Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dinopark Vyškov – Vstupné, otevírací doba, sleva

Dinopark Vyškov je unikátní zábavní park, který potěší nejenom malé, ale i velké návštěvníky. Na ploše 5 ha se seznámíte nejenom s obrovskými dinosaury, ale také s pravěkými rostlinami (například s borovicí Wollemia Nobilis).

Statické i pohyblivé modely

V Dinoparku Vyškov narazíte na statické i pohyblivé modely dávných prehistorických zvířat. Všechny modely jsou v životních velikostech a dokonce v prostředí, ve kterém s velkou pravděpodobností obývala naši modrou planetu před více než 65 miliony let.

Pravěcí ještěři v plné kráse.

Exkluzivní 4D kino

DinoPark se může pochlubit exkluzivním 4D kinem. Toto kino vám například představí panoramatický film s dětmi Filipem a Hermínou, které se díky čárám promění v dinosaury Fina Dina a Dinu Minu. Ti se stanou vašimi příjemnými průvodci říší druhohor.

Návštěvníci je spatří nejen v panoramatickém filmu, ale i naživo ve všech DinoParcích. Pro dětské návštěvníky pak doporučuji navštívit speciální hřiště, kde si děti mohou zahrát na zkušené paleontology a absolvovat naučnou stezku.

Pohled na hlavní část areálu Dinoparku Vyškov.

V parku rovněž najdete obchod suvenýrů DinoShop a občerstvení DinoCafé i DinoGril.

Dino Bike aneb pohled na DinoPark z ptačí perspektivy

DinoBike je neotřelou atrakcí, která vám nabídne pohled na DinoPark Vyškov z ptačí perspektivy. Jedná se o projížďku na jízdním kole nad hlavami obřích dinosaurů ve výšce až 11 metrů.

Někteří dinosauři jsou jako živí!

Tahle atrakce stoprocentně nadchne všechny dětské návštěvníky. Už jenom parametry této atrakce jsou jedinečné, neboť speciálně zkonstruovaná visutá dráha, která je umístěna v korunách stromů, je 312 metrů dlouhá.

Projížďka na kole nad hlavami dinosaurů trvá zhruba 15 minut a stojí rovných 100 korun.

Čekají vás i zajímavé dramatické scény.

Druhohorní rostlina Wollemia Nobilis

Dalším unikátem, na který v Dinoparku Vyškov narazíte, je živá druhohorní rostlina Wollemia Nobilis. Tento pravěký druh borovice byl odhalen v roce 1994 v Austrálii. Vědci tehdy našli 39 exemplářů, takže šlo o zcela unikátní objev, protože pravěká rostlina žila na Zemi před 175 miliony let.

Děti budou z Dinoparku nadšené!

Vstupné Dinopark Vyškov a ZOO

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 220 korun. Dětské vstupné pak stojí 150 korun. Sezónní pergamentka pak vyjde vaší peněženku na 800 korun, respektive 400 korun. Děti do 3 let mají vstupné zdarma. Dinopark Ostrava je bohužel jedním z nejvíce zdražujících Dinoparku – od roku 2019 se vstupné zvýšilo více, než o třetinu.

Vstupenka do Dinoparku v sobě obsahuje i vstup do ZOO Vyškov. V cenně vstupenky je i vstup do 4D kina s půjčením speciálních brýlí zdarma.

Lístek do DinoParku obsahuje v sobě i vstup do vyškovské zoologické zahrady. Zde můžete na vlastní oči spatřit domácí chovy různých zvířat. Celkem je zde 456 domácích i exotických zvířat ve 133 druzích.

Vstupné Dinopark Vyškov ceník

Otevírací doba

Dinopark Vyškov je otevřen od dubna do října každý den. Obvyklá otevírací doba je od 9:00 – 18:00. Poslední vstup je možný v 17:00. V říjnu se otevírací doba ale o 1 hodinu zkracuje.

Dinopark Vyškov mapa

Následující přehledná mapa Dinoparku Vyškov vám ukáže, na co všechno se můžete těšit. Je toho opravdu hodně!

Mapa dinoparku Vyškov

Závěr

Dinopark Vyškov je opravdu zajímavý zábavní park. Patří k těm nejlepším u nás a rozhodně stojí za návštěvu. Vstupné sem sice není zrovna levné, ale když vezmete, že v ceně je i návštěva ZOO, tak se tady hravě zabavíte na celý den. Za nás vám tedy můžeme Dinopark Vyškov jenom doporučit.

 

3 Komentář

 • blank
  Jiří
  Publikováno 7. 10. 2019 v 7:03

  Prosím kdy je otevřen dinopark v měsíci říjnu . Díky za odpověď

  Odpovědět
  • blank
   Autor
   Recepční Hotelove.cz
   Publikováno 9. 10. 2019 v 10:02

   V říjnu je standardně otevřeno 9:00–17:00 o víkendech:
   5. – 6.10.
   12. – 13.10.
   19. – 20.10.
   26. – 30.10.

   Navíc jsou ale i noční prohlídky, které jsou v trochu jiné dny mezi 18:00 a 22:00.
   4. – 5.10.
   11. – 12.10.
   18. – 19.10.
   28. – 27.10.

   Odpovědět
 • Trackback: Zoo Vyškov – Ceník vstupného, otevírací doba, průvodce

Diskuze ke článku