Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Babylon Liberec – Průvodce obrovským zábavním centrem

Babylon Liberec je výjimečný zábavní komplex, který uchvátí návštěvníky všech věkových skupin. Babylon je centrum, které v sobě kombinuje hned několik atrakcí pro malé i velké.

Krátká historie Babylon Liberec

Myšlenka vybudovat zábavní komplex plný her přišla v roce 1996. V roce 1998 však zde nejprve vzniklo nákupní středisko s lunaparkem. Od roku 2007 je pak centrum Babylon v plném provozu.

Babylon si užijí hlavně děti

Babylon Liberec se představuje

Babylon Liberec to je zábava všeho druhu pod jednou střechou. Na ploše 3 000 metrů čtverečních si užijete dostatek zábavy a legrace.

Na své si zde přijdou především pro děti, pro které je tu připraven vláček s kačenkami, divoký řetízkový kolotoč, pohodové houpačky, prolézačky, trampolína a nejrůznější skákačky a houpadla. Chloubou centra je pak zdejší aquapark.

Další obrázek z lunaparku

Autodrom nebo horolezecká stěna

Návštěvníci všech věkových skupin si mohou užít klasický autodrom či populární simulátor divokého býka „Torro“ nebo si na vlastní kůži vyzkoušet nevšední pocity horolezce na horolezecké stěně.

Babylon Liberec často pořádá různé akce

Klasický řetízák nemůže chybět ani tady

Golf pod střechou

Pokud si cvičně chcete vyzkoušet golf, nemusíte hledat profesionální venkovní golfové hřiště. Babylon Liberec vám umožní zahrát si golf pod střechou.

Indoor adventure golf je halové golfové hřiště, kde může rovněž dobře otestovat vaše golfové údery. V rozsáhlém areálu Babylon Liberec najdete i stánek s bohatým občerstvením.

IQ park a další atrakce

Mezi další atrakce, na které v Babylon Liberec narazíte jsou kupříkladu vodní hrátky, tajemné zrcadlové bludiště, zábavní vodní rotující tunel, hravé bublinárium, nebo Fakírovo lože. Dále se zde můžete vyfotit s nejvyšším mužem na světě, zahrát si na skutečného hlasatele předpovědi počasí nebo důkladně prozkoumat své tělo termokamerou.

Je tu spousta drobných atrakcí

200 interaktivních exponátů

V rozsáhlém areálu Babylonu Liberec si můžete vyzkoušet více jak 200 interaktivních exponátů, které vás zaručeně zabaví na celý den.

Laser game nebo bowling

Pokud vás lákají laserové hry, tak zde jste na správném místě. Zdejší aréna Laser game zařízená od firmy LaserMaxx vás rozhodně nezklame. A nemusíte zůstat pouze u laserových her, své kamarády můžete vyzvat na turnaj v bowlingu do centra, které se může pochlubit profesionálními dráhami Brunswick.

Zábavné atrakce v IQ parku

Dokonalý labyrint

Už se vám někdy v životě přihodilo, že jste zabloudili? V Babylonu Liberec se vám to může podařit, stačí když navštívíte zdejší spletitý labyrint. Zdejších bludišť je hned několik.

Všechny jsou umístěné ve čtyřech prostorách a najdete zde několik typů bludišť.

Děti si vystačí i s obyčejnou houpačkou

Doporučuji vyzkoušet především labyrint se strašidly nebo křišťálové bludiště se skly. Zážitek to bude opravdu skvělý, protože pro neonový efekt jsou bludiště nasvícena ultrafialovým světlem.

Nákupní městečko Babylon Liberec

Laser shot

Na úplný závěr doporučuji návštěvu Laser shotu, který vám nabídne simulaci přesné střelby s imitací skutečné pušky nebo pistole. Všechny zbraně jsou vybavené laserovým zářičem pro přesné zacílení. To vše probíhá na velkoplošné projekci. Zvolit si můžete hned z několika druhů her a prostředí.

Babylon Liberec závěr

Babylon Liberec je centrum, které jenom těžko hledá srovnání. Moc podobných centrem, kde je všechno pod jednou střechou jenom tak v Česku nenajdete.

Někoho možná můžou odradit trochu kýčovité dekorace, ale zůstává pravdou, že Babylon je tady hlavně pro děti a v tom je pořád naprosto skvělý. Přibývají nové atrakce jako například IQ park, který je skvělý nejenom na zábavu, ale i pro vzdělávání.

Diskuze ke článku