Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Centrum Černý Most – Jediné dokonalé OC v Praze?

Obchodní centrum Černý Most je nákupní a zábavní centrum, které se nachází v městské části Praha 14 na ulici Chlumecká 6.

Je to nejstarší obchodní komplex na území naší republiky, kde návštěvníci najdou nejenom různé obchody, služby, ale také zábavní aktivity.

Pohled na moderní OC Černý Most

Centrum Černý Most historie

Obchodní centrum Černý Most bylo postaveno na konci listopadu roku 1997. V roce 2000 přibylo ke komplexu obchodního centra čtyřpatrové zábavní centrum, ve kterém hrálo prim především na svou dobu moderní multikino.

Centrum Černý Most je světlé a vzdušné

Později se některé zábavní aktivity přesunuly do nového centra Černý Most, takže v roce 2016 vznikl v zábavním centru velký obchod s nábytkem od rakouské firmy XXXLutz.

Jídelní koutek s restauracemi a fast foody

Rekonstrukce obchodního střediska

Velká rekonstrukce obchodního střediska začala v roce 2011 a skončila v roce 2013. Celý objekt dostal nový háv s prosklenou fasádou, přibylo zde více obchodů i parkovacích míst. Nově zde vzniklo rovněž speciální zázemí pro cyklisty.

Nabídka obchodů je opravdu široká

>Dopravní dostupnost

Obchodní centrum Černý Most je nejrychleji dostupné pražským metrem. Vystoupíte na konečné stanici Černý Most trasy B a k obchodu dojdete zhruba za 8 minut pěšky.

K obchodnímu centru se také dostanete autem nebo autobusem. Autem se sem nejrychleji dostanete z Pražského okruhu. Parkoviště v okolí nákupního centra jsou zdarma, k dispozici je zde 3122 parkovacích míst.

Třetí možností je použít jeden z autobusů číslo 181, 201 a 240.

Centrum Černý Most se několikrát zvětšovalo

Obchody v obchodním centru Černý Most

Obchodní centrum Černý Most má celkem 175 obchodů a 20 restaurací. Za všechny jmenujme lékárnu Benu, drogerii DM, hypermarket Globus, osvědčený obchod se sportovním a outdoorovým oblečením Alpine Pro, obchod s obuví Humanic nebo obchod s elektronikou Samsung.

Otevřeno je od 9 hodiny do 21 hodiny.

Z 20 restaurací stojí určitě za návštěvu bufetový podnik Multifood nebo thajská restaurace Thai Thai. V první restauraci si můžete vybrat jídlo dle svého vlastního uvážení a za zvážené jídlo pak zaplatíte přesnou částku.

Druhá jmenovaná restaurace pak nabízí ryze thajskou gastronomii, která kombinuje všechny možné chutě a vůně světa, takže si zde vybere opravdu každý.

Blízko vchodu je hypermarket Globus

Zábavní podniky v Metropoli Černý Most

V obchodním centru Černý Most najdete mnoho zábavy pro sebe i pro své děti. K dispozici je zde Maxíkov, který nabízí plno zábavy dětem do jedenácti let.

Na ploše 450 metrů čtverečních zde najdete netradiční prolézačku Hnízdo nebo atrakci s názvem Les, která byla inspirovaná stezkou korunami stromů.

Oblíbený český fast food Bageterie Boulevard

Otevírací doba

Otevírací doba obchodního centra je každý den od 9 hodiny ranní do 21 hodiny večerní.

Centrum Černý Most závěr

Centrum Černý Most je moje nejoblíbenější obchodní centrum. Je moderní, vzdušné a hezky se tady tráví čas. Není to tady totiž jenom o nakupování, ale i o službách a programu. Tady zařídíte opravdu téměř vše. Rád si zajdu do zdejšího Cinestaru na dobrý film nebo do místní pobočky Saunie.

O Saunii na Černém Mostě máme samostatný článek.

Diskuze ke článku