Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mazurská jezera Polsko – Dovolená, ubytování, kempy, mapy

Na severu Polska čeká perla – Mazurská jezera. Tato jezerní oblast přitahuje turisty na překrásnou přírodu, pozorování ptactva a sportovní vyžití v podobě jachtingu a kanoistiky.

Mazurská jezera se představují

Mazurská jezera tvoří velká jezera i malá jezírka. Celkem tady napočítáte na dva tisíce jezer, přičemž jejich celková plocha přesahuje přes 39 tisíc hektarů. Některá jezera jsou navzájem propojena 11 kanály, takže mezi jednotlivými jezera můžete bez problémů proplouvat.

Užít si pohodu můžete nejenom na jezeře, ale také u jezera. Většina jezer má dobře udržované písčité pláže, které jsou lemovány malými penziony s restauracemi.

Mazurská jezera nabízí skvělé místo pro dovolenou

Nekonečné pozorování vodního ptactva

V bezprostředním okolí jezer na vás čeká krásná příroda, která je rájem především pro vodní ptactvo. Jedinečný zážitek je například pozorování ostrova úžasných kormoránů a volavek, což jsou ptáci, kteří s oblibou vyhledávají pobřeží sladkovodních jezer a močálů.

Poklidná hladina vybízí k relaxaci

Příroda Mazurských jezer je úžasná

I milovníci památek si zde přijdou na své

Příznivci historických památek by měli navštívit Mazurský eden s krásnými dřevořezbami a vikingskými loděmi.

Dalším tipem je procházka po městečku Giżycko, které je jakýmsi hlavním turistickým centrem Mazurských jezer. V tomto největším rekreačním středisku v Polsku doporučuji navštívit starou pevnost a evangelický kostel z 16. století.

Jednotlivá jezera jsou spojena kanály

Rybolov a koupání

Mazurská jezera jsou ideálním místem pro rybáře. Povolení lovit ryby obdržíte na místě. Na jezerech se smí lovit ze břehu nebo z lodě, kterou si zde můžete rovněž zapůjčit. Kromě rybářů si na své zde přijdou i plavci.

Jezera jsou rájem rybářů

Přístup do vody je postupný a dno písčité. Vstoupit do vody můžete tedy bez obav jen tak naboso a nemusíte se bát, že si nějak ublížíte. Mezi nejoblíbenější mazurská jezero dlouhodobě patří jezero Śniardwy nebo jezera Dobskie a Kisajno.

Projížďky po Mazurských jezerech jsou opravdu úžasné

Praktické informace

Hlavní turistická sezóna zde začíná od konce května do srpna. Pokud však prahnete po klidnější dovolené, jeďte na Mazury až v září. I na konci léta je zde počasí stále velmi příznivé a navíc zde nepotkáte tolik turistů s dětmi.

V oblasti mazurských jezer se nachází několik přírodních rezervací, takže na některé menší ostrovy není povolený vstup. Je dobré tento zákaz respektovat, protože pokud tento zákaz porušíte, bude vám hrozit velká pokuta.

Mazurská jezera a západ slunce

Závěr

Mazurská jezera je jednou z nejkrásnějších oblastí Polska. Není to sice úplně za rohem, ale čím dál tím více Čechů začíná objevovat jejich krásu. Nám nezbývá nic jiného, než vám návštěvu Mazur doporučit. Pro rybáře a milovníky přírody je to tady jasná volba.

 

Diskuze ke článku

0/100