Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bazén Brušperk – krásný plavecký bazén, který musíte navštívit

Bazén Brušperk je součástí sportovního komplexu při Základní škole Vojtěcha Martínka. Bazén se nachází na ulici Sportovní 584. Od centra města je bazén vzdálený zhruba 2 minuty pěšky.

Bazén Brušperk se představuje

Bazén Brušperk se může pochlubit moderním bazénem o délce 25 metrů.

Bazén Brušperk z venku

Bazén má celkem 3 plavecké dráhy, k nimž souvisle navazuje kruhový záliv s protiproudem na jednom konci a dojezd rychlého tobogánu modré barvy na konci druhém.

Uprostřed plovárny je pak relaxační masážní lavice a vstupní schody do bazénu s teplotou vody okolo třiceti stupňů Celsia.

Bazén Brušperk je krásný a moderní areál

Technické parametry bazénu

Hloubka dvaceti pěti metrového bazénu přechází z 1,3 metru u dojezdu tobogánu do 1,1 metru u kruhového zálivu. Dno bazénu je světle modré. Bazén není určen pro plavecké soutěže, ale pouze pro rekreační plavání.

Dětské brouzdaliště

Pro vaše nejmenší ratolesti je zde připraveno krásné dětské brouzdaliště, které je určeno pro děti do šesti let věku.

Bazén Brušperk recepce - pokladna a vstup

Má horní a dolní část a oba bazénky jsou spojené malou nerezovou skluzavkou.

V dolním bazénku najdete vodní hřib, který potěší nejedno dítě. Teplota vody v dětském brouzdališti se pohybuje od 34 do 36 stupňů Celsia. Kapacita obou dětských bazénů je 22 dětí.

Další vodní atrakce

Další vodní atrakcí plovárny v Brušperku je vířivá vana pro 7 osob, která má teplotu vody od 34 do 36 stupňů Celsia.

A na úplný závěr zmiňme rychlý tobogán, který se může pochlubit celkovou délkou více než 50 metrů. Tobogánem při svižné adrenalinové jízdě projedete asi za 11 sekund.

Bazén Brušperk má opravdu hezkou atmosféru

Atraktivní interiér

Interiér celého bazénu je velmi atraktivní. Strop je bílý, stěny jsou příjemně žluté, podlaha kolem bazénu pak šedá a vnitřek bazénu tmavě a světle modrý.

Dopravní dostupnost

Bazén je od centra města vzdálen vzdušnou čarou 400 metrů. Nejbližší vlaková stanice se nachází v obci Jistebník, který je na trati číslo 270.

Vlaková stanice je od Brušperku vzdálena 10 kilometrů.

Autobusová zastávka Brušperk střed je od bazénu vzdálena pro změnu 650 metrů. Na kole pak můžete k bazénu dojet po cyklotrase číslo 6006.

Autem můžete zaparkovat přímo v místě, přičemž parkování aut je zdarma.

Plavání nebo relaxace - tady si opravdu užijete

Vstupné bazén Brušperk

Vstupenka na 60 minut vyjde vaši peněženku na sympatických 80 Kč, respektive 70 korun. Děti od 3 do 6 let zaplatí 60 korun. Vstup do bazénu je možný pouze v plavkách, šortky jsou zde zakázané.

Otevírací doba bazén Brušperk

Provozní doba celého areálu je však velmi různorodá, takže na aktuální provoz bazénu se pro jistotu podívejte na oficiální webové stránky bazénu. Provoz bazénu je celoroční.

Bazén Brušperk závěr

Brušperk je opravdu hezký bazén. Moderní a kvalitní. Pro mě osobně musím říci, že celkově se mi prostředí bazénu hodně líbí. Všechno je hezké a takové moderně útulné. V Moravsko-slezském kraji je mnoho bazénu (doporučujeme například aquapark Olešná), ale jenom málokterý je tak hezký, jako právě Brušperk.

Diskuze ke článku