Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Buchlovice – Otevírací doba, akce, zahrada

Zámek Buchlovice se nachází nedaleko města Uherské Hradiště ve Zlínském kraji. Jedná se o barokní zámek s nádhernou zámeckou zahradou.

Zámek Buchlovice se představuje

Zámek Buchlovice, který je situován nedaleko mohutného hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním zámkům na území naší vlasti. Zámek Buchlovice – to je vytříbená kvalita architektury, rozsáhlé umělecké sbírky, překrásná zahrada, významní majitelé i důležité místo v historii posledních let habsburské monarchie.

Monumentální pohled na zámek Buchlovice

Historie zámku

Stavba zámku byla započata několik let před rokem 1700. Největší prestiž zámku ale nastala až kolem roku 1900, když zde vládl hrabě Leopold Berchtold. Z buchlovického zámku bylo vytvořeno významné sídlo, v jehož sálech přední vládci a mocipánové té doby rozhodovali o osudech rozhádané Evropy.

Je to opravdu krásné sídlo

Právě z tohoto období pochází rovněž současná podoba zámku i bohatě zařízené sály a pokoje. Zcela výjimečný význam má taktéž barokní zahrada a anglický park.

Zámek obklopuje rozlehlý park

Sbírka fuchsií

Kromě samotného barokního zámku a rozsáhlého anglického parku mohou turisté a návštěvníci uvidět unikátní sbírku fuchsií a různé tematické výstavy.

Malé návštěvníky pak určitě potěší záchranná stanice a malá zoologická zahrada, která má velké množství domácích i exotických zvířat.

Další pohled přes rozkvetlé stromy

Významné osobnosti a zámek Buchlovice

Mezi nejvýznamnější osobnosti zámku lze směle zařadit hraběte Leopolda Berchtolda, který pocházel ze starobylé rodiny, která původně pocházela z Tyrolska.

Podle rodové pověsti byl jeden z předků bohabojný rytíř, který ve slavné bitvě na Moravském poli uštědřil první smrtelnou ránu českému králi Přemyslu Otakarovi II. Neméně významný byl i hrabě Leopold Berchtold, který byl od roku 1912 ministrem zahraničí.

Hlavní prohlídkový okruh

Hlavní prohlídkový okruh vám nabídne především nádherné reprezentativní a obytné prostory zámku. Nejzajímavějším místem celého zámku je sala terrena, která se nachází v přízemí zámku a má bohatou štukovou výzdobu.

Park má mnoho romantických zákoutí

Na své si zde přijdou i milovníci výtvarného umění, protože v útrobách zámku najdete cennou kolekci italské a nizozemské grafiky.

Prohlídka zámku zahrnuje i vstup do zahrady a rozsáhlého parku. Celkový okruh parku je dlouhý 2 kilometry. Terén parku je rovinatý, takže je vhodný i pro kočárky s dětmi.

Interiéry zámku jsou neméně bohaté

Náš tip

V prosinci můžete návštěvu zámku nebo i jenom jeho zahrad s pojit s návštěvou vánočních trhů v Uherském Hradišti.

Zajímavosti zámku

Zámek Buchlovice neunikl pozornosti českým filmařům. V roce 2010 se zde natáčela  pohádka Čertova nevěsta od českého režiséra Zdeňka Trošky.

Na zámku se střídala elita 19. století

Výlety v okolí

Pokud buchlovický zámek navštívíte, tak to určitě spojte s návštěvou mohutného hradu Buchlova, který se nachází nedaleko Buchlovic.

Už docela moderní koupelna

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba zámku v Buchlovicích je od poloviny března do října. Během hlavní turistické sezóny je zámek otevřen od úterý do neděle od 9:30 do 16:30 hodiny, v pondělí pak od 10 do 15 hodiny. Základní vstupné je 170 korun, přičemž děti zaplatí 120 korun.

Zámek Buchlovice závěr

Buchlovice je krásný zámek s bohatými interiéry. Nepatří sice mezi úplně historické unikáty, ale je to místo, kde se psala poměrně nedávná historie (19. století). Zámek je obklopený nádherným parkem a celkově je to místo, kam je opravdu velice příjemné si udělat výlet.

Navštívili jste už zámek Buchlovice? A co nedaleký hrad Buchlov? Podělte se s námi o své zkušenosti a názory v komentářích pod tímto článkem.

 

Diskuze ke článku

0/100