Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapy Řecka a řeckých ostrovů – Ke stažení ve vysoké kvalitě

Hledáte mapy Řecka? Připravili jsme pro vás výběr devíti opravdu kvalitních a zajímavých map Řecka a jeho ostrovů. Ty si můžete pohodlně stáhnout do jakéhokoliv zařízení.

Řecko je poměrně velká země. S 131 948 km² je téměř 2x tak velká jako Česká republika. Navíc je to země nesmírně členitá s více, než 3.000 ostrovů. Desítky z nich patří přitom mezi ty velké se stálým obydlením. Orientovat se v Řecku je tak mnohem těžší než u jiných zemí. Věříme, že tento náš článek s mapami, vám alespoň trochu pomůže.

Online mapy Řecka

První, co vám chceme nabídnout jsou online mapy. Ty umožňují pohled do těch nejmenších detailů a díky vrstvám s dalšími informace se můžete dozvědět něco navíc. Super užitečná je například služba Google Streetview, kde se můžete podívat na konkrétní místo pohledem přímo z ulice.

Ještě před dovolenou si tak můžete prohlédnout hotel, ulici, pláž, kam se chystáte.

  1. cz Řecko – Velmi přehledné a vkusné mapy, které jdou do nejmenšího detailu.
  2. Google maps Řecko – Jedna z celosvětově nejoblíbenějších mapových stránek s mnoha užitečnými vrstvami.
  3. org Řecko – Alternativní mapy, které vytváří komunita. V mnoha oblastech jsou tak lepší, než ostatní mapové apliakce.

K čemu se hodí naše mapy?

Mapy Řecka na této stránce můžete využít různými způsoby. V první řadě se hodí pro informaci. Navigovat se podle nich budete jenom těžko, ale jsou to hezké přehledné mapy, které vám pomohou zjistit hlavní pohoří, řeky, města, ostrovy. Zkrátka ty nejdůležitější informace. Dále najdou mapy využijí například v hodinách zeměpisu a obecně pro vzdělávací účely. V neposlední řadě najdou využijí jenom tak pro zábavu.

Mapy Řecka ke stažení

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší mapy Řecka ve skvělé kvality. Zjistěte detaily.

Geografická mapa Řecka (JPG, rozlišení 3.000 x 2.649 px, velikost 990 kB) – Pohoří, řeky, jezera i největší města najdete na této přehledné geografické mapě. Je na ní v krásně vidět, jak i jednotlivé ostrovy jsou hornaté a členité.

Geografická mapa Řecka

 

Mapa řeckých regionů (JPG, rozlišení 3.000 x 2.284 px, velikost 887 kB) – Hlavní regiony v Řecku. Odrážejí spíše dnešní politické uspořádaní do krajů.

Mapa řeckých regionů

 

Mapa měst a okresů (JPG, rozlišení 3.000 x 3.066 px, velikost 953 kB) – Mapa okresů a všech trochu větších měst v Řecku.

Mapa měst a okresů

 

Zjednodušená mapa Řecka (JPG, rozlišení 3.000 x 3.000 px, velikost 684 kB) – velmi jednoduchá a přehledná mapa, která obsahuje prakticky jenom ty největší města.

Zjednodušená mapa Řecka

 

Slepá mapa Řecka (JPG, rozlišení 2.521 x 2.493 px, velikost 221 kB) – Slepá mapa Řecka, kde kromě obrysů nenajdete vůbec nic. Na vás je informace doplnit.

Slepá mapa Řecka

 

Kompletní mapa Řecka (JPG, rozlišení 3.000 x 2.636 px, velikost 546 kB) – Graficky velmi vkusná mapa, která ukazuje důležitá řecká města a jednotlivé regiony.

Kompletní mapa Řecka

 

Hlavní silnice v Řecku (JPG, rozlišení 3.000 x 2.549 px, velikost 894 kB) – Zjednodušená mapa hlavních silnic a dopravních uzlů v Řecku.

Hlavní silnice v Řecku

 

Kreslená mapa Řecka I. (JPG, rozlišení 2.880 x 3.000 px, velikost 1231 kB) – Zábavná kreslená mapa v Řecku, slouží spíše pro pobavení, než že byste se z ní něco dozvěděli.

Kreslená mapa Řecka I.

 

Kreslená mapa Řecka II. (JPG, rozlišení 2.880 x 3.000 px, velikost 632 kB) – Další efektní kreslená mapa Řecka jenom tak pro radost.

Kreslená mapa Řecka II.

 

Zajímáte se o Řecko?

Přečtěte si náš podrobný průvodce ostrovem Kos anebo se začtěte do bájí o řeckých bozích.

Mapy Řecka závěr

Věříme, že vám následující hezké mapy Řecka a tipy na mapové aplikace přišly vhod. Máte vaše vlastní tipy? Určitě budeme rádi, pokud se zmíníte v komentářích. Věříme, že vaší příští dovolenou v prosluněném Řecku si skvěle užijete právě i díky těmto našim mapám.

Diskuze ke článku