Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Znojemské vinobraní 2022 – Program, vstupenky, kompletní průvodce

Znojemské vinobraní je jedinečná oslavy vína, která je propojená s velkým důrazem na historii.

Největší atrakcí této akce, která se každoročně koná na začátku záři, je velkolepý průvod českého krále Jana Lucemburského s družinou čítající na pět set dobových postav v historických kostýmech.

Znojemské vinobraní 2021 bylo zrušeno z důvodu příliš složitých a nejistých opatření kvůli nemoci covid 19.

Znojemské vinobraní - Historický průvod krála Jana Lucemburského

Znojemské vinobraní a ochutnávky vína

Vinobraní je především svátkem vína, takže milovníci vína se zde mohou těšit na stanoviště s ochutnávkou tohoto opojného nápoje.

Na jednom speciálním stanovišti dokonce budete moci poznávat víno čichem z úzké nádoby, do které budou vloženy čerstvé suroviny typické pro danou odrůdu.

Třináct zajímavých scén

V průběhu celé akce je k vidění 6 historických a 7 moderních scén, které jsou roztroušeny po celém Znojmě, které se může pochlubit krásným historickým jádrem, kterému dominuje radniční věž, která je vysoká přes 66 metrů.

Průvod je opravdu velkolepý

Ulička chudiny

Nejvíce zajímavá scéna ze všech historických je určitě Ulička chudiny, kterou najdete na ulici Malá Mikulášská. Potkat tu můžete kata, věštkyni nebo žebravé mnichy či šarlatány a lehké děvy.

Kolbiště

Další zajímavou scénou je Kolbiště, kterou najdete v Horním parku. Na pódiu Kolbiště pak budete svědky dramatických rytířských soubojů, svůdných břišních tanců, kaskadérských čísel a divadelních her od společnosti Štvanci.

Znojmo je nádherné historické město

Středověká krčma

Po dobrém představení je třeba se i dobře napít a najíst. Vydatné jídlo z doby českého krále Jana Lucemburského můžete ochutnat ve Středověké krčmě, která je umístěna na nádvoří hradu.

Scéna pro děti

Znojemská vinobraní pamatuje také na rodiny s dětmi. Pro ty je tradičně připraven hradební příkop u Střelniční věže, kde například probíhá dobrodružná soutěž „Hrad dračího jezdce“, kterou připravuje vodácký oddíl Neptun. Děti zde také uvidí kejklířské vystoupení, dětské divadlo a tanec.

Průvod má ve Znojmě dlouhou tradici

Hudební program

Scéna na Masarykově náměstí je vyhrazena známým českým a slovenským popovým a rockovým kapelám.

V minulosti tu už vystoupil Olympic, Miro Žbirka, Jelen nebo Michal Prokop. Lidové soubory pak mají svůj prostor na pódiu na Horním náměstí.

V minulosti zde už vystoupila dechová hudba Mistříňanka nebo cimbálová muzika Antonína Stehlíka.

Znojemské vinobraní je známé široko daleko

Ohňostroj

Znojemské vinobraní, které trvá 3 zářijové dny (od pátku do neděle), je zakončeno velkolepým ohňostrojem, který je vždy přehlídkou efektních světel a emotivních zvuků.

Hudebních scén je ve Znojmě více

Znojemské vinobraní má jednu hlavní hvězdu - burčák!

Vstupenky

Vstup na vinobraní je zpoplatněn, pouze nedělní program bývá zdarma. Vstupenky lze zakoupit na internetovém portálu a ve všech prodejních místech sítě Ticketstream.

Vstupné se rovněž prodává na místě, páteční program stál 350 korun, sobotní pak 450 korun. Permanentka na pátek a sobotu pak v předchozích letech vyšla na 550 korun.

Malebné uličky se skvělou atmosférou

Kam jinám vyrazit na vinobraní?

V Čechách je velmi vyhlášené Mělnické vinobraní, které ctí historické tradice, a přitom nabízí i pouťové atrakce pro děti.

Znojemské vinobraní závěrečné shrnutí

Znojemské vinobraní je krásná a v mnohém i unikátní akce, která si rozhodně zaslouží pozornost. V okolí tohoto krásného historického města se přeci pěstuje jedno z nejlepších vín v naší zemi. Tomu odpovídá i velkolepost zdejšího vinobraní, na které se sjíždí lidé z celé republiky. Vše je přitom stále výborně organizované s citem k tradicí a historii. Za nás tedy jednoznačně dáváme palec nahoru a návštěvu doporučujeme.

Diskuze ke článku