Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stonehenge Holašovice – Jihočeské menhiry nadchnou svou atmosférou

V jihočeské obci Holašovice najdete český Stonehenge aneb záhadný kruh menhirů.

Jihočeský Stonehenge se představuje

Na okraji malebné jihočeské obce najdete pozoruhodný megalitický kruh z velkých kamenů, který vytvořil zdejší milovník dávné historie a stavbař Václav Jílek.

Všechny kameny jsou z blízkého okolí Holašovic, takže odrážejí krásu a energii zdejší nádherné okolní přírody.

Holašovické Stonehenge vzniklo roku 2008

Historie jihočeského Stonehenge Holašovice

Jihočeský Stonehenge povstal za výrobnou dřevěných briket. Vybudovali ho nadšení společníci firmy Jihobrik na konci léta roku 2008. Jedná se o kamenný kruh z velkých přírodních kamenů.

Kruh byl postaven podle odborných rad zkušeného a věhlasného psychotronika pana inženýry Pavla Kozáka, který je autor velkého množství odborných knih z oblasti energie krajiny a psychotroniky.

Z vyvýšeného místa u kamenů je navíc krásný výhled do okolní přírody. Tento výhled ještě doplňuje malebný pohled na historickou obec Holašovice,

Vesnice Holašovice je na seznamu památek UNESCO

Kus místní přírody

Velké kameny nerozlučně patří k místní jihočeské krajině a mají její kouzlo a energii. Souměrné dílo 25 žulových kamenů vytvořila novou unikátní energii, kterou zde můžete načerpat plnými doušky.

Přírodní prvky v magickém kruhu o průměru 30 metrů na sebe navzájem intenzivně působí. Nejvhodnější k duchovnímu rozjímání je kamenný gigantický kámen o váze devatenácti tun, který samostatně stojí nedaleko megalického kruhu.

Stonehenge Holašovice má jedinečnou energii

Kromlech

Holašovické seskupení kamenů dostalo pojmenování kromlech, což je okrouhlé umístění jednotlivých vztyčených velkých kamenů čili menhirů.

Další pojmenování, tentokrát cizojazyčné zní Stonehenge, což je anglický název pro místo ve Velké Británií, kde stojí historický megalický kruh.

Zvídavým a hloubavým turistům mohou na místě samém další informace dát manželé Václav a Miloslava Jílkovi, kterým celá magická stavba patří.

Kruh se skládá z 25 menhirů

Obec Holašovice

Obec Holašovice leží nedaleko Českých Budějovic. Krásná jihočeská obec se může pyšnit titulem vesnice UNESCO. Kromě megalického kruhu zde především uvidíte původní nádherné venkovské domy s hospodářskými dvory, které byly postavené v selském baroku.

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba jihočeského Stonehenge je celoroční. V letní sezónu je megalický kruh otevřen od pondělí do neděle od 10:00 do 20:00 hodiny. Základní vstupné zde činí 35 korun, přičemž děti zaplatí 25 korun.

Stonehenge Holašovice závěr

Holašovické Stonehenge je velmi zajímavé místo, kterých u nás moc není. Je to sice novodobá zajímavost, ale energii z přírody dokáže předat i tak. Je to něco, co rozhodně stojí za vidění a my vám návštěvu můžeme jenom doporučit. A není to jenom o samotném Stonegenge, ale samozřejmě i obec Holašovice stojí za návštěvu nebo nedaleký les kolem vrcholu Skalka (688 m.n.m.).

Diskuze ke článku