Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mořský svět Praha Holešovice – Unikátní akvária a vodní ZOO

Mořský svět najdete na pražském Výstavišti v Holešovicích (na Praze 7). Jedná se o stálou výstavu mořských i sladkovodních ryb, která nadchne nejenom dospělé, ale i malé návštěvníky. Unikátní mořská ZOO nemá v Česku obdoby.

Mořský svět Praha se představuje

Tato speciální exhibice byla poprvé otevřena v roce 2002. V 60 akváriích různé velikosti a tvarů je celkem 260 000 litrů vody, přičemž největší akvárium má objem 100 000 litrů vody a je domovem několika dravých žraloků.

Mořský svět Praha Holešovice celkový pohled

Korálová jeskyně

V zoologické zahradě Mořský svět jsou k vidění rejnoci a murény. Návštěvníci mohou žasnout i nad 25metrovou dlouhou korálovou jeskyní, která je zabudovaná přímo do skály.

Kromě toho je zde celá řada dalších atraktivních akvárií, která jsou osídlena krásně barevnými mořskými živočichy, ale i sladkovodními rybami a jinými živočichy. Někteří jsou krásní. Jiní nebezpeční. Ryba jménem Perutýn je oboje.

V ZOO najdete i krásné krokodýly

V Holešovicích objevíte fascinující vodní svět

Průhledná nádrž sladké vody

V obdivuhodném Mořském světě najdete rovněž obrovskou průhledovou nádrž o objemu 27 000 litrů sladké vody. V unikátní nádrži našli domov zvířata zejména z exotické Jižní Ameriky.

Jedná se hlavně o 2 druhy arowan, plodožravé piraně, vrubozubce a 3 druhy vodních želv, které jsou v každém světovém akváriu vždy velmi populárním živočichem.

Rybičky jako z Hledá se Nemo :-)

Duševní relaxace

Velmi zajímavým projektem, který doporučuji jednoznačně vidět, je projekt duševní relaxace, který se jmenuje „Vesmírná laguna.

Unikátní projekt vznikl v úzké spolupráci s českým výtvarníkem a psychologem Zdeňkem Hajným.

V expozici ještě narazíte na terárium se zajímavými druhy žab a s dospělým samcem chameleona pardálího, který je vůbec nejbarevnějším druhem chameleona na světě.

Mořský svět Praha je oblíbený i u škol

Podlahová projekce

Celý dojem Mořského světa krásně doplňuje unikátní podlahová projekce, která reaguje na každý váš pohyb a poskytuje překrásnou škálu efektů a dojmů, které učarují především nejmenší návštěvníky. Na památku si návštěvníci mohou také koupit předměty z pestré škály suvenýrů a upomínkových věcí.

Jak se k Mořskému světu dostanete?

K Výstavišti na Praze 7 jezdí velmi často tramvaje číslo 5, 6, 12 a 17. Nejbližší stanice metra je pak stanice Holešovice, která se nachází na trase C. Mořský svět najdete hned vedle Lapidária Národního muzea.

Klaun očkatý v akváriu

Vstupné a otevírací doba

Základní vstupné do areálu Mořského světa stojí pro dospělého návštěvníka 320 Kč, pro seniory 250 a pro děti do 15 let 200 korun.

Rodinná vstupenka přijde vaši peněženku na 760 korun. Mořský svět je pro veřejnost otevřen celoročně, a to vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 18 hodin, přes víkend pak od 9 do 19 hodin.

Perutýn je rod ryb z čeledi ropušnicovitých.

Mořský svět Praha Holešovice je sladěný do nejmenších detailů

Mořský svět Praha závěr

Mořský svět Praha Holešovice je skvělé místo, kam vyrazit s dětmi. Je to akvárium, které nemá v Česku srovnání. Nádherné ryby od těch maličkých po obrovské žraloky. Je to ZOO, která už má dlouhou tradicí a ví, jak zaujmout návštěvníky.

Vstupenky sice nejsou nejlevnější, ale provoz takového ideální parku prostě něco stojí. Za nás tedy jenom doporučujeme.

Diskuze ke článku