Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OC Šestka v Praze – obchody, parkování, průvodce

Obchodní centrum Šestka je nákupní centrum, které se nachází na ulici Fajtlova 1090/1 na Praze 6 nedaleko od pražského letiště.

Jedná se o velké nákupní středisko, které nabízí pod jednou střechou velké spektrum obchodů, služeb a zábavy.

Krátká historie OC Šestka

Obchodní centrum Šestka bylo oficiálně otevřeno 14. listopadu roku 2006. Povedená stavba obchodního komplexu Šestka získala třetí místo v architektonické soutěži Grand Prix architektů v kategorii novostavba roku 2007.

Šlo o průlomové ocenění, neboť to byl v té době vůbec první hypermarket, který v architektonické soutěži získal cenu.

Šestka je moderní a hezké nákupní centrum

Dopravní dostupnost

Obchodní centrum Šestka je nejrychleji dostupné autem nebo autobusem. Autem se sem dostanete buď z dálnice D7 (směr od Kladna) či přímo z pražského okruhu (směr od letiště) či z Evropské ulice (směr od Dejvic).

K dopravě je možné použít autobusovou linku 191, která začíná u stanice metra Anděl (trasa metra B) na Smíchově. Od stanice metra Veleslavín (trasa metra A) pak můžete použít autobus číslo 119.

Restaurací je tady hned několik

Parkování

Parkoviště v okolí nákupního centra jsou zdarma, celkem je zde k dispozici 1.030 parkovacích míst.

Obchody v Metropoli OC Šestka

Obchodní dům Šestka má pod jednou střechou velké množství obchodů, restaurací a kaváren.

Za všechny jmenujme obchody jako: Levné knihy, drogerii DM, Albert hypermarket, obchod se sportovním oblečením Intersport, obchod s outdoorovým vybavením RockPoint, obchod s obuví Humanic nebo obchod s elektronikou Datart.

Tobogán je unikátní atrakce - Zkusit ho může každý!

Z restaurací stojí určitě za návštěvu exotická restaurace Taco Porto Cocina Mexicana nebo osvědčená restaurace KFC. První restaurace nabízí ryze mexickou gastronomii, druhá pak pro změnu rychlé sendviče a kuřecí prsíčka s hranolky, tatarkou nebo kečupem.

Tobogán v Šestce

V obchodním komplexu Šestka je k vidění jedna adrenalinová rarita. Tou je dvacetimetrový tobogán pro děti i dospělé, který najdete mezi prvním patrem a přízemím. Tobogán byl zde postaven na konci roku 2010.

Nákupní centrum jenom kousek od letiště Václava Havla

Krásné výhledy do okolí

Ze dvou stran obchodního komplexu jsou k vidění okolní rozsáhlé louky. Obě strany mají šikmé zatravněné stěny.

Ze střechy Šestky se vám pak naskytne zajímavý a neotřelý výhled do areálu Letiště Václava Havla Praha, které je od obchodního komplexu vzdálené, co by kamenem dohodil. Dívat se na letištní hangáry a odstavená letadla můžete i přes dalekohled.

Procházka uličkami OC Šestka

Další obchody v okolí

Dalším nákupním centrem v blízkém okolí od Obchodního centra Švestka je Obchodní dům Delta, který najdete na ulici Žukovského na Praze 6.

Otevírací doba OC Šestka

Otevírací doba obchodního centra je každý den od 9 hodiny ranní do 21 hodiny večerní. Pouze Hypermarket Albert je každý den otevřen od 8 hodiny ranní do 21 hodiny večerní.

OC Šestka závěr

Obchodní centrum Šestka je moderní a velmi příjemné nákupní centrum. Je stranou centra města, a tak přeci jenom muselo o návštěvníky bojovat. A podařilo se. Dnes je to živé OC s velkým výběrem obchodů i kvalitních služeb. Za nás vám tedy návštěvu můžeme jenom doporučit.

Diskuze ke článku