Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stezka bosou nohou ve Valticích – Trasa, mapa, moje tipy

Stezka bosou nohou je nedaleko jihomoravských Valtic, kde se mimo jiné také nachází krásný barokní zámek se zámeckou zahradou. Opravdu se tady chodí bez bot!

Stezka bosou nohou ve Valticích se představuje

Pozoruhodnou turistickou atrakci naleznete v jihomoravských Valticích, kde se také dobře daří vinné révě.

Za malebným vinařským městečkem najdete okružní trasu, která měří necelých pět kilometrů. Nenáročná trasa vede z nedaleké rakouské vesnice Schrattenberg k romantické stavbě Kolonáda, což je vůbec nejvyšší bod krásného Lednicko – valtického areálu.

Stezka bosou nohou - výchozí bod

Popis trasy

Stezka bosou nohou vede pitoreskní krajinou v okolí kopce Rajsna, kde se táhnou úrodné sady vinné révy různých odrůd. Samotná stezka vede okolo táhlých vinohradů do rakouské vinařské obce Schrattenberg.

Na trase narazíte na 11 zastávek, na kterých se turisté všech věkových kategorií mohou projít bosou nohou po kůře, šiškách, jemném písku či oblých kamenech.

Na stezce je 11 zastávek

Zajímavosti po trase

Na stezce bosou nohou můžete balancovat na dřevěném vratkém mostě nebo relaxovat na dřevěných lehátkách.

Všude kam se podíváte, je překrásný pohled do širokého okolí. Zaručeně nejkrásnější výhled je však z nejvyššího místa stezky, což je místní kopec s krásným cukrářským názvem Homole. Pokud budete mít na tůře své děti, tak doporučuji přírodní skluzavku, která nadchne i dospělé turisty.

I pouhá chůze může nabídnout zajímavý zážitek

Vše udžované a zajímavé

Túra všemi smysly těla

Chůze bosou nohou je velmi prospěšná činnost pro vaše zdraví. Chůze bez bot je totiž naprosto jiná. Prostřednictvím chůze bosou nohou po různých přírodních materiálech vám zprostředkuje zvláštní smyslové vjemy.

Přesvědčte se o tom sami a budete na vlastní kůži velmi pozitivně překvapeni.

Cesta je dobře značená

Muzeum železné opony

Na česko-rakouské stezce leží i velmi zajímavé Muzeum železné opony, které vás zavede do nelehkých časů, kdy jste si po ostře sledovaných hranicích nemohli chodit jen tak bez bot. V expozici uvidíte velké množství uniforem, zbraní a vojenského vybavení.

Součásti expozice je také stanoviště dozorčího z padesátých let minulého století.

Vstupné pro dospělého činí 150 korun, snížení je 120 korun. Rodinná vstupenka pak přijde vaší peněženku na 390 korun. O letních prázdninách je zde otevřeno každý den od 10 do 17 hodiny.

Občerstvení samozřejmě nemůže chybět

Občerstvení

V letních měsících je na přírodní pohodové stezce navíc otevřena „Bertiho chata”, kde si můžete skočit na pivo nebo osvěžující limonádu.

Vstupné je zdarma

Vstup na stezku je možný celoročně a vstupné se zde žádné neplatí. Časová náročnost celé procházky vám zabere přibližně 2 hodiny.

Stezka bosou nohou závěrečné shrnutí

Stezka bosou nohou Valtice (nebo také Barfussweg Schrattenberg – Valtice) je unikátní naučná stezka. Skvělý nápad realizovaný na nádherném místě. Člověk je až překvapený, jak hodně se dá udělat s tak málo! Návštěvu stezky vám můžeme rozhodně doporučit. Je to skvělý zážitek. Na cestě je hodně vidět, a i ve Valticích a okolí je to skvělé.

Diskuze ke článku