Hotel Ještěd – kompletní průvodce

Hotel Ještěd opravdu nepřehlédnete

Hotel Ještěd je jedním z mála hotelů, který je vidět destíky kilometrů daleko. Alespoň za dobrého počasí. Už samotná stejnojmenná hora je nepřehlédnutelnou dominantou města Liberce. Je to ikonická stavba, která dokázala mistrovsky využít přírodní podmínky a navázat na samotnou horu a dál jí prodloužit.

Horu Ještěd navštívily miliony lidí, ale troufám si říct, že jenom zlomek z nich se ubytoval i v stejnojmeném hotelu. Já jsem to štěstí měl a nelituji. Byl to skvělý zážitek, který vám můžu jenom doporučit. Minimálně jednou by si to měl dopřát každý.

Historie a výstavba Ještědu

Vysílač s hotelem Ještěď vyrostl mezi lety 1966 a 1973 na návrh architekta Karla Hubáčka, který patřil ve své době ke špičkám a navrhl další zajímavé výškové stavby – například Vodárenskou vyrovnávací věž v Praze.

Unikátní konstrukce na vrcholu hory získala mnohá ocenění. Nejcennějším je to z roku 1969, kdy mu Mezinárodní unie architektů (UIA) udělila Perretovu cenu. Stavět takto odvážný projekt v mimořádně těžkých podmínkách nebylo nic jednoduché. Celou stavbu zachránilo originální kyvadlo, které navrhl statik Zdeněk Patrman až dodatečně. To tlumilo příčné kmity, které vytvářel vítr často o rychlosti až několik stovek kilometrů v hodině.

Hotel Ještěd ubytování

V hotelu se můžete ubytovat po celý rok. Většinu roku můžete dokonce vyjet nahoru autem a parkovat přímo na vrcholu. Velké parkoviště se samozřejmě nechází kousek pod vrcholem. Spolehlivou dopravou je také lanovka.

Hotel Ještěd ceník

Hotel Ještě není zrovna levný. Na druhou stranu nabízí více typů ubytování v různých cenových relacích.

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *