Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plavecký bazén Lochotín v Plzni – Průvodce, cvičení, kamera

Plavecký bazén Lochotín patří k nejoblíbenějším v Plzni. Bazén najdete na ulici Sokolovská 46 v Plzni – Lochotíně. Od centra Plzně je bazén Lochotín vzdálen 4,5 kilometrů. Z centra Plzně vás k bazénu doveze tramvaj číslo 4.

Historie bazénu

Návrh projektu plaveckého bazénu byl zpracován v roce 1975. Objekt bazénu byl definitivně dostavěn v roce 1981 pro středisko mládeže Plzeň – Lochotín jako součást velkého moderního sídliště. V roce 2014 došlo k velké rekonstrukcí celého bazénu, takže nyní září bazén novotou a čistotou.

Bazén Lochotín se 6 drahami

Plavecký areál na Lochotíně má k dispozici krytý plavecký bazén se 6 drahami o rozměrech 25 × 12,5 metrů a hezký dětský bazén o rozměrech 12 × 8 metrů. V létě funguje také venkovní část.

V ceně vstupného můžete rovněž využít příjemné finské sauny s typickým dřevěným obložením, která je umístěná v prostorách sprch. Sauny jsou pro muže i ženy zvlášť a nechybí zde ochlazovací sprchy.

Interiér plaveckého bazénu Lochotín v Plzni

Venkovní bazén

Od roku 2015 je taktéž k dispozici venkovní areál. Moderní venkovní bazén má rozměry 16,6 × 8,15 metrů a je hluboký od 0,9 až 1,3 metru.

Teplota vody se zde pohybuje od 21 do 24 stupňů Celsia. Hned vedle je také dětské brouzdaliště o rozměrech 6,05 × 4,05 metrů. V dětském brouzdališti nechybí herní prvky. Samozřejmostí je travnatá venkovní plocha k opalování.

Náš tip

Hledáte jiný bazén v Plzni? Doporučujeme velký areál plaveckého bazénu Slovany.

Služby pro veřejnost

Bazén Lochotín nabízí četné služby pro veřejnost. Je zde kupříkladu Plavecká škola v rámci Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň. Dále si zde můžete objednat cvičení ve 2 sálech.

Nabídka je opravdu pestrá. Zacvičit si můžete bodyforming, body ball, intervalový trénink, pilates, powerjogu nebo zumbu. Na své si zde přijdou i rodiče s dětmi, kteří si mohou objednat speciální cvičení pro rodiče s dětmi. V dopoledních hodinách každou středu zde například probíhá populární cvičení s kojenci.

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na hodinu a půl vyjde vaší peněženku na sympatických 65 Kč, respektive 45 korun. Pokud chcete být v celém areálu jenom jednu hodinu, tak zaplatíte 45, respektive 30 korun.

Celodenní vstup pak stojí 110 Kč, respektive 90 korun. Provozní doba celého areálu je však velmi různorodá, takže na aktuální provoz bazénu se pro jistotu podívejte na oficiální webové stránky bazénu.

Závěr a hodnocení bazénu Lochotín

Bazén Lochotín patří právem k nejoblíbenějším v Plzni. Za nás vám jeho návštěvu můžeme opravdu jenom doporučit. Areál má příjemnou atmosféru a nabízí dostatečnou šíři služeb. Velmi příjemný je i venkovní areál, který je moderní a nabízí koupání opravdu na úrovni.

Diskuze ke článku