Magistrát Ostrava – Úřední hodiny, občanské průkazy, řidičské průkazy!

Magistrát Ostrava - Úřední hodiny, občanské průkazy, řidičské průkazy i vyhlídka!

Magistrát Ostrava se nachází v centru Ostravy v budově Nové radnice, kterou najdete na Prokešově náměstí číslo 8. Nechte se od nás provést tímto úřadem.

Městský magistrát Ostrava

Magistrát města Ostravy tvoří primátor, náměstci primátora, tajemník magistrátu a zaměstnanci města zařazení do magistrátu města. V současné době je primátorem města Ostravy inženýr Tomáš Macura z hnutí ANO.

Historie budovy Nové radnice

Hlavní sídlo Magistrátu Ostrava je v budově Nové radnice, která je zároveň nejznámější stavbou moravskoslezské metropole. Jedná se o vysokou dvoukřídlou budovu s vyhlídkovou věží. Vysoká budova se stavěla v letech 1925 až 1930.  Autorem stavby byl tehdy mladý začínající československý architekt Karel Kotas.

Prvorepubliková budova stála tehdy 52 miliónů korun a byla slavnostně otevřena u příležitosti státního svátku Československé republiky, tedy 28. října roku 1930.

Magistrát Ostrava a jedno z náměstíček

Magistrát Ostrava má nejvyšší radniční budovu

Ostravská radnice je nejenom významnou prvorepublikovou budovou, ale také největší radniční stavbou v České republice. Na výšku má 85,6 metrů. Dalším primátem této budovy je, že je zároveň nejvyšší radniční vyhlídkovou věží na území našeho státu.

Z vyhlídkové terasy ve výšce 72 metrů uvidíte za dobrého počasí až k pohořím Beskyd a Jeseníku. Z vyhlídkové věže se dá také velmi dobře pozorovat Ostravu, která za poslední roky prošla výraznou změnou.

Výhled z věže magistrátu Ostrava

Otevírací doba Nové radnice

Otevírací doba Nové radnice je v pondělí a ve středu od 8 hodiny ranní do 17 hodiny odpolední. V úterý má radnice otevřeno do 15:30, ve čtvrtek do 16 hodin a v pátek do 13 hodin. Každý den mimo pátek je pak polední pauza, která trvá od 11:30 do 12:30.

Jaké služby Magistrát Ostrava nabízí?

Magistrát Ostrava nabízí celou řadu služeb pro občany města. Mezi ty nejdůležitější patří Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů a Odbor dopravně správních činností.

Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů

Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů zajišťuje především agendu cestovních dokladů a občanských průkazů. Oddělení sídlí v budově G na ulici Gorkého 2.

Další z moderních budov magistrátu Ostrava

Odbor dopravně správních činností

Odbor dopravně správních činností se zejména stará o registr motorových vozidel. Dále zajišťuje přestupky a správní delikty v provozu na pozemních komunikacích. V kompetenci tohoto odboru je rovněž registr řidičů včetně registrace autoškol a získávání odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel. Odbor sídlí v budově U na ulici 30. dubna 635/35. Je to budova, ve které měla v minulosti sídlo Union Banka.

Magistrát Ostrava závěr

Ostravský magistrát je jedním z největších úřadů svého druhu v České republice. Aby také ne, když obsluhuje druhou největší aglomeraci v zemi! Řidičáky, občanky, matrika jsou úřady, které občas prostě potřebuje každý. Kromě toho je magistrát Ostrava zajímavý sám o sobě. Především svou hlavní budovou „Nové radnice“ s přístupnou vyhlídkovou věží s krásným výhledem.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *