Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dinopark Plzeň – Vstupné, otevírací doba, průvodce

Dinopark Plzeň se nachází na ulici Nad ZOO 1. Dinopark Plzeň je prakticky spojen s místní zoologickou zahradou, takže se zvýhodněnou vstupenkou můžete navštívit obě atrakce.

Dinopark Plzeň se představuje

Zábavní a vzdělávací park v Plzni vhodný pro výlety s dětmi všech věkových kategorií. Vznikl jako kombinace naučné stezky využívající nejnovější technologie včetně 3D kina, dětských atrakcí a herních prvků. Nachází se na okraji městské části Vinice a je spojen se ZOO Plzeň.

Dinopark Plzeň je úžasné místo plné dobrodružství

DinoPark Plzeň představuje na ploše 3 ha modely (statické ale i pohyblivé a ozvučené) prehistorických zvířat v životních velikostech v prostředí, ve kterém pravděpodobně obývala naši planetu před více než 65 miliony let.

Modely dinosaurů

Modely jsou vyráběny speciální patentovanou technologií na základě nejnovějších vědeckých poznatků a nalezených fosilií. Návštěva DinoParku proto může být i vhodným doplňkem k výuce historie. Nepřehlédnutelný je 30metrový Argentinosaurus. Je to největší robotický model, který se kdy v DinoParku zabydlel.

Někteří dinosauři působí jako živí.

3D kino a další atrakce Dinopark Plzeň

Součástí DinoParku je 3D kino se speciálně vyrobeným panoramatickým filmem, kde se stanete součástí příběhu dětí Filipa a Hermíny, které se díky kouzlu promění v dinosauří kamarády Fina Dina a Dinu Minu.

Dětské hřiště Dinopark Plzeň

Někteří ještěři vypadají jako živí

Ti se stanou novými průvodci říší druhohor. Návštěvníci je uvidí nejen ve filmu, ale i ve všech DinoParcích, v jejich různých rozmanitých podobách. Děti si mohou zahrát na paleontology na speciálním hřišti, navštívit naučnou stezku. V parku najdete prodejnu suvenýrů DinoShop, občerstvení DinoCafé i DinoGril, vše ve stylu druhohor.

S takovými kolosy se nechcete potkat...

Skutečný pravěk – Wollemia nobilis

Unikátem světového významu je od roku 2006 v DinoParku umístěná živá druhohorní rostlina Wollemia nobilis. Tento strom, druh pravěké borovice, byl objeven v roce 1994 v počtu pouhých 39 exemplářů v australské divočině. Pro botanika je setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem. Wollemia nobilis rostla na Zemi před 175 mil. lety.

Hlavní vstup s pokladnou do Dinoparku Plzeň

Vstupné ceník

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého 130 korun. Dětské vstupné pak stojí 90 korun. Kombinovaná vstupenka do Dinoparku i Zoologické zahrady stojí 280, respektive 190 korun. Děti do 3 let mají vstupné zdarma. Je možné zakoupit i zvýhodněné pernamentky pro opakované vstupy.

Dinopark Plzeň vstupné pro rok 2021

Otevírací doba Dinopark Plzeň

Dinopark Plzeň je otevřen od dubna do konce října. Konkrétně v roce 2021 se počítá s 12. 4. až 30.10. 2021.

Otevírací hodiny jsou 8.00 – 18:00.

Mapa Dinoparku Plzeň

Pro snazší orientaci vám přinášíme i tuto podrobnou mapu celého Dinoparku.

Dinopark Plzeň mapa

Dinopark Plzeň závěr

Dinopark Plzeň je našlapaný a velmi zábavný park, který ocení především děti. Na ty je tady myšleno od prvního do posledního okamžiku a výsledek opravdu stojí za to. Tady se vaše ratolesti nebudou nudit ani chvilku a tím pádem i vy si můžete užít příjemný výlet a pokochat se dokonalými modely dinosaurů.

Návštěva zábavního parku opravdu stojí za to

Diskuze ke článku