Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Muzeum voskových figurín Praha – Madame Tussauds Česko průvodce

Muzeum voskových figurín Praha Madame Tussauds najdete v historickém centru Prahy na Praze 1 na ulici Celetná 6. Tolik slavných osobností pohromadě nemáte šanci nikde jinde vidět!

Představujeme muzeum voskových figurín Praha

Muzeum voskových figurín je svět známých postav ze světa politiky, kultury, vědy, sportu a zábavy.  Všechny postavy, které tady potkáte, jsou neuvěřitelně realistické.

Všechny slavné světové celebrity a ikony budete moci vidět pod jednou střechou. Vlastní selfii si zde můžete udělat s Dalajlamou, Tomem Cruisem nebo Lady Gaga. Samozřejmě nechybí ani domácí osobnosti včetně takových hvězd jako je Jarda Jágr nebo Václav Havel.

Děti milují Spidermana

Krátké dějiny muzea

Vůbec první Muzeum voskových postav Madame Tussauds bylo v hlavním městě České republiky otevřeno v roce 1997. V současné době se expozice nachází v Celetné ulici.

Prověřená značka

Madame Tussauds je prověřená a osvědčená značka. Tato firma, která má svou základnu v Londýně, vyrábí voskové figuríny už více než 150 let.

Nechybí ani slavné české osobnosti

Tvorba jedné voskové figuríny však zaměstná 20 sochařů, kteří za 4 měsíce doslova stvoří zdařilou kopii známé postavy. Během celého procesu modelování je použito přes 500 skutečných tělesných rozměrů.

Vlasy jsou voskovým postavám přidělávány jeden po druhém a pro docílení precizního tónu pleti je zapotřebí několik vrstev nátěru.

Většina figurín je opravdu velmi realistických

Historie je velmi poučná a zajímavá

Herci, zpěváci a zpěvačky

Mezi nejžádanější voskové figuríny všech muzeí Madame Tussauds patří slavné osobnosti světového filmu a světového popu. Nejinak tomu je i v Praze.

V kategoriích Film a Hudba se kupříkladu můžete těšit na Toma Cruise, Brady Pitta, Charlie Chaplina, Bruce Willise, Marilyn Monroe, Lady Gagu, Bona nebo Michaela Jacksona. Všechny tyto celebrity zde na vlastní oči uvidíte.

E.T. mimozemšťana byste možná mezi voskovými figurínami nečekali

Středověká Praha

V Muzeu voskových figurín se však nesetkáte pouze se světovými osobnostmi filmu a hudby, ale také s významnými postavami českých dějin. Půjde především o významné osobnosti středověké Prahy, takže v této sekci zde potkáte českého kněze mistra Jana Husa, římského císaře a českého krále Karla IV., manželky Karla čtvrtého, šikovného mistra Hanuše nebo učeného židovského rabiho Löwi.

Jak se k muzeu dostanete?

K muzeu vedou tramvaje z Václavského náměstí, Staroměstského náměstí a Náměstí Republiky. Dále zde můžete jet pražským metrem, přičemž nejbližší trasy metra jsou: linka A (stanice Můstek a Staroměstská) a linka B (stanice Můstek a Náměstí Republiky).

Quentin Tarantino stylově

Otevírací doba

Otevírací doba Muzea voskových figurín je celoroční. Muzeum je otevřeno od pondělí do neděle od 10:00 do 20:00 hodiny.

Vstupné muzeum voskových figurín Praha

Základní vstupné do muzea je 250 korun, přičemž děti zaplatí 170 korun. Rodinná vstupenka vyjde vaší peněženku na 650 korun.

Závěrečné shrnutí Muzeum voskových figurín Praha

Muzeum voskových figurín Praha je netradiční atrakce, které u nás nemám moc srovnání. Je to opravdu zábavná atrakce, která vám přiblíží mnohé významné osobnosti ať už z historie nebo současnosti. Potěšující je, že se muzeum voskových figurín zaměřuje i na české osobnosti, takže návštěvu tohoto muzea si s dětmi můžete lehce odůvodnit, jako vzdělávání. Rozhodně doporučujeme!

Diskuze ke článku