Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Adventní trhy Strakonice 2022 – Program a průvodce

Jihočeské Strakonice jsou místem, kde se každý rok konají krásné vánoční trhy. Adventní trhy Strakonice jsou někdy také nazývané jako trhy pod Rumpálem.

Adventní trhy Strakonice budou letos už 24. ročníkem. I letos se můžete těšit na opravdu bohatý programem, tradiční návštěvou sv. Mikuláše a jednu specialitu Strakonic. Tou je přímo otevřením Bran pekelných!

Trhy se konají na Strakonickém hradu

Kdy se trhy konají?

Adventní trhy Strakonice se konají pouhý jediný víkend v roce a to – 2. prosinec 2022 – 4. prosinec 2022.

Letos trhy připadnou na 2. adventní neděli. Program se koná všechny tři dny. Nejbohatší bývá v sobotu – letos tedy 3. prosince, kdy se bude pořád něco dít od 10:00 do 19:00.

Trhy nabídnou bohatý program včetně vystoupení dudáků

Kde se trhy konají?

Na zámku Strakonice nad soutokem řek Otava a Volyňka. Většina programu se soustřeďuje na druhé větší nádvoří.

Program

Trhy Strakonice už tradičně otevírají trubači svými znělými trubkami. Jinak se můžete těšit na bohatou nadílku pro malé i velké. Těšit se můžete na vystoupení místních pěveckých sborů a základních škol. Nebude chybět dechovka a samozřejmě ani dudáci, kteří jsou velkou místní atrakcí a lidé za nimi jezdí už zdaleka.

Další samozřejmostí je divadlo, zejména to loutkové, které potěší nejmenší.

Punč, svařák, cukroví? Co si dáte vy?

Adventní trhy Strakonice jsou milou akcí

A protože jsme na zámku, tak řada dojde i na utkání šermířů včetně ukázky jejich zbroje nebo také živý betlém se zvířátky, lamou i velbloudy. Hned vedle zámku se ostatně nachází malinký safari park. Zvířátka tedy nepojedou zdaleka.

Letos nás čeká už 24. ročník

Více informací o Strakonickém hradu.

Adventní trhy Strakonice atmosféra

Zdejší trhy jsou malé, ale krásné. Je to opravdu krásná akce hlavně pro místní než událost, kam by mířili davy turistů. O to vřelejší tyto trhy jsou. Tady nikdo nechce vydělat, ale především oslavit nadcházející advent se svými sousedy.

Závěr Adventní trhy Strakonice

Strakonické adventní trhy 2022 vám rozhodně můžeme jenom doporučit k návštěvě. Je to krásná událost, která se koná jednou do roka. Prostředí zámku je opravdu uchvacující. Po prohlídce můžete dál pokračovat do centra města na Palackého náměstí anebo na krásné nábřeží Otavy, kde vede cyklostezka – na které je mimochodem i další velká atrakce Strakonic (Měšťanský pivovar).

Diskuze ke článku