Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy České Budějovice 2022 – Českobudějovický advent, program a tipy

Vánoční trhy České Budějovice jsou tady. Jedno z nejkrásnějších historických měst má připravené i opravdu krásné a slavnostní trhy. Rádi vás jimi provedeme.

České Budějovice jsou právem metropolí Jižních Čech. Téměř stotisícové město se může pochlubit hodně věcmi. Stovky let dlouhá historie sahající do roku 1265 a doby krále Přemysl Otakar II. vytvořila opravdu krásné historické kulisy. Takové, aby se v nich mohly konat jedny z nejhezčích adventních trhů v Čechách. Právě atmosféra historického centra města je něco, co trhy neuvěřitelně pozvedává.

Vánoční trhy Budějovice a dobroty

Kdy se trhy konají?

Vánoční trhy České Budějovice začínají brzy. Konají se mezi 19. 11. 2022 a 6. 1. 2023. Z toho část pojmenovaná jako Adventní trhy samozřejmě končí už Štědrým dnem.

Hlavní pódium a magistrát

Kde se trhy konají?

Na hlavním náměstí Přemysla Otakara II. v samém historickém centru Budějovic. Takže kromě trhů se můžete vyfotit i u známé Samsonovi kašny. Až vás trhy omrzí běžte se podívat směrem na západ ke Klášteru dominikánů. Odtud si můžete udělat hezkou procházku po nábřeží a podívat se i na soutok Vltavy a Malše.

Bruslení – Ledové kluziště

Všichni obyvatelé Budějovic se už určitě těší na venkovní bruslení. Umělá ledová plocha bude součástí trhů i tento rok. Bude na náměstí Přemysla Otakara II. a v provozu bude prakticky celý den od 10:00 – 22:00.

Bruslení na náměstí Přemysla Otakara II.

Program

Vánoční trhy České Budějovice nabízí opravdu zajímavý hudební program. Součástí bude mnoho vystoupení ať už lokálních skupin, tak i známějších jmen.

Program pro rok 2021 vypadá takto:

Vánoční trhy České Budějovice 2021 program

Letošní ročník nemá úplně velké hvězdy, čeká nás především vystoupení lokálních skupin a zpěváků: Dudlajda, Bedrník, Andromeda, Epydemye, Duo Evergreen, Pavel Hořejs atd.

Program předchozího ročníku 2019 vánočních:
Vánoční trhy České Budějovice 2019 program

Program předchozího ročníku 2018 vánočních:
Program Vánoční trhy České Budějovice

Součástí programu jsou i různé doprovodné akce. Obzvláště zajímavé budou určitě tvůrčí dílny pro děti. Ty se budou konat mezi 8. 12. – 22. 12 jako Ježíškova dílna.

Novinky a na co se těšit

Velkou novinkou trhů bude vyhlídková věž, ze které bude možné shlédnout celé trhy hezky z výšky a třeba si udělat i nějakou fotku. V přízemí věže bude navíc stánek s občerstvením a v horním patře odkládací stolky pro chvilku relaxace. Jako každý rok pak nebudou chybět nazdobené vstupní brány, Betlém a Zvoníčka. A samozřejmě k tomu i vánoční kolotoč pro děti.

Mapa trhů

Následují mapa Vánočních / Adventních trhů vám jistě usnadní orientaci.

Mapa vánočních trhů v Českých Budějovicích

Atmosféra

Trhy v Českých Budějovicích mají vždy krásnou a hřejivou atmosféru. Historické náměstí s podloubími a barevnými domy patří i tak k nejhezčích v Česku. Vánoční trhy ale tomu celé dodají ještě punc slavnostnosti. Vánoční trhy České Budějovice nejsou tak známé, ale přesto patří k těm opravdu velkolepým. Je připraveno veškeré zázemí a více, než 80. prodejních stánků. Svařák, punč, grog bude samozřejmě na každém kroku. A je to jenom dobře, kde lépe se naladit na přicházející Vánoce než právě tady.

Krásná hřejivá atmosféra trhů

Návštěvu Budějovic si v adventu opravdu nenechte ujít

Závěrečné shrnutí

Vánoční trhy v Českých Budějovicích si určitě nemůžete nechat ujít. Jsou to opravdu krásné trhy, které nemají na Jihu Čech moc konkurenci. Za nás dáváme jednoznačné doporučení. Pevně věříme, že si jejich návštěvu užijete a strávíte zde příjemné chvíle. Na rozdíl od jiných trhů mají i poměrně dlouhou dobu trvání, takže možná o to víc si je užijete.

Diskuze ke článku