Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy České Budějovice 2020 – Českobudějovický advent, program a tipy

Vánoční trhy České Budějovice jsou tady. Jedno z nejkrásnějších historických měst má připravené i opravdu krásné a slavnostní trhy. My vás jimi rádi provedeme.

České Budějovice jsou právem metropolí Jižních Čech. Téměř stotisícové město se může pochlubit hodně věcmi. Stovky let dlouhá historie sahající do roku 1265 a doby krále Přemysl Otakar II. vytvořila opravdu krásné historické kulisy. Takové, aby se v nich mohly konat jedny z nejhezčích adventních trhů v Čechách.

Vánoční trhy Budějovice a dobroty

Kdy se trhy konají?

Vánoční trhy České Budějovice začínají brzy. Konají se od 24. 11. 2020 do 6. 1. 2021. Z toho část pojmenovaná jako Adventní trhy samozřejmě končí už Štědrým dnem.

Hlavní pódium a magistrát

Kde se trhy konají?

Na hlavním náměstí Přemysla Otakara II. v samém historickém centru Budějovic. Takže kromě trhů se můžete vyfotit i u známé Samsonovi kašny. Až vás trhy omrzí běžte se podívat směrem na západ ke Klášteru dominikánů. Odtud si můžete udělat hezkou procházku po nábřeží a podívat se i na soutok Vltavy a Malše.

Bruslení – Ledové kluziště

Všichni obyvatelé Budějovic se už určitě těší na venkovní bruslení. Umělá ledová plocha bude součástí trhů i tento rok. Bude na náměstí Přemysla Otakara II. a v provozu bude prakticky celý den od 10:00 – 22:00.

Bruslení na náměstí Přemysla Otakara II.

Program

Vánoční trhy České Budějovice nabízí opravdu zajímavý hudební program. Součástí bude mnoho vystoupení ať už lokálních skupin, tak i známějších jmen. Vrcholem trhů v tomto směru bude určitě 12. 12. 2018 kdy bude koncert kapely Slza.  Z dalších známých jmen rádi zmíníme ještě Naďu Urbánkovou nebo skupinu Nezmaři.

Aktuální program pro rok 2020 vypadá takto:
Vánoční trhy České Budějovice 2019 program

Program loňského ročníku 2020 vánočních:
Program Vánoční trhy České Budějovice

Součástí programu jsou i různé doprovodné akce. Obzvláště zajímavé budou určitě tvůrčí dílny pro děti. Ty budou hned dvoje. Mezi 8. 12. – 23. 12 se bude konat Ježíškova dílna. Druhá dílna bude na radničním nádvoří 10.12. – 15. 12.

Novinky a na co se těšit

Velkou novinkou trhů bude vyhlídková věž, ze které bude možné shlédnout celé trhy hezky z výšky a třeba si udělat i nějakou fotku. V přízemí věže bude navíc stánek s občerstvením a v horním patře odkládací stolky pro chvilku relaxace. Jako každý rok pak nebudou chybět nazdobené vstupní brány, Betlém a Zvoníčka. A samozřejmě k tomu i vánoční kolotoč pro děti.

Mapa trhů

Následují mapa Vánočních / Adventních trhů vám jistě usnadní orientaci.

Mapa vánočních trhů v Českých Budějovicích

Atmosféra

Trhy v Českých Budějovicích mají vždy krásnou a hřejivou atmosféru. Historické náměstí s podloubími a barevnými domy patří i tak k nejhezčích v Česku. Vánoční trhy ale tomu celé dodají ještě punc slavnostnosti. Vánoční trhy České Budějovice nejsou tak známé, ale přesto patří k těm opravdu velkolepým. Je připraveno veškeré zázemí a více, než 80. prodejních stánků. Svařák, punč, grog bude samozřejmě na každém kroku. A je to jenom dobře, kde lépe se naladit na přicházející Vánoce než právě tady.

Krásná hřejivá atmosféra trhů

Návštěvu Budějovic si v adventu opravdu nenechte ujít

Závěr

Vánoční trhy v Českých Budějovicích si určitě nemůžete nechat ujít. Jsou to opravdu krásné trhy, které nemají na Jihu Čech moc konkurenci. Za nás dáváme jednoznačné doporučení. Pevně věříme, že si jejich návštěvu užijete a strávíte zde příjemné chvíle. Na rozdíl od jiných trhů mají i poměrně dlouhou dobu trvání, takže možná o to víc si je užijete.

 

Diskuze ke článku

0.0/5