapytrasou letu a statistikami. To je opravdu efektní a přehledné. Jinak je funkčnost stejná jako u předchozích. Navíc se ale nabízí i placená verze aplikace. Přehledné je vyhledávání podle letišť i aerolinek.

Sledování letu závěr

Sledování konkrétního letu je dnes snadné. Můžete to dělat na mobilu, tabletu i počítači. Jednotlivé možnosti se trochu liší: někdo sází více na vizuální prezentaci, jiný zase na strohé informace, v zásadě ale umí to samé.

Snad se nám podařilo vás v možnostech sledování letu zorientovat. Pokud máte nějaký vlastní tip, tak my budeme jenom rádi, pokud se o něj s námi podělíte.

 

Diskuze ke článku

0/100