Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivovar Dalešice – Restaurace, ubytování a moje skvělé zážitky

Pivovar Dalešice najdete ve stejnojmenné obci, která se nachází v kraji Vysočina. Pivovar s dlouhou a bohatou tradicí stojí na ulici Dalešice 71.

Pivovar Dalešice se představuje

Pivo se v Dalešicích vařilo již v 17. století. Zdejší pivovar se však nejvíce proslavil v roce 1980, kdy se zde točil známý knižní příběh Hrabalových Postřižin.

Známý pivovar Dalešice si zahrál i ve filmu Postřižiny

V nově opraveném objektu v současnosti najdeme Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví, ve kterém pochopitelně nechybí ani připomenutí slavného českého filmového snímku.

Nádvoří Dalešického pivovaru

Doby dávno minulé

Návštěva tohoto unikátního místa se tak trochu podobá cestování časem – náhle se totiž objevíte ve staré době Rakouska-Uherska, živě si představujete rušný chod pivovaru a do svých chřípí vdechujete lákavý voňavý vzduch.

Není to sen – vůně šířící se z varny dává vědět, že se v pivovaru opět po dlouhých časech vaří tradičním způsobem kvalitní české pivo.

Pivovar je opravdu historický unikát

Popis pivovaru

Pivovar obklopuje rozlehlá zahrada, která je orámována kamennou zdí. Zdejší zahrada je skvělým místem pro uklidnění myšlenek a potěchu duše i ducha. V turistické sezóně zde můžete narazit na nejrůznější kulturní akce.

Pivovar obklopují velké a krásné zahrady

Pivo produkované v pivovaru Dalešice se vaří podle starého pivovarského zákona, který striktně říká, že k výrobě piva se smí využít pouze vody, sladu, chmele a kvasnic. Zdejší kvalitní pivo můžete plnými doušky pak ochutnat v místní stylové pivovarské hospodě.

Co se v pivovaru Dalešice vaří?

  • V Dalešickém pivovaru se vaří především Dalešická jedenáctka, což je světlé kvalitní české pivo.
  • Dále si zde můžete objednat jazzový ležák s názvem Kouřící králík, což je pro změnu polotmavá dvanáctka.
  • Pak jsou zde ještě třináctistupňová piva, konkrétně světlý Májový ležák a tmavý Fledermaus.

Pivovar má opravdu dlouhou historii

Tři prohlídkové okruhy pivovarem

Pivovar nabízí celkem 3 zajímavé prohlídkové okruhy. Ten nejzajímavější je zřejmě první, který vám dá nahlédnout do muzea rakousko-uherského pivovarnictví. Uvidíte zde rovněž místo natáčení slavné koupací scény z českého filmu Postřižiny.

Délka prohlídky prvního okruhu je 20 až 25 minut a vstupné stojí 50, respektive 30 korun.

Restaurace pivovaru Dalešice

Skvělý pivovarský hotel

Hotel je součástí souboru starých budov Postřižinského turistického a kulturního centra v malé obci Dalešice, které mají v současné době něco málo přes 500 obyvatel.

Ubytovat se můžete ve dvou, tří, a čtyř lůžkových pokojích s originální a nostalgickou atmosférou starého pivovaru.

Pivovar Dalešice má opravedu skvělou atmosféru

K dispozici je zde celkem 18 pokojů, což dohromady čítá 47 lůžek s možností přistýlek. Parkování vozidel je zajištěno zdarma na parkovišti u pivovaru.

Pivovar Dalešice závěr

V pivovaru Dalešice vaří nejenom výborné pivo, ale je to velmi kulturní a zajímavé místo. Prohlídkové okruhy, muzeum Rakouska-Uherska a film Postřižiny. Je to krásné a kulturní místo, kam si můžete udělat opravdu perfektní výlet.

U nedaleké Dalešické přehrady si můžete užít i krásnou přírodu. Doporučujeme například nedalekou Stropešínskou vyhlídku anebo zřícenina hradu Holoubek.

Diskuze ke článku