Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Amfiteátr Loket 2022 – Programy, vstupenky, průvodce

Amfiteátr Loket najdete ve stejnojmenném historickém městě, které je situované v okrese Sokolov v Karlovarském kraji. Je to oblíbené místo kulturních akcí.

Amfiteátr Loket se představuje

Amfiteátr Loket je přírodní divadlo situované v romantické přírodě pod monumentálním hradem, který zde stojí od první poloviny 13. století.

Bezprostředně za jevištěm protéká řeka Ohře, která pramení v Bavorsku a vlévá se do řeky Labe. V pozadí amfiteátru máte rovněž řeku s listnatými stromy a gigantický hrad s románskou věží, která je vysoká dvacet šest metrů.

V amfiteátru se koná mnoho akcí

Popis amfiteátru

Amfiteátr Loket, který spatřil světlo světa ve čtyřicátých letech minulého století, je zasazen do opravdu unikátního prostředí v podhradí hradu Loket.

Přírodní amfiteátr má celkovou kapacitu 1.800 sedících diváků. V roce 2013 prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Nově a efektně zde bylo vybudováno zázemí šaten v mostním pilíři.

K dispozici jsou zde taktéž moderní veřejné toalety a občerstvení. V areálu najdete i  lanové centrum, které má celkem osmnáct překážek a je situované ve výšce od 2 do 5 metrů.

Amfiteátr Loket pohled z výšky

Jak se k Amfiteátru Loket dostanete?

K Amfiteátru se dostanete přes park. Buď můžete jít od sídliště nebo od benzinového čerpadla EuroOil. Místem vede krásná procházková cesta kolem řeky Ohře, kterou si můžete zpestřit návštěvou lanového centra nebo zastávkou u pamětní desky Štefana Vnučka, což byl místní malíř.

Za lanovým centrem je pak malé přístaviště, kde je přichystaná loď pro okružní plavbu po řece Ohři. Okružní plavba s netradičními pohledy na město Loket trvá dvacet pět minut a stojí 50 korun.

Amfiteátr hostí mnoho akcí

Opera Rusalka

V nádherném a unikátním prostředí Amfiteátru se pořádají koncerty klasické hudby a divadelní představení s využitím zdejších přirozených krajinných prvků.

Například scéna z opery Rusalka vám zcela jistě vezme dech, neboť při zpěvu písně Měsíčku na nebi hlubokém vykoukne měsíček zpoza mraku nad hradní siluetou.

Z amfiteátru je krásný výhled na hrad Loket

Od muzikálů po jazz

V minulých letech se zde uskutečnily různé akce. Za všechny jmenujme muzikál Dracula, koncert slovenské rockové skupiny No Name, divadelní představení My Fair Lady nebo jazzový večer s Danem Bártou a Petrem Lipou.

Akce pro mladé publikum

Místní organizátoři však chtějí oslovit i mladší publikum, takže zde také můžete navštívit velké množství koncertů rockových a popových kapel z Česka i ze  Slovenska.

Mezí nejžádanější projekty patří oblíbený Kryštof kemp, což je jednodenní zážitkový hudební festival české hudební skupiny Kryštof. Členové kapely se starají nejenom o hudbu, ale také o pestrý doprovodný program.

Diskuze ke článku