Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bazén Klatovy – Ceník, otevírací doba, průvodce

Bazén Klatovy je krytý i venkovní plavecký areál, který se nachází na ulici Dr. Sedláka 829. Od centra města je bazén vzdálený zhruba 10 minut chůze.

Bazén Klatovy se představuje

Bazén Klatovy se může pochlubit moderním bazénem o délce 25 metrů a šířce 12,5 metrů. Bazén má celkem 6 plaveckých drah se startovacími bloky.

Druhým bazénem je pak relaxační bazén, ve kterém můžete využít relaxační a adrenalinové prvky. Třetím bazénem je pak dětský bazén, který má celkové rozměry 9×6 metrů.

Divoká řeka v bazénu Klatovy

Relaxační bazén

Moderní relaxační bazén je určen pro všechny věkové kategorie, které se ve vodě chtějí bavit a odpočívat.

Hlavní atrakcí této částí bazénu je tobogán v červené barvě, do kterého mají přístup osoby od věku osmi let a při minimální výšce postavy 140 centimetrů.

Relaxační bazén Klatovy

Dále zde můžete vyzkoušet:

  • Výtečnou zážitkovou jeskyni
  • Nespoutanou divokou řeku
  • Skvělý protiproud
  • Odpočinková perličková lůžka
  • Příjemnou vířivku a chrliče

Saunový svět

Bazén Klatovy nabízí také atraktivní saunovou část, ve které můžete navštívit parní kabinu, infra kabinu, finskou saunu, zážitkové sprchy nebo odpočívárnu. Součástí saunového světa jsou rovněž saunové ceremoniály.

Vířivka v bazénu Klatovy

Výuka plavání

Součástí služeb bazénu Klatovy je rovněž výuka plavání pro základní a mateřské školy.

Výuka plavání je organizovaná místní plaveckou školou a kurzovné pro děti stojí 1300 korun. Plavat se zde mohou naučit i dospělí, kteří za půlroční kurz, který zahrnuje 17 lekcí, zaplatí 1700 korun.

Areál doslova láká k relaxaci

Venkovní areál

V letních měsících je pak k dispozici i venkovní areál, který nabízí hned 3 plavecké bazény a hřiště pro nohejbal, plážový volejbal, badminton a stoly pro stolní tenis. Letní koupaliště je v provozu od června do půlky září.

Dopravní dostupnost

Bazén je od centra města vzdálen vzdušnou čarou 500 metrů. Od hlavní vlakové stanice ve městě se bazén nachází zhruba 300 metrů.

Sportovní 25metrový bazén

Do Klatov se vlakem dostanete například z Plzně nebo z Prahy. Pravidelně sem jezdí vlak Berounka, který odjíždí z Hlavního vlakového nádraží v Praze.

Autem můžete zaparkovat přímo u bazénu, přičemž parkování aut je zde zdarma.

Bazén Klatovy se vším všudy

Vstupné bazén Klatovy

Vstupenka na 60 minut vyjde vaší peněženku na sympatických 60 Kč, respektive 40 korun. Vstupné na tři hodiny pak stojí 140, respektive 80 korun. Děti do tří let mají vstup zdarma.

Bazén Klatovy otevírací doba

Provozní doba celého areálu je však velmi různorodá, takže na aktuální provoz bazénu se pro jistotu podívejte na oficiální webové stránky bazénu. Provoz krytého bazénu je celoroční.

Bazén Klatovy závěr

Klatovy mají opravdu hezký a kvalitní bazén. Moderní a vzdušený areál láká ke sportu i relaxaci. Osobně jsem si bazén velmi oblíbil a chodím sem často v týdnu plavat pro zlepšení kondice. O víkendu občas vezmu děti na atrakce. Hlavně tobogán si opravdu oblíbili. Celkově je to opravdu hezký, čistý a pohodový areál na trávení volného času.

Diskuze ke článku