Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Pardubice 2022 + Program a naše tipy

Východočeská metropole Pardubice každý rok hostí krásné vánoční trhy Pardubice. Ty letošní se budou konat od 30. 11. 2022 do 23. 12. 2022 na Pernštýnském náměstí v centru města.

Mnoho lidí to neví, ale Pardubice mají poměrně krásné historické jádro. A právě v jeho úplném středu na Starém městě se nachází Pernštýnském náměstí s Mariánským sloupem. Právě zde se konají populární vánoční trhy.

Pernštýnském náměstí v době trhů

Pernštýnském náměstí nepatří k těm největším a díky tomu se celé hezky zaplní. Na návštěvníky tak dýchne příjemná vánoční atmosféra plná pospolitosti a veselí.

Kdy se trhy konají?

Vánoční trhy Pardubice se konají jako tradičně od začátku prosince. Přesněji od 30. 11. 2022 až do dnu těsně před Štědrým dnem, tedy 23. 12. 2022. Na Boží hod už je pak klid i když některé stránky s jídlem v centru fungují až do Tří králů.

V noci mají vánoční trhy krásnou atmosféru

Nechybí stánky se vším možným i nemožným

Otvírací doba stánků

Se stánky s občerstvením nebo suvenýry žije celý trh, proto je důležité se podívat i na jejich otvírací doby, které oficiálně jsou:

Pondělí – Pátek od 10 hod. do 19 hod.

Sobota – Neděle od 10 hod. do 20 hod.

Vánoční trhy Pardubice program

Program trhů bývá tradičně velmi bohatý. Vrcholem je každá adventní neděle. Pokud tedy chcete zažít co nejvíce kultury a vidět co nejvíce, tak vám doporučíme návštěvu právě v tyto dny.

Vánoční trhy Pardubice a svátečně naladěné centrum města

Těsně před Vánoci se program roztáhne do všech dní v týdnu.

Nejčastější jsou folklórní vystoupení zejména místních skupin.

Parkování v Pardubicích

Možností parkování je v centru Pardubic je poměrně hodně. Většina parkoviště je ale poměrně malá, jako například to u okresního soudu nebo Wernerově nábřeží.

Stánky hravě zaplní celé náměstí

Nejlepší parkování, které můžeme doporučit je Parkovací dům Karla IV. Další větší venkovní parkoviště je například Parkoviště Za Pasáží U Sendyho nebo Parkoviště obchodní centrum Grand.

Vánoční trhy Pardubice atmosféra

Trhy v Pardubicích nepatří k těm největším ani těm s nejnabitějším programem. Samozřejmě se tu nabízí trumfování s Vánočními trhy v Hradci Králové. K tomu naštěstí nedochází.

Něco dobrého? Výběr je veliký

Vánoční trhy Pardubice se tak stále mohou pochlubit svojí unikátní a hřejivou atmosférou. Náměstí se zaplní. Na pódiu se střídají regionální umělci a umělecké školy. Je tu spousta možností tvořivých dílniček a jiné zábavy. Slavnostní nálada tady vládne na každém kroku.

Dobrý svařák nebo chutné klobásky potěší snad každého. Samozřejmě nechybí ani mnoho možností, jak se dopřát nějaký hezký suvenýr a nebo rovnou koupit dárek někomu blízkému pod stromeček.

Specialita pardubických vánočních trhů

Samozřejmě nemůže chybět perník! Sladký symbol Pardubic patří i na vánoční trhy, kde je oblíbenou pochutinou, ale i dárkem. I vy si nezapomeňte tuto dobrotu koupit.

Doprovodný kulturní program vánočních trhů

Vánoční trhy Pardubice program

Program vánočních trhů bývá zveřejněn až na poslední chvíli. Tady si ho rozhodně můžete prohlédnout a naplánovat si tak vaši návštěvu.

Kam jinám na trhy?

Jste z Pardubic a okolí a hledáte kam jinám vyrazit na trhy? Nejvíce se nabízejí krásné trhy na zámku Kuks. Pokud toužíte po něčem větším, tak vánoční trhy v Praze jsou vzdálené asi 1,5 hodiny pohodlné jízdy po dálnici.

Závěr o trzích v Pardubicích

Vánoční trhy Pardubice 2022 už jsou tady. I letos to vypadá na krásné trhy spojené s tradicemi jako je rozsvěcení vánočního stromu a zapalování svíček na adventním věcmi. Vůně svařáku a dobrot se linou z Pernštýnského náměstí široko daleko. Samozřejmě ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program a nějaké překvapení.

A co vy? Byli jste už někdy na trzích v Pardubicích a nebo se sem alespoň chystáte? Máte nějaké ověřené tipy? Podělte se v komentářích.

Diskuze ke článku