Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Andělský pivovar na Smíchově – Mají dobré pivo? Rád prozradím

Andělský pivovar najdete v Praze na Smíchově. Jedná se o mini pivovar, který vlastní také restauraci, takže k dobrému českému pivu se zde také můžete dobře najíst.

Andělský pivovar se představuje

Andělský pivovar je situován v Lidické ulici, blízko zastávky metra Anděl, takže pojmenování pivovaru souvisí s velmi frekventovanou stanicí metra.

Výčep Andělského pivovaru

Zvenčí není zřejmé, že se jedná o pivovar, neboť jsou zde pouze dveře a jedno okno, za kterým se skrývá varna pivovaru. Vše působí malým, rodinným dojmem, i vchodová místnost s varnou je docela malá – najdete tu pouze pár stoliček a několik míst na stojáka.

Příjemné prostředí pivovaru

Dole vás však čeká příjemné překvapení, neboť je zde restaurace pod klenutými cihlovými stropy, která je už mnohem prostornější než vchodová místnost nahoře.

Ve spodní části je i zbytek moderní pivovarské technologie, tedy několik nerezových CK tanků, kde se zdejší zlatý mok uchovává.

Vaří tady 3 druhy piva

Popis prostor a atmosféra pivovaru

Prostory pivovaru a restaurace jsou pěkně opravené a zařízené. A hlavně stylové! Zvláště za pozornost stojí cihlové stěny a dlažba.

Snad jedinou nevýhodou je trochu větší hluk z ulice, především při projíždění tramvají. Výčep je v každém patře jeden. Atmosféra pivovaru je klasická, tj. jedná se o moderní útulný pivovar se středně živou atmosférou.

Pohled z výčerpu do lokálu - Andělský pivovar

Zdejší pivo

V současné nabídce Andělského pivovaru jsou tři stálá piva, která stojí od 48 do 64 korun.

  • Prvním pivem je ležák Andělská jedenáctka, který se však vaří v severočeském Frýdlantu. Andělský pivovar nemá totiž dostatečné kapacity, aby takové pivo mohl vařit. Andělská jedenáctka má zlatou, lehce zakalenou barvu a sladovou, lehce zemitou vůni. Hořkost piva je střední až vyšší.

Další dvě piva jsou již vařená v Andělském pivovaru, jedná se o polotmavou třináctku Kolagen a světlou čtrnáctku IPA.

  • Pivo Kolagen má výraznou chmelově kořenitou chuť, takže chutná opravdu dobře.
  • Pivo IPA je hodně hořké pivo, které má vůni tropického ovoce a citrusů. Doporučuji vyzkoušet, je to docela zajímavě uvařené pivo.

Vzácný pohled na prázdný Andělský pivovar (před otvířačkou)

Lákavý pohled

Nabídka jídla

Nabídka zdejší restaurace je klasická. Na menu uvidíte vesměs klasická česká jídla, která jsou uvařená z poctivých surovin. Tu a tam narazíte i na světová jídla, která se však tolik k českému pivu nehodí jako právě osvědčená česká jídla.

Návštěvu neodkládejte a Andělský pivovar podpořte!

Praktické informace

Andělský pivovar má otevřeno každý den od 11 do 24 hodiny.

Výhodou je blízkost tramvajové zastávky i stanice metra Anděl na trati B. K pivovaru se dostanete například tramvají číslo 4,7, 9, 10, 13, 15, 16 nebo 21.

Tanky na pivo mají vystavené hned ve výloze

Andělský pivovar závěr

Kam zajít na Smíchově na pivo? Nebo možná v Praze obecně? Andělský pivovar je perfektní volba, která vás nezklame. Naprosto stylový a pohodový podnik, který vaří výborné pivo. K tomu výborné jídlo. A nadchne i prostředí, které má historický šmrnc a přitom je naprosto moderní.

Diskuze ke článku