Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Luxus na prvním místě – Seznam nejluxusnějších hotelů

Existuje luxus, který si většina lidí ani neumí představit. Právě na ten vsadili hotely, které se snaží prezentovat jako nejluxusnější hotely na světě. Těžko hledat, který z nich je objektivně nejlepší.

Některé luxusní hotely si dokonce definovaly vlastní škálu, čehož je dobrým příkladem první sedmihvězdičkový hotel Burj Al Arab. Každopádně všechny tyto hotely se snaží dosáhnout dokonalosti.

Naše tipy na Luxus

Těchto pár hotelů má celosvětově asi nejluxusnější status.

Burj Al Arab v Dubaji

Známá plachetnice, která se hrdě tyčí nad Perským zálivem. Byl to svého času první sedmihvězdičkový hotel na světě. Vznikl na umělém ostrově a vyrostl do výšky 321 metrů nad mořem. Svého času to byl nejvyšší hotel na světě a samozřejmě také jeden z prvních tahounů dnes tolik úspěšného cestovního ruchu v Dubaji. Stal se symbolem města, podobně jako je socha Svobody symbolem New Yorku.

Hotel Burj Al Arab v Dubaji

A na co se hosté mohou těšit? Hotel Burj Al Arab nabízí celkem 202 apartmá, všechny jsou mezonetové a recepci naleznete v každém patře.

Především soukromí, protože hotel spojuje s pevninou jenom jeden pečlivě hlídaný most. Samozřejmě se nešetřilo na opulentní výzdobě a zejména zlatě. Nechybí ani heliport pro VIP transport.
 

Hotel Emirates Palace v Abu Dhabi

Sousední emirát Abu Dhabi samozřejmě nemohl zůstat pozadu. Gigantický hotel je téměř 1 kilometrů dlouhý a stál v přepočtu 44 miliard korun.

Na jednoho hosta připadá v průměru 5 členů personálu. Jenom za čerstvé růže tady utratí víc jak 50 milionů korun ročně!

Luxus světové úrovně!

Hotel Emirates Palace se hodně zaměřuje na kongresovou turistiku. Jeho hlavní sál pojme 1200 osob a předsálí dokonce 2.800 hostů. Přidejte k tom 6 rozsáhlých teras a 48 menších konferenčních místností a možná budete mít menší představu.

Hotel má 16 super luxusních apartmánů každý s rozlohou 680 metrů čtverečních.
 

Plaza Hotel v New Yorku

Symbol luxusu západního světa – to je bezesporu hotel Plaza! Vy ho možná znáte z filmu Sám Doma 2, který se zde natáčel. Faktem je, že se ve filmu neobjevilo ani zdaleka to nejluxusnější apartmá.

Plaza Hotel v New Yorku je známý i z filmu Sám Doma 2.

Tím je prezidentské apartmá, kde se šťastný host může těšit rovnou na 5 samostatných ložnic, 5 koupelen, dva obývací pokoje, jídelnu, dámskou toaletu a saunu. Nachází se zde také překrásný krb a terasa. Nemůže chybět ani sekretářka a sluha, kteří jsou v ceně pokoje a kdykoliv k službám.

Hotel Plaza je pověstný svým výhledem na Central Park. Netradiční jsou zdi pokryté pravým hedvábím a ručně malované piano u recepce, na kterém jsou výjevy z francouzské přírody.

Závěr a co je vlastně luxus?

Opravdu dobrých a luxusních hotelů jsou tisíce. V tomto článku jsme se vám snažili ukázat alespoň ty nejznámější. Problém je už v definici luxusu, protože ne pro každého je to zlato a obrovská plocha hotelové rezidence. Mnozí z nás ocení spíše historii hotelu nebo jeho neopakovatelnou polohu v panenské přírodě. Zkrátka není luxus jako luxus.

 

Diskuze ke článku