Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Hinterstoder – Proč musíte jet právě sem!

Ski resort Hinterstoder se nachází v nádherném prostředí hornorakouského okresu Kirchdorf an der Krems v oblasti Traunviertel.

Ski areál leží u vesničky Hinterstoder, což je malá obec v poklidném, slepém údolí Stodertal pod úžasně fotogenickou skalní hradbou masivu Totes Gebirge.

Od hranic s Českou republikou se lyžařský areál nachází zhruba 130 kilometrů. Doprava je sem velmi snadná a pohodlná. Cesta totiž vede téměř výhradně po dálnicích (A7, A1) a nakonec sjezd číslo 36 na dálnici A9.

Ski areál Hinterstoder nabízí perfektní sjezdovky

Ski resort Hinterstoder se představuje

Skiareál Hinterstoder poskytuje několik úžasných širokých červených a černých sjezdovek, které nadchnou všechny milovníky sjezdového lyžování.

Dále jsou zde i nenáročné dobře upravené modré sjezdovky a cvičné louky, na kterých si své lyžařské dovednosti mohou zlepšovat začátečníci a děti.

Z Česka je to sem jenom kousek

Krásný areál je z větší části obklopen lesy. Sjezdovky se hezky sbíhají k chatě Bärenhütte v cca 1.380 m.n.m. Samozřejmě je možné sjet až přímo do obce Hinterstoder, která se nachází cca v 600 metrech nad mořem.

Hinterstoder je zimní ráj!

Úžasné převýšení

Na to, že hornorakouský Hinterstoder patří k těm menším a skromnějším z rakouských lyžařských areálů, nabízí velmi dobré převýšení, které dosahuje až 1.400 metrů. Vlek jezdí až na úplný vrchol – Schafkögel (1.990 m.n.m).

Hinterstoder a jeho sjezdovky

Celkem je zde 40 kilometrů sjezdových tratí, které jsou denně profesionálně upravované. Z toho je 36 kilometrů uměle zasněžováno. Celkem je zde 17 sjezdovek, přičemž nejdelší sjezdovka je dlouhá 7 kilometrů.

Vlek na vrcholu Schafkögel (1.990 m.n.m).

Dolů to sviští jedna báseň - ve ski Hinterstoder

Mezi top sjezdovky celého areálu lze směle zařadit závodní černou sjezdovku Hannes Trinkl Weltcupstrecke, což je zároveň trať světového poháru s maximálním sklonem až 60 procent. Drsná sjezdovka je dlouhá 2,75 kilometru a vede až dolů do obce. Tady si budete připadat opravdu jak profesionální sjezdař. Zábavný je i připravený startovací box na začátku sjezdovky.

Dále pak skvělou sjezdovka Inferno, která má místy dokonce sklon až 70 procent.

Výhledy ze Schafkögelu jsou ohromné

Špičkové lanovky

Z centra obce Hinterstoder se do čarokrásných bílých výšin lyžařského střediska můžete dopravit luxusní kabinkovou lanovkou. Dolní stanice lanovky je takřka v úplném centru obce.

Sjezdovky jsou samozřejmě perfektně upravené

V rámci samotného střediska lyžaře a lyžařky pohotově přepravuje další kabinová lanovka a především moderní expresní odpojitelná šestisedačka. K dispozici jsou zde taktéž rychlé moderní kotvy.

Dva vleky obsluhují i nejvýše situované červené a modro-červené lyžařské tratě nad pásmem lesa. Tedy až na úplnou špičku hory, odkud jsou nádherné výhledy.

Doprava a parkování

Záchytné parkoviště, které je zdarma, najdete ve vesnici Hinterstoder zhruba 200 metrů od údolní stanice kabinky.

Přímo v dolní stanici najdete rovněž příjemnou odpočívárnu a převlékárnu, což potěší každého, kdo zde jede pouze na jeden den.

Většina hotelů v Hinterstoderu jsou situované v pěší nebo skibusové vzdálenosti od stanice lanovky.

Jako na závodech světového poháru v lyžování?

Občerstvení

U horní stanice kabinky najdete sympatickou samoobslužnou restauraci Bärenhütte, která byla postavena ve stylu kanadských srubů.

Poblíž restaurace jsou i další menší chaty. Kromě typicky rakouského jídla podávají v Bärenhütte i jedno až dvě hlavní jídla, která jsou dostatečně zdravá. Dát si zde můžete například kuřecí prsíčka se zeleninovým rizotem či dýňové chilli con carne.

Pohled od Bärenhütte

Další možnosti zábavy

Samozřejmě přímo skrz obci vede i krásná běžkařská stopa (Hinterstoder Talloipe). S mírným převýšením kolem řeky Steyr nabízí opravdu luxusní běžkování. Stezka vás po 11 kilometrech dovede až k chatě Almgasthof Baumschlagerreith. Celkové převýšení trasy je přitom jenom kolem 200 výškových metrů. Trasa se na několika krátkých úsecích rozdvojuje.

Dalším tipem je koupaliště Freibad Hinterstoder, které je hned v centru obce. Perfektní zážitek.

Samotná obec zas až tak zajímavá není. Malinký kostelík, malinké náměstíčko hned vedle dolní stanice lanovky, velké informační centrum s muzeem Alpineum, to je asi tak vše.

Hinterstoder - V zimě je tu neopakovatelná pohoda

Hinterstoder závěr

Hinterstoder je skvělý ski areál. Není ani největší, ani nejluxusnější v Rakousku, ale je to takový milý a špičkový areál, který máme hned za rohem. Cesta autem z českých hranic sem skutečně nezabere více, než 2 hodiny. Zažijete tady přitom desítky kilometrů sjezdovek, moderní lanovky a veškeré dostupné služby. Ski Hinterstoder rozhodně stojí za to a my vám jeho návštěvu můžeme upřímně doporučit! Sám sem jezdím rád, každou druhou zimu.

Diskuze ke článku