Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

3ČSAD v Havířově, Karviné a Frýdku – Všechny informace

3ČSAD je obchodní seskupení několika dopravních společností. V současné době jsou součástí tohoto obchodního seskupení ČSAD Havířov, ČSAD Frýdek-Místek a ČSAD Karviná.

Společnost 3ČSAD se představuje

3ČSAD zajišťuje městkou hromadnou dopravu v Havířově, Karviné, Orlové, Frýdku-Místku a Hranicích. Společnost 3ČSAD dále nabízí nákladní dopravu a je vlastníkem cestovní kanceláře, která nabízí především pobytové a poznávací zájezdy na Jadranu.

ČSAD Havířov a okolí

Historie 3ČSAD

Historie 3ČSAD je velmi krátká, protože od roku 2019 byla firma odkoupena mezinárodní skupinou Transdev, která je součástí skupiny Veolia.

Tento nadnárodní koncert byl založen v roce 2005 a od té doby nabízí zejména služby veřejné dopravy v mnoha zemích Evropy.

3ČSAD provozuje přes 400 autobusů

Působení firmy

Firma 3ČSAD působí především na území Moravskoslezského kraje. V jeho vlastnictví je celkem 410 autobusů a 75 kamionů.

Vozový park

Vozový park firmy čítá 410 autobusů, které jsou plně klimatizované a bezbariérové. Autobusy jsou dále vybaveny Wi-Fi připojením, USB zástrčkami a LED vnitřními panely.

Společnost se rovněž může pyšnit i kvalitními autobusy značky Scania. Jedná se konkrétně o moderní autobus Scania Citywide Suburban LE 15M CNG, který je 14,8 metrů dlouhý.

Fima má i moderní minibusy

Tento model je určen pro provoz na linkách městské hromadné dopravy v Havířově. Jedná se o zčásti nízkopodlažní vůz, který disponuje v zadní části karoserie jednokřídlovými dveřmi.

Všechny autobusové linky společnosti 3ČSAD jsou integrované v systému ODIS, což je integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje.

3ČSAD jezdí v létě v zimě!

Nákladní doprava

Firma v současnosti disponuje vozovým parkem, který je tvořený převážně tahači VOLVO FH 13 a návěsy Schwarzmüller s ložnou délkou 13,75 metrů. Tyto tahače a návěsy jsou schopné přepravit náklad do 14 metrů celkové délky a šířky 2,5 metrů.

Dále jsou v portfóliu firmy pravidelné rozvozy potravinářského zboží v rámci Moravskoslezského kraje nebo celé České republiky.

Společnost 3ČSAD nabízí také přepravu technických plynů v tlakových lahvích, chemických látek v cisternách a kontejnerech.

3ČSAD je spojení ČSAD Havířov, ČSAD Frýdek-Místek a ČSAD Karviná

Cestovní kancelář

Další obchodní činnosti společnosti je provoz cestovní kanceláře Jadranlevne.cz. Cestovní kancelář Jadranlevne.cz se specializuje na pobytové a poznávací zájezdy zejména v Chorvatsku.

V nabídce cestovní kanceláře je však také celá řada poznávacích zájezdů do Polska, Německa nebo Rakouska. Mezi ty nejatraktivnější patří zájezdy do polského Krakova nebo na Orlí hnízdo v Německu či na atraktivní Medvědí soutěsku v Rakousku.

3ČSAD závěr

Firma 3ČSAD vznikla sice poměrně nedávno, ale nadavší pochybnost se jedná o velkou a stabilní společnost, která má na co navazovat. Na rozdíl od jiným dopravních firem je pozoruhodný záběr této společnosti, který sahá i do nákladní dopravy a činnosti cestovní kanceláře. 3ČSAD má zajímavý a moderní vozový park. Jsme rádi, že jsme vám firmu mohli představit trochu blíže.

Diskuze ke článku