Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kemp Dolce u Trutnova – Průvodce skvělým kempem

Kemp Dolce se nachází nedaleko města Trutnov. Kemp je situován v krásné panenské přírodě na úpatí nejkrásnějších českých hor Krkonoš.

Kemp Dolce se představuje

Areál kempu Dolce je umístěn u rekreační nádrže s travnatou pláži a rybníkem. Na své si zde přijdou nejenom rekreační plavci, ale rovněž rybáři.

V okolí kempu jsou taktéž husté smíšené lesy, takže tento kemp je rovněž učiněným rájem pro všechny houbaře a vyznavače zdravých procházek po lese.

Kemp Dolce blízko Trutnova

Vybavení a služby kemp Dolce

Kemp Dolce poskytuje ubytování ve zděných útulných rekreačních domcích, ve kterých najdete pokoje s praktickým balkonem a vlastním sociálním zařízením.

Dále si zde můžete zarezervovat ubytování ve dřevěných Finských chatkách nebo ve velkých rodinných stanech. Samozřejmostí jsou zde kempová místa pro karavany a vlastní stany.

Rybníky Dolce jsou tady rovnou tři

Sportovní zázemí

V areálu kempu najdete také kiosky s rychlým občerstvením, dětské hřiště a multifunkční sportovní areál, který se skládá s tenisových kurtů, volejbalového kurtu a minigolfu.

Nechybí ani obytné chatičky

Po sportovním vyžití se pak můžete posadit u ohniště nebo ve zastřešeném venkovním posezení s grilem. Dále je zde k dispozici kempová kuchyňka, kempové sociální zařízení, prádelna, praktický babyroom a hlavní recepce. K dispozici je zde také prodejna základních potravin a hygienických potřeb.

Místa pro stany i karavany

Kemp Dolce má celkem 150 míst pro stany a 150 míst pro karavany s elektrickou přípojkou 6A. Dále je to pět rodinných stanů, které jsou v kempu rozložené permanentně.

Kemp Dolce patří k těm větším

Kemp je klidný a čistý

Tipy na výlety

Kempem Dolce vede modrá turistická značka, která začíná v Trutnově a pokračuje směrem na Dvůr Králové, kde najdete největší ZOO v České republice.

Dalšími zajímavými turistickými cíli na dosah jednodenního výletu od kempu jsou Jánské lázně a především atraktivní stezka v korunách stromů, Černá hora, hora Sněžka, Pec pod Sněžkou, historická tvrz Stachelberg a populární skalní město Adršpach.

V okolí kempu je rovněž několik atraktivních muzeí a válečných pevnosti z třicátých let minulého století. Pro děti pak doporučují absolvovat pohádkovou stezku nebo jednodenní výlet do Polska.

Kemp Dolce je skvělý i pro děti

Praktické informace

Kemping je v provozu od května do konce září. Otevírací doba recepce kempu je v turistickou sezónu od 8 do 20 hodiny. Adresa kempu je Oblanov 37, Trutnov.

Koupání je tady skvělé!

Kemp Dolce je držitel několika tuzemských ocenění. V roce 2011 obdržel kemp ocenění v celorepublikové prestižní soutěži „pátý nejoblíbenější kemp roku 2011“, v roce 2012 se kemp pro změnu zařadil na sedmém místě a roku 2013 to byla znova pěkná pátá příčka.

Kemp Dolce závěr

Kemp Dolce u Trutnova nabízí pohodové a krásné místo pro dovolenou. Český ráj nezískal své jméno náhodou a je to opravdu jedno z nejhezčích míst u nás, kde strávit dovolenou. Tak hustou koncentraci památek a přírodních krás jenom tak někde nenajdete. Dolce je hezký kemp, který nabízí hned několik možností ubytování. Samozřejmostí je tady čistota a hezké prostředí.

Diskuze ke článku