Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo Vyškov – Ceník vstupného, otevírací doba, průvodce

Zoo Vyškov najdete na ulici Cukrovarská 9. Od centra města je zoo vzdálena asi 900 metrů.  Menší zoopark je spojený také s Dinoparkem, takže se zde zabavíte i na celý den.

Největší atrakce Zoo Vyškov

Mezi největší atrakce zooparku ve Vyškově patří „Dvoreček naší babičky“, což je povedená napodobenina selského dvora s možností kontaktu dětských návštěvníků s domácími zvířaty.

Další atrakcí zoo je jedinečná výstava slepic, králíků a zejména koček sibiřských, které nespatříte v žádné jiné zoo na našem území. Zcela výjimečný je rovněž chov skotu osla poitouského a malp plačtivých.

Zoo Vyškov má hodně domácích zvířat

Dějiny zoo

Dějiny zooparku se začaly psát v roce 1965, kdy zde byla založena malá zoologická zahrada nedaleko vyškovského zámku. V roce 2006 se uskutečnila velká rekonstrukce, takže zde vznikly nové výběhy pro domácí zvířata z Afriky, Jižní Ameriky a Asie.

Tradiční hanácké selské stavení

V areálu bylo postaveno také dětské hřiště, venkovní terasa s rychlým občerstvením, restaurace a parkoviště.

Od srpna 2017 pak zde funguje expozice Austrálie, kde můžete pozorovat barevné australské papoušky a atraktivní klokany z bezprostřední blízkosti.

Krásný zoopark Vyškov

Roztomilých zvířátek tady mají opravdu hodně

Popis Zoo Vyškov

V současné době má zoopark ve Vyškově zhruba 1.226 zvířat, která jsou rozprostřena na ploše 4 hektarů.

Nejpočetnější zdejší zvíře je papoušek vlnkovaný, kterého vlastní nejedná česká domácnost.

Dalšími pozoruhodnými zvířaty jsou pak nanduové, lemur kata a exotičtí pštrosi dvouprstí.

Oblíbené selské stavení

Dále jsou tu k vidění velbloudi jednohrbí, lamy, koně shirští z Anglie, koně fjordští z Norska, poníci, skot watussi, kozy, ovce a hrabavá i četná vodní drůbež, včetně jejich divokých předků.

Zajímavá expozice sladkovodních ryb

Od srpnu roku 2018 se vyškovská zoo může pochlubit expozicí sladkovodních ryb s názvem Pod hladinou. Zajímavou expozici najdete v nové části zoo, která je situovaná hned za hlavním vchodem. Součásti výstavy je vodní nádrž s terasou a podzemní pozorovatelnou, kde lze pozorovat tichý život pod hladinou.

Nová expozice sladkovodních ryb

V nadzemní terase pak pro změnu můžete pozorovat půvabný pohled na hladinu a její bezprostřední okolí. Ze sladkovodních ryb zde uvidíte kapry, jesetery, parmy, ostroretky, oukleje, plotice, cejneky, cejny nebo okouny.

Zoo Vyškov má i krásné dětské hřiště

Parkoviště

Parkoviště najdete hned u zoo a pojme celkem 140 aut a 3 autobusy. Parkovné do jedné hodiny je zdarma, na celý den pak zaplatíte 40 korun.

Voliéry v zoo Vyškov

Zoo Vyškov otevírací doby

Otevírací doba zoologické zahrady Vyškov je celoroční. V letní sezónu je zoologická zahrada otevřena každý den od 9:00 do 18:00 hodiny.

Vstupné Zoo Vyškov

Základní vstupné do zoo v letních měsících je 100 korun, přičemž děti a senioři zaplatí 70 korun. Vstupné v podzimních měsících pak stojí 80, respektive 50 korun. Vstup dětí do tří let je zdarma.

Zoo Vyškov závěr

Zoo Vyškov je malá, ale krásná Zoo. V poslední době se navíc každým rokem rozrůstala o další zajímavé expozice. Pevně věříme, že toto rozšiřování bude pokračovat. Skvělé je také spojení s Dinoparkem, který poskytne další velkou dávku zábavy. Nám tedy nezbývá nic jiného, než vám Zoo Vyškov upřímně doporučit.

Diskuze ke článku