Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Magistrát Ostrava – Úřední hodiny, občanské průkazy, řidičské průkazy!

Magistrát Ostrava se nachází v centru Ostravy v budově Nové radnice, kterou najdete na Prokešově náměstí číslo 8. Zde sídlí primátor a další úřady. Rádi vás provedeme zdejší chaotickou cestou chodeb.

Městský magistrát Ostrava

Magistrát města Ostravy tvoří primátor, náměstci primátora, tajemník magistrátu a zaměstnanci města zařazení do magistrátu města. V současné době je primátorem města Ostravy inženýr Tomáš Macura z hnutí ANO.

Historie budovy Nové radnice

Hlavní sídlo Magistrátu Ostrava je v budově Nové radnice, která je zároveň nejznámější stavbou moravskoslezské metropole. Jedná se o vysokou dvoukřídlou budovu s vyhlídkovou věží. Vysoká budova se stavěla v letech 1925 až 1930.  Autorem stavby byl tehdy mladý začínající československý architekt Karel Kotas.

Prvorepubliková budova stála tehdy 52 miliónů korun a byla slavnostně otevřena u příležitosti státního svátku Československé republiky, tedy 28. října roku 1930.

Magistrát Ostrava a jedno z náměstíček

Magistrát Ostrava má nejvyšší radniční budovu

Ostravská radnice je nejenom významnou prvorepublikovou budovou, ale také největší radniční stavbou v České republice. Na výšku má 85,6 metrů. Dalším primátem této budovy je, že je zároveň nejvyšší radniční vyhlídkovou věží na území našeho státu.

Z vyhlídkové terasy ve výšce 72 metrů uvidíte za dobrého počasí až k pohořím Beskyd a Jeseníku. Z vyhlídkové věže se dá také velmi dobře pozorovat Ostravu, která za poslední roky prošla výraznou změnou.

Výhled z věže magistrátu Ostrava

Otevírací doba Nové radnice

Otevírací doba Nové radnice je v pondělí a ve středu od 8 hodiny ranní do 17 hodiny odpolední. V úterý má radnice otevřeno do 15:30, ve čtvrtek do 16 hodin a v pátek do 13 hodin. Každý den mimo pátek je pak polední pauza, která trvá od 11:30 do 12:30.

Co dělat v Ostravě?

V Ostravě se dá dělat mnoho zábavnějších věcích, než jenom návštěva magistrátu. V prosinci se zde konají krásné Vánoční trhy. Můžete navštívit místní ZOO nebo také oblíbený zábavný Dinopark.

Jaké služby Magistrát Ostrava nabízí?

Magistrát Ostrava nabízí celou řadu služeb pro občany města. Mezi ty nejdůležitější patří Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů a Odbor dopravně správních činností.

Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů

Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů zajišťuje především agendu cestovních dokladů a občanských průkazů. Oddělení sídlí v budově G na ulici Gorkého 2.

Další z moderních budov magistrátu Ostrava

Odbor dopravně správních činností

Odbor dopravně správních činností se zejména stará o registr motorových vozidel. Dále zajišťuje přestupky a správní delikty v provozu na pozemních komunikacích. V kompetenci tohoto odboru je rovněž registr řidičů včetně registrace autoškol a získávání odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel. Odbor sídlí v budově U na ulici 30. dubna 635/35. Je to budova, ve které měla v minulosti sídlo Union Banka.

Počasí v Ostravě

Pokud se chystáte zařídit něco na magistrátu, tak by se vám mohla hodit naše předpověď počasí pro Ostravu.

Magistrát Ostrava závěr

Ostravský magistrát je jedním z největších úřadů svého druhu v České republice. Aby také ne, když obsluhuje druhou největší aglomeraci v zemi! Řidičáky, občanky, matrika jsou úřady, které občas prostě potřebuje každý. Kromě toho je magistrát Ostrava zajímavý sám o sobě. Především svou hlavní budovou „Nové radnice“ s přístupnou vyhlídkovou věží s krásným výhledem.

Magistráty v České republice

Systematicky pro vás mapujeme úřady a magistráty po celé České republice. Každé cestování totiž začíná u přepážky, kde řešíte pas, občanku nebo doklady k autu.
 
Magistrát hlavního města Prahy, magistrát města Brna, magistrát Ústí nad Labem, magistrát Teplice, magistrát Plzeň , magistrát České Budějovice , magistrát Liberec , magistrát hlavního města Prahy , magistrát města Olomouc , magistrát Hradec Králové

Diskuze ke článku