Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bazén Mohelnice – Průvodce a tipy na skvělý relax

Bazén Mohelnice je moderní městský bazén, který se nachází na ulici Prvního Máje 12. Bazén najdete kousíček od řeky Mírovky na okraji města. Blízko je známá místní restaurace Sport. Od centra města je bazén vzdálen něco přes 1,5 kilometru.

Bazén Mohelnice se představuje

Bazén Mohelnice se může pochlubit především hlavním bazénem o délce 25 metrů a šířce 12,5 metrů. Sportovní bazén má celkem 6 plaveckých drah se startovními bloky. Hloubka hlavního bazénu se pohybuje od 1,1 do 1,8 metrů.

Závody v bazénu Mohelnice

Obvyklá teplota vody je něco málo přes 27 stupňů Celsia. Dále zde rovněž můžete navštívit skvělou parní lázeň, výživnou saunu, relaxační masáže, restaurace a bio solárium.

V areálu najdete taktéž fotbalový stadion. V útrobách areálu jsou rovněž digitální hodiny a digitální displej, který ukazuje aktuální teplotu vody v bazénu.

V bazénu si užijete spoustu zábavy

Další vodní atrakce

Mezi další vodní atrakce mohelnického plaveckého bazénu lze zařadit dětský bazén, který má rozměry 3,7 x 4,23 metrů, přičemž hloubka je půl metru a teplota vody přes 29 stupňů Celsia.

Dětský sektor s klouzačkami

Součástí dětského bazénu jsou 3 malé a krátké skluzavky v červené, modré a žluté barvě. Dále se zde můžete vykoupat v relaxačním bazénu, který má pro změnu rozměry 7,2×3,2 metrů, přičemž hloubka je jeden metr.

Tento odpočinkový bazén má 10 relaxačních trysek, které vám pobyt ve vodě jednoznačně zpříjemní. Dále jsou zde čtyři hydromasážní lože a chrliče.

Celkový pohled na bazén Mohelnice

Dětské brouzdaliště

Pro nejmenší návštěvníky je zde připraveno malé brouzdaliště, které je z jedné strany orámováno žlutým hadem s modrými puntíky. Rozměry brouzdaliště jsou 3,7×4,23 metrů, přičemž hloubka je zde bezpečných 0,2 metrů.

Teplota vody se pak pohybuje okolo 31 a 32 stupňů Celsia. I zde je malá leč dostatečně široká skluzavka v šedé barvě, kde se nejmenší děti mohou dosyta vyřádit.

Bazén je velmi světlý a dobře udržovaný

Sauny

Součástí bazénu je rovněž část, kde jsou k dispozici příjemné sauny. Jedná se především o finskou saunu, kde se teplota vzduchu pohybuje okolo 95 stupňů Celsia.

Dále je zde aromatická potírna, kde je teplota vzduchu okolo 65 stupňů Celsia. V saunovém komplexu ještě najdete malý ochlazovaný bazének, tichou a hlučnou odpočívárnu s nápojovým automatem.

Bazén je velmi oblíbený u škol i školek

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka přes týden na sedmdesát pět minut vyjde vaši peněženku na 70 Kč, respektive 50 korun. Vstupné o víkendech pak stojí 80, respektive 60 korun.

Děti řádí v bazénu Mohelnice

Za finskou saunu pak zaplatíte 130 Kč, respektive 100 korun. Provozní doba celého areálu je však velmi různorodá, takže na aktuální provoz bazénu se pro jistotu podívejte na oficiální webové stránky bazénu.

Bazén Mohelnice závěr

V Mohelnici mají hezký bazén. Dobře udržovaný a hezky světlý. Bazén, ve kterém se dají konat i plavecké soutěže. Dětská zóna je vidět hned z hlavního bazénu a děti si tady mohou skvěle zablbnout. Bazén Mohelnice je běžný areál, který ale dobře plní svůj účel.

Diskuze ke článku