Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivovar Velkopopovický Kozel – Můj velmi osobní průvodce

Pivovar Velkopopovický Kozel najdete ve stejnojmenné obci, která je situovaná ve Středočeském kraji v okrese Praha-východ.

Historie pivovaru Velkopopovický Kozel

Dějiny velkopopovického pivovaru se píšou už od roku 1874 a vztahují se k významnému rodu průmyslníků Ringhofferových, kteří byli zakladatelé pivovaru, který do svého znaku dostal kozla, který vytvořil neznámý francouzský malíř.

Uvnitř pivovaru Velkopopovický Kozel

Návštěvnické centrum

Pivovar Velké Popovice má ve svém areálu Návštěvnické centrum a Kozlí obchod se suvenýry. Dále nabízí prohlídkové trasy s novou výstavou výrobního procesu zdejšího pivního moku s netradiční prezentací dějin pivovaru.

Na komentované prohlídce se můžete zajímavou a zábavnou formou seznámit s dlouhou historií i současností českého proslulého pivovaru.

Během prohlídky tak rovněž nakouknete do tajemství výrobního procesu piva, který má ve svém emblému kozla.

Vstup do areálu pivovaru

Pivovarská restaurace Kozlovna

Pivovarská restaurace Kozlovna

Po prohlídce pivovaru doporučuji navštívit i pivovarskou restauraci Kozlovna, která disponuje tankovým nepasterovaným pivem Velkopopovický Kozel Medium a dalším pivním sortimentem s chutnou českou kuchyní.

Z osvědčených jídel navrhuji dát si vepřové koleno na černém pivě s čerstvě strouhaným křenem a pikantní hořčicí v pekáčku.

Restaurace nabízí tradiční česká jídla

Prohlídková trasa Po stopách kozla

Prohlídková trasy Po stopách Kozla vám dá nahlédnout pod pokličku zkušeným velkopopovickým sládkům, kteří ustavičně dodržují starou tradiční recepturu. Pak se přesunete do historické i současné varny a podíváte se do rozlehlých sklepů, ve kterých se kvasí a zraje pivo.

Zde ochutnáte čerstvého nefiltrovaného Kozla a tunelem s pivovodem půjdete do stáčírny lahví a sudů, kde se dozvíte další zajímavosti o vývozu piva do zahraničí. Na závěr se pak osobně setkáte s populárním maskotem pivovaru, kozlem Oldou.

Pivovar Velkopopovický Kozel nabízí originální prohlídu

Plnící linka pivovaru Velkopopovický Kozel

Kozlí obchod v Návštěvnickém centru

Kozlí obchod se nachází v Návštěvnickém centru. Zde si můžete zakoupit originální dárky spojené se značkou Velkopopovický Kozel.

Vybrat si zde můžete například exkluzivní grilovací zástěru Kozel, dvoubarevný korbel Kozel, trkací půllitr Kozel nebo různé dřevěné podtácky či otvíráky na pivo.

Součástí prohlídky samozřejmě je i degustace

Otevírací doba pivovaru Velkopopovický Kozel

Návštěvnické centrum je otevřeno od července do září a to každý den od 10 do 18 hodiny.

Vstupné

Plné vstupné stojí 180 korun, snížené 130 korun. V ceně prohlídky je ochutnávky 0,3 litrů světlého piva Velkopopovický Kozel.

V případě zájmu si pochopitelně můžete zajistit degustaci většího sortimentu piva Velkopopovický Kozel. Řidičům je pak v rámci ochutnávky nabídnuta náhradní varianta v podobě nealkoholického piva Birell.

Velké Popovice mají skvělou atrakci!

Velkopopovický Kozel závěr

Pivovar Velkopopovický Kozel patří mezi tradiční a velké značky piva. Výborný je nejenom zdejší lahodný mok, ale i prohlídky a návštěvnické centrum, které tady mají připravené pro návštěvníky. My vám návštěvu pivovaru i zdejší restaurace můžeme jenom doporučit. Komentované prohlídky opravdu stojí za to.

Diskuze ke článku