Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště a bazén Kraví hora v Brně – Kompletní průvodce

Plavecký bazén Kraví hora se nachází v Brně na ulici Údolní 76. Jedná se o krytý bazén s venkovním koupalištěm, které má nekrásnější výhled na Brno.

Krytý bazén Kraví hora

Plavecký bazén Kraví hora se může pochlubit především moderní krytou halou, kde je 25 metrový plavecký bazén, který má 6 drah. Hloubka bazénu je 1,8 metrů a teplota vody je do 28 stupňů Celsia. Bazén má bezbariérový přístup a je určen pro plavecké tréninky i kondiční plavání.

Bazén na Kraví hoře

Hrátkový bazén

V kryté hale je také dětský bazén na hraní, který je dlouhý 12,5 metrů. Hloubka bazénu pro děti se pohybuje od 0,7 do 1,1 metrů. Teplota vody je 27 až 29 stupňů Celsia. Dětský bazén je vhodný pro plaveckou výuku, dětské dovádění a neplavce.

Vířivka

Návštěvníci plaveckého areálu Kraví hora se také mohou těšit na vířivku, která měří 5 x 6 metrů. Hloubka vířivky je pak 1,1 metru a teplota vody příjemných 33 stupňů Celsia. Vířivka má podvodní barevné osvětlení a regenerační vzduchové lavice. Ve vířivce může odpočívat až 15 osob.

Je tu spousta krásných míst na ležení

Parní sauna

Další vodní atrakcí je parní sauna o kapacitě 12 osob. Teplota parní sauny se pohybuje do 48 stupňů Celsia, přičemž vlhkost je zde 90 procent. Horká pára je vhodná zejména při onemocnění dýchacích cest a revmatických problémů.

Kraví Hora venkovní koupaliště

Pokud půjdete ven, tak můžete využít 50 metrový bazén, kde je hloubka 0,7 až 1,75 metrů. Kromě nerezového bazénu je zde rovněž velké množství vodních atrakcí včetně vodních masážních chrličů. K příjemnému slunění můžete využít venkovní travnaté terasy v okolí bazénů včetně praktických dřevěných lehátek. Přístup k bazénům je taktéž bezbariérový.

Venkovní dětský bazén

I ve venkovním areálu je dětský bazén o délce 12,5 metrů a hloubce 0,7 metrů. Malý bazén nabízí ještě hříbek, perličku, vodního ježka a malou skluzavku. V zadní části letního areálu najdou dětští návštěvníci rozměrné pískoviště a adrenalinovou lanovou atrakci v kombinaci se dřevem nazvanou pyramida.

Celkový pohled na areál koupaliště v Brně na Kraví hoře

Občerstvení

Ve venkovní části je k dispozici bufet s občerstvením. Kavárnu pak najdete v budově krytého bazénu.

Názory návštěvníků

Návštěvníci koupaliště na Kraví hoře nejvíc oceňují čisté moderní prostředí koupaliště a překrásný výhled na Brno.

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na hodinu vyjde vaši peněženku na 80 Kč, respektive 50 korun. Děti do šesti let mají vstup zdarma. Provozní doba celého areálu se každý měsíc aktualizuje, takže doporučujeme se vždy podívat na oficiální webové stránky bazénu.

Závěr Kraví Hora

Sportovní areál Kraví hora v Brně patří k jedněm z opravdu nejpovedenějších v celé republice. Moderní a velmi praktický areál nadchne svou čistotou a nadčasovou moderností. Je to opravdu příjemný a velký bazén, kde si na své přijdou malý i velcí. Návštěvu koupaliště i krytého bazénu na Kraví hoře vám můžeme jenom doporučit. A pozor neplést s Kraví horou v Bořeticích (Jižní Morava, vinařský kraj).

 

Diskuze ke článku

0.0/5