Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vranovská přehrada – ubytování, mapy a webkamera

Vranovská přehrada s čistou a teplou vodou najdete v půvabném údolí pod barokním zámkem Vranovem nad Dyjí. Pojďme si oblíbené místo dovolených představit blíže.

Vranovská přehrada je jedno z nejhezčích rekreačních míst v České republice. Svou roli hraje i její odlehlost od velkých měst a hlavních dopravních tepen. Naopak Rakousku a NP Podyjí je tu doslova za rohem.

Technické parametry

Přehradní nádrž je 30 km dlouhá, se rozkládá od Vranova nad Dyjí až po obec Podhradí nad Dyjí. Celková plocha přehrady je 762,5 ha.

Vranovská přehrada se začala budovat v minulém století

Vranovská přehrada a okolí nádrže

Vranovská přehrada byla vybudovaná za 3 roky. Bylo to v letech 19301933 a od té doby je velmi populárním a hojně navštěvovaným rekreačním místem. Je to přehrada s opravdu velmi čistou vodou, takže velmi záhy získala přezdívku „Moravský Jadran“.

Sportovní vyžití na Vranovské přehradě

Díky přívětivé teplotě je zde možné koupání už od počátku června až do poloviny září. Písčité pláže s postupným přechodem do vody jsou vhodné pro děti i méně ostřílené plavce.

Pohled trochu z výšky

Pokud vás přestane bavit plavání, můžete vyzkoušet zdejší adrenalinový tobogán. Na Vranovské přehradě najdete i půjčovnu sportovních potřeb, lodiček a vodních šlapadel. Skvělé podmínky jsou zde rovněž pro milovníky windsurfingu a jachtingu.

Nejznámější rekreační střediska

Nejznámější rekreační střediska najdete v okolí Vranova nad Dyjí, Bítova a Podhradí nad Dyjí. Za všechny jmenujme rekreační středisko Hráz nebo turisty oblíbenou chatovou osadu Farářka.

Známý most na Vranovské přehradě

Turistické zajímavosti

Mezi oblíbené rekreační služby Vranovské přehrady patří lodní přeprava. K tomuto účelu jsou k dispozici 3 lodě s 5 přístavišti po délce Vranovské přehrady. Jedná se o loď Poseidon, Viktorie a Valentýna. Největší lodí je výletní loď Poseidon, která má kapacitu až 200 osob.

Dalším lákadlem na Vranovské přehradě je modrobílý turistický vláček, který přepravuje turisty z hráze přehrady do centra Vranova nad Dyjí. Kapacita vláčku je 36 dospělých osob.

V létě je tu čistá a teplá voda

Ubytování

Nejlevnější ubytování na Vranovské přehradě najdete v místních kempech. K dispozici je Camping Vranovská pláž s plně vybavenými mobilheimy nebo Camping Bítov s chatkami a bungalovy.

Známý hrad Vranov nad Dyjí

Lepším vybavením disponuje kemp Bítov, který má dokonce svůj vlastní aquapark, který je navíc vyhřívaný. V aquaparku najdete brouzdaliště pro děti, odpočinkový bazén s masážními prvky a dojezdový bazén s klouzačkami i větší bazén, kde si lidé mohou relaxačně zaplavat.

Zajímavosti v okolí

Nadšenci do cykloturistiky mohou využít dobře značených cyklistických tras, které protínají nádherný Národní park Podyjí. Na kole se tak můžete podívat na romantický zámek Vranov nad Dyjí nebo na pyšný hrad Bítov, kteří založili již na konci 12. století Přemyslovci.

Vranovská přehrada při západu slunce

Závěr

Vranovská přehrada je zajímavé technické dílo. V jeho okolí vznikla velmi krásná rekreační oblast, která nabízí výborné koupání, spoustu historických památek i krásnou a nedotčenou přírodu na dosah. Nerad bych plýtval silnými slovy, ale okolí Vranovské přehrady bych se nebál označit za jednu z nejlepších rekreačních lokalit v Česku.

Diskuze ke článku

0/100