Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Legoland Dánsko (Billund) – Kompletní průvodce, vstupné, otvírací doba

Legoland Dánsko / Billund, který funguje od roku 1968, se nachází v dánském městečku Billund. Park najdete nedaleko původní Lego továrny a dánského letiště Billund Airport.

Městečko Billund

Billund naleznete na mapě Dánska na Jutském poloostrově. Jedná se o malé město, které má něco málo přes 6 000 obyvatel. V městě se narodil Ole Kirk Christiansen, který zde vybudoval první továrnu na stavebnici Lego. V současné době zde sídli společnost The Lego Group, která tuto celosvětově známou stavebnici vyrábí. Billund je však nejvíce známé obřím Legolandem, který se zde nachází.

Legoland Dánsko ve městečku Billund

Doprava a parkování

Letecky se do Legoland Dánsko dostanete velmi snadno, protože nedaleko od Legolandu se nachází dánské letiště Billund Lufthavn. Pokud pojedete vlastním autem, tak vězte, že Billund není daleko od dálnice, takže z České republiky vám cesta zabere necelých 10 hodin. U Legolandu je pak několik velkých placených parkovišť.

Model amerického Kapitolu v Legolandu

Legoland Dánsko se představuje

Legoland je obrovský park, který je doslova nabitý atrakcemi všeho typu. Zde vám některé z těchto atrakcí představíme.

LEGO® MINILAND

LEGO® MINILAND tvoří srdce celého Legolandu. Zde uvidíte různé stavby, které charakterizují především Dánsko. K vidění je zde kupříkladu malá ropná plošina s pohybujícím se jeřábem nebo majestátní větrné elektrárny s točícími se vrtulemi.

Legoland nabízí obrovské množství atrakcí a další zábavy

Divoká západ

Další atrakce se jmenuje Divoký západ. Zde se můžete projet vláčky mezi bizony nebo se vypravit na adrenalinový výlet do zlatého dolu. Zde rovněž uvidíte největší LEGO® stavbu, která má neuvěřitelných 14 metrů. Jedná se o vysokou a statnou sochu apače.

Svět pirátů

Ve Světě pirátů narazíte na pirátské lodě a piráty. Piráti však nejsou malé titěrné postavičky z barevných kostiček, ale doslova velké postavy v životní velikosti.

Město skoro jako skutečné

Rytíři s hradem

Další překvapení na vás čeká v sekci Rytíři s hradem. I zde nečekejte nějakou malou středověkou pevnost, ale pořádný velký hrad, který vypadá opravdu velmi realisticky. Legoland Dánsko nabízí opravdu téměř až středověkou podívanou.

Sekce pro nejmenší

Pro nejmenší návštěvníky mohu vřele doporučit sekci, která se jmenuje LEGO® DUPLO. Nejmenší návštěvník zde může narazit na několik atrakcí s vodou. Velmi atraktivní jsou například lodičky pro malé děti nebo hasičské auto se stříkačkou.

Pokud bude vaše dítě příliš mokré, tak nezoufejte, neboť v některých částech parku narazíte na vysoušeče, které oblečení vašeho dítěte za malý poplatek profouknou.

Dánský Legoland nabízí mnoho krásných zákoutí

Ceny a otevírací doba

Jednodenní vstupenka stojí 341 dánských korun pro jednoho návštěvníka. Při včasné rezervaci alespoň sedm dní předem, obdržíte deseti procentní slevu. Lístky je možné zakoupit přes internet. Otevírací doba Legolandu je různá podle ročního období, proto doporučuji podívat se na otevírací dobu na oficiální stránky Legolandu.

Závěr Legoland Dánsko

Legoland Billund je úžasný zábavní park, který inspiroval ke vzniku mnoha dalších podobných. Je to úžasné místo plné zábavy, které okouzlí nejenom každého malého návštěvníka. Je to zkrátka místo, které rozhodně musíte vidět a my vám návštěvu této světoznámé atrakce můžeme jenom doporučit.

Diskuze ke článku

0/100