Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aquapark Babylon v Liberci – Průvodce s tajnými tipy

Aquapark Babylon Liberec je unikátní aquapark, který nadchne návštěvníky všech generací. Babylon Liberec najdete na ulici Nitranská 1.

Nádherná atriová hala

Aquapark Babylon se může pyšnit krásnou atriovou halou, kterou zdobí velká malba sdělující příběh o fantaskním světě, jaký žil v myslích a představách lidí z 19. století. Malba spolu s majákem, větrnou elektrárnou a obřími světelnými varhanami doplnil vnitřní prostor ve stylu tajuplné říše mořského kapitána Nema. Vše jako by vypadlo z knih známého spisovatele Julese Verna.

Hlavní hala Aquapark Babylon v Liberci

Je to velmi příjemné prostředí, které se hodně liší od původního konceptu, kdy byly hlavní hala stylizována jako antické lázně. Mimochodem víte, co zde bylo ještě předtím? Textilní továrna. Dnes je to špičkový aquapark, kde se tisíc lidí ztratí jakoby nic.

Adrenalinové atrakce

Aquapark není zajímavý pouze svým designem, ale také svými skvělými atrakcemi. Můžete se zde například nechat unášet divokou řekou, nebo absolvovat adrenalinovou Tarzanovu stezku.

Úžasným zážitkem je rovněž divoká a nespoutaná jízda adrenalinovým trychtýřem. K němu tady mají další 3 tobogány. Každý je úplně jiný, ale všechny stojí za to.

Herní hala s tarzanovou stezkou

V herní hale je mnoho atrakcí

Aquapark Babylon teplota vody

Teplota vody ve všech bazénech se celoročně pohybuje od 27 do 30 stupňů Celsia.

V zimě to sem není daleko z lyžařského střediska Bedřichov nebo Ski Ještěd, tak proč nepřijet si zrelaxovat.

Letní terasa

V době letních prázdnin je otevřena venkovní terasa s bazénky, trampolínou, a možností opalování. Z venkovní terasy je pak úžasný výhled na horu Ještěd a krajské město Liberec.

Jeden z mnoha tobogánů

Wellness centrum

Součástí aquaparku je taktéž skvělé wellnes centrum, které je na špičkové úrovni. Centrum přináší množství relaxačních možností pro dokonalé dosažení harmonie těla i duše.

Najdete zde krásné sauny ve stylu antických lázní, solné a bylinkové inhalace, odpočinkové whirpooly a solný důl. Wellness centrum Babylon vám zajistí originální a nevšední zážitky, které dopřejí vašemu tělu opravdu kvalitní odpočinek a uvolnění.

Zdejší saunový svět byl otevřený až mnohem později po samotném aquaparku a rozhodně stojí za to.

Nová výzdoba je opravdu hodně působivá

Plavčík sídlí v malém majáku

Sušička plavek

Aquapark Babylon má celou řadu moderních vymožeností, které vám zpříjemní zdejší pobyt. Jednou z nich je praktická sušička plavek, díky které vám odpadne nepříjemná starost o mokré plavky a ručník po odchodu z bazénu.

Ubytování v Aquapark Babylon

Pokud chcete v aquaparku strávit více dní, můžete se ubytovat přímo v areálu aquaparku. K dispozici je zde luxusní a přepychový Wellness Hotel Babylon, jehož hosté mají navíc vstup do aquaparku zahrnut v ceně ubytování po celou dobu svého pobytu. Jedná se o čtyřhvězdičkový hotel, který disponuje antialergickými pokoji.

Vstupné a otevírací doba

Celodenní vstupenka do Aquaparku Babylon vyjde vaší peněženku ve všední dny na 350 korun, přičemž dětská vstupenka stojí 240 korun.

Myslí tady i na nejmenší návštěvníky

Vstup na 75 minut pak vyjde dospělého návštěvníka na 180 korun, dětského na 100 korun. Celodenní vstupenka o víkendech pak stojí pro dospělého návštěvníka 390, pro dětského 290 korun.

Provozní doba celého areálu se každý měsíc aktualizuje, takže doporučuji se vždy podívat na oficiální webové stránky aquaparku Babylon.

Aquapark Babylon v plné kráse

Aquapark Babylon závěr

Aquapark Babylon patří ke stálicím severních Čech. V Liberci má velkou konkurenci v podobě špičkového plaveckého bazénu, takže se zde opravdu snaží, abyste si pobyt zde užili.

V klidné části mezi jeskyněmi se ukrývá i výřivka

Někdo může namítat, že Babylon Liberec je trochu kýčovitý a je to pravda. Ale od toho tady podobné aquaparky jsou – vytrhnout vás z každodenní všednosti, ukázat vám trochu toho hravého dětského světa, zábavy.

Já osobně mám aquapark Babylon rád a můžu vám ho doporučit k návštěvě. Navíc co si budeme povídat oproti pražskému Aquapalace je to i výrazně levnější zážitek.

Diskuze ke článku