Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vrchbělá – relax areál na dohled Mácháče, na co se těšit?

Vrchbělá se nachází v krásné přírodě u Bělé pod Bezdězem ve středočeském kraji v okrese Mladá Boleslav.

Vrchbělá se představuje

Vrchbělá je sportovní areál pod širým nebem. Je situován u středočeské obce Bělé pod Bezdězem, kde v minulosti býval zcela uzavřený vojenský prostor Ralsko.

Sportovní areál se v současnosti může pochlubit skvělou dráhou pro in-line bruslaře a cyklisty v délce 7 kilometrů.

Vrchbělá je skvěle umístěný!

Dále je zde lanové centrum, rozhledna nebo naučná stezka. Malé návštěvníky pak potěší malá leč sympatická zoologická zahrada.

Sportovní areál se rozkládá na 60 hektarech.

Na děti tady čeká hned několik dětských hřišť

Krásný den v areálu Vrchbělá

Zoologická mini zahrada

Dětská zoologická zahrada je pro všechny návštěvníky sportovního areálu zdarma.  Jedná se spíše o malou zvířecí farmu, kde svůj domov mají exotičtí pštrosi, kozy a lamy.

Krásné výhledy do okolí

Ze sportovního areálu jsou nádherné výhledy do širokého okolí. Při sportovních činnostech tak můžete vidět hrad Bezděz nebo romantické Máchovo jezero.

Trampolíny jsou oblíbené všude

Rozhledna Vrchbělá

Pokud byste však prahli po větším rozhledu, navštivte ocelodřevěnou rozhlednu, která byla postavena v roce 2013 na půdorysu čtverce o straně 7,5 metrů. Štíhlá rozhledna se tyčí do výše 26,5 metrů a jeho ladná konstrukce je tvořena čtyřmi nosnými dřevěnými sloupy.

Středem vyhlídkové věže prochází točité železné schodiště. Věž je zakončena vyhlídkovou plošinou, která se nachází ve výšce 22 metrů. Železné schodiště má celkem 110 schodů.

Lanové centrum

Další adrenalinovou atrakcí sportovního areálu je lanové centrum, které se rozkládá na ploše 540 metrů čtverečních. Jsou zde dřevěné kůly o výšce 13 až 16 metrů, které tvoří základní osu lanového centra.

Rozhledna je dominantou areálu

Naučná stezka

Po sportovním či adrenalinovém výkonu pak můžete navštívit nenáročnou naučnou stezku, která se skládá z 10 zastávek. Každá zastávka je věnována jinému tématu. Po osvěžení těla, tak osvěžíte i vaši mysl a pořádně provětráte své šedé buňky mozkové.

Některé hrady jsou opravdu velkolepé

Ubytování

Zázemí sportovního areálu nabízí rovněž moderní hotel Relax s restaurací. Ubytovat se také můžete v přilehlém kempu ve vlastním stanu nebo si můžete pronajmout malou chatu pro čtyři osoby.

Za jednu noc v kempu pod vlastním stanem zaplatíte 170 korun. Chatka pro 4 osoby pak na jednu noc přijde na 1.500 korun.

Je tady 7 kilometrů stezek

Vstupné Vrchbělá

Vjezd do areálu je zpoplatněn pro všechna motorová vozidla částkou 20 korun na den.

Lanové centrum pak stojí 100 korun na osobu, Big Swing aneb velká houpačka 150 korun na osobu, Horní okruh 250 korun na osobu. Naučná stezka, malá zoologická zahrada, rozhledna a cyklostezka jsou návštěvníků k dispozici zdarma.

Vrchbělá a pohled na atrakce z výšky

Vrchbělá závěr

Sportovně rekreační areál Vrchbělá je naprosto skvělý. Opravdu byl perfektní nápad vytvořit něco podobného. Je to skvělé místo na rekreační sport, turistiku i na dětské hry. Rodiny to tady budou milovat. Vrchbělá je nepochybně jedním z nových magnetů okolo Máchova jezera. Pokud budete v okolí, sem se prostě musíte vydat!

Diskuze ke článku