Vánoční trhy Vídeň 2019 – Tipy, ceny, kompletní průvodce

Vánoční trhy Vídeň patří k těm nejlepším na světě. Vznešená císařská Vídeň nabízí opravdu jedinečný zážitek, a to jenom kousek za našimi hranicemi. Na co se těšit v ročníku 2019?

Vánoční trhy Vídeň 2019 už jsou za dveřmi. Centrum rakouské metropole opět ožije vůní svařáku, více než 150 stánky i bohatým kulturním programem.

Vánoční trhy Vídeň 2018 – Tipy, ceny, kompletní průvodce

Vánoční trhy Vídeň – kdy a kde?

Vídeň je obrovská metropole, a tak se v ní koná hned několik trhů najednou. Takže dobrá otázka je, které vánoční trhy vlastně myslíte? V prosinci jich můžete navštívit hned několik. Tady jsou ty největší:

  • Vídeňský Vánoční sen na náměstí Rathausplatz – 16.11.-26.12.2019
  • Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie – 21.11.-26.12.2019
  • Vánoční vesnička u zámku Belvedér – 23.11.-26.12.2019
  • Vánoční vesnička v kampusu Vídeňské univerzity – 17.11.-23.12.2019
  • Starovídeňský vánoční trh – 17.11.-23.12.2019
  • Adventní trh Am Hof – 16.11.-23.12.2019
  • Vánoční & novoroční trh na zámku Schönbrunn – 24.11.-26.12.2019
  • Art Advent – Umění & řemeslo na Karlově náměstí – 23.11.-23.12.2019

Rukodělné výrobky na Vánoční trhy Vídeň

Trhy začínají už v půlce listopadu a některé končí o štědrý den, jiné pokračují až do 26. prosince. Když přijedete během Adventu, tak můžete navštívit třeba 3 trhy najednou. Podle mapy to vypadá, že jsou v centru trhy na každém rohu, ale ona to není úplně pravda. Mezi trhem u Vídeňské univerzity a u zámku Belvedere je vzdálenost asi 4 kilometry, myslete na to, aby vám neupadly nohy!

Mapa trhů

Aby se vám v té záplavě trhů lépe orientovalo, připravil jsem pro vás i zjednodušenou mapu těch nejdůležitějších.

Mapa vánoční trhů ve Vídni.

Vídeňské vánoční trhy na náměstí Rathausplatz

Trhy před Vídeňskou radnicí patří právem k těm největším a nejoblíbenějším. Pokud zamíříte do Vídně tak si opravdu nenechte ujít hlavně je! Obrovskou výhodou těchto trhů je, že se z nich snadno dostanete i na ty okolní. Především v historickém centru vám můžeme doporučit – Starovídeňský vánoční trh a Adventní trh Am Hof. Zároveň si můžete prohlédnout i Katedrálu svatého Štěpána.

Dobrot mají ve Vídni více, než dost!

Vánoční trhy v Česku?

Doporučujeme navštvívit vánoční trhy v Oloumouci a rovněž vánoční trhy v Brně. Nebo pokud máte všechny tyto trhy moc daleko – co zkusit vánoční trhy Drážďany.

Na co se můžete těšit?

Do Vídeňského vánočním snu na náměstí Rathausplatz se tradičně vchází pod velkým obloukem se se svíčkami. Čeká tu na 150 prodejních stánků především s dobrotami různého druhu. Nebude chybět výborný svařák a punč. Ale samozřejmě si své místo najdou u rukodělné výrobky a prodejci originální dárků. Velkým lákadlem je velké kluziště s plochou 3.000 m2, které zná celá Vídeň.

Na trzích se koná spousta doprovodných akcí.

Vánoční trhy u Vídeňským zámků Schönbrunn a Belvedér

Zámky Schönbrunn a Belvedér nejsou úplně v centru Vídně. Přesto se u nich konají krásné trhy v opravdu velkolepých kulisách. Osobně mám rakouský Schönbrunn raději, než třeba francouzský Versailles, protože působí mnohem upraveněji a honosněji. K Schönbrunnu není problém dojet metrem.

Závěr

Vánoční trhy Vídeň toho nabídnou mnoho. Jsou to opravdu krásné a rozsáhlé trhy, které nemají ve světě obdoby. Vídeň je noblesní historická metropole, která těmto trhům propůjčuje jedinečnou atmosféru. Ano vídeňské trhy jsou hodně oblíbené a masově navštěvované, ale přesto stále stojí za to.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *