Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rozhledna U Jakuba Valtínov – Lesopark, vstupné, otvíračka

Dřevěnou rozhlednu U Jakuba najdete v České Kanadě, konkrétně na Havlově hoře, která je vysoká 680 metrů nad mořem. Rozhledna u Jakuba nabízí celý dětský svět.

Rozhledna U Jakuba se představuje

Rozhledna U Jakuba je vysoká 40 metrů. Jedná se o unikátní dřevěnou vyhlídkou věž, která se může pochlubit tím, že je nejvyšší rozhlednou z dřevěných lepených profilů v České Republice.

Děti si to tady zamilují

Historie věže

V minulosti zde místo rozhledny stála triangulační věž, kterou využívala armáda pro účely mapování okolního terénu. Od roku 2013 zde pak stojí klasicky pojatá rozhledna, která se u turistů těší značné oblibě.

Výstup na 40 metrů vysokou rozhlednu

Daleké a malebné rozhledy

Pokud jste milovníci dalekých a zároveň malebných rozhledů, tak vás rozhledna U Jakuba uchvátí. Rozhledna je totiž umístěna v samém srdci malebné České Kanady, odkud jsou nádherné a daleké výhledy do okolí.

Rozhledna stojí na odpočívadle u turistické trasy nedaleké jihočeské obce Valtínov.

Hlavní brána do areálu - rozhledna U Jakuba Valtínov

Okolo je mnoho krásných turistických cest

Šestiboký hranol

Rozhledna byla roku 2013 postavena z šestibokého hranolu z dřevěných lepených profilů. Dřevěné profily byly vyrobené z atraktivního modřínu.

Rozhledna je zakončená dřevěnou plechovou střechou červené barvy ve tvaru šestibokého jehlanu, který vám může asociovat tužku nebo pastelku.

Dětská chaloupka na vrcholu

Technické parametry rozhledny

Stavba vyhlídkové věže je členěna na deset úrovní o výšce 3,3 metrů. Kromě dřeva je na celé stavbě ještě použita ocel. Konkrétně se jedná o ocelové pozinkované schodiště, které má po obou stranách ocelové pozinkované zábradlí, které je vysoké 115 centimetrů.

Na železobetonový základ pak vede ocelová lávka a do nejvyššího patra je zapotřebí vyšlapat 180 schodů, které jsou vyrobené opět ze dřeva. Vyhlídka je pak situovaná ve výšce 33,7 metrů nad zemí, přičemž celá stavba je vysoká 44,7 metrů.

Okolo rozhledny U Jakuba je to opravdu dětský ráj

Rozhledna u Jakuba výhled

Výhled z rozhledny nabízí atraktivní kruhový rozhled do krásné krajiny České Kanady a blízkého okolí. Vidět můžete například na jihočeskou obec Valtínov nebo na větrníky Větrné elektrárny u Pavlova u Třeště či na katolický kostel v Cizkrajově.

Při dobré viditelnosti můžete dohlédnout až na Montserrat u Slavonic nebo do Rakouska na velké větrníky Větrné elektrárny u Drösiedlu či na silo v rakouském Zissersdorfu.

Rozhledna U Jakuba Valtínov výhled

Pohodlí pro turisty zajištěno

Pod stožárem najdete pohodlné lavičky se stolem, které slouží pro turisty, aby si zde nejenom odpočinuli, ale dali si také něco dobrého k snědku.

Navštívíte rozhlednu u Jakuba i vy?

Přístup k rozhledně

K dřevěné rozhledně U Jakuba se pohodlně můžete dostat pěšky či na jízdním kole z nedaleké obce Valtínov, kde jsou k dispozici dvě záchytná parkoviště. Pěšky i na kole můžete jít nebo jet po pohodlné zpevněné cestě.

Rozhledna U Jakuba závěr

Rozhledna U Jakuba není jenom obyčejná rozhledna. Je to celý zábavný svět s občerstvením a spoustou zábavných atrakcí hlavně pro děti. Výlet sem tak může být opravdový zážitek. I po cestě jsou další zajímavosti jako například kaskády rybníků nebo Ďáblova prdel. Pokud hledáte skvělé místo na výlet, tak rozhledna U Jakuba určitě nezklame.

Diskuze ke článku