Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mirakulum Milovice – Ultimátní průvodce zábavním parkem

Mirakulum je jedním z nejoblíbenějších zábavních parků v České republice. Spousta atrakcí, bludiště, vláček, obří sochy hmyzu zaujmou především děti. Mirakulum je tak ideální místo, kde můžou strávit rodiny s dětmi příjemný den.

Mirakulum Milovice je oborvský zábavní park, kde naleznete na jednom místě atrakce všeho druhu, co jenom existují. Na začátku to byl vlastně jenom takové obří dětské hřiště s opravdu úžasných hradem plným prolézaček. Postupně, ale přibývají nové a nové atrakce.

Mirakulum Milovice – Ultimátní průvodce zábavním parkem

Představení Mirakula

Mirakulum je svět fantazie, který si musí každé dítě zamilovat. O jedné z hlavních atrakcí – dřevěném prolézačkovém hradu jsme se už zmínili. Ale na co se těšit dál? Co třeba další prolézačkové lesní město a vulkán? Nebo lanové centrum, minizoo, obří houpačky, bludiště a podzemní bludiště, lesní naučná stezka nebo netypický vodní svět, který není ani tak o koupání, jako spíš o blbnutí. Atrakcí je ale samozřejmě ještě daleko víc.

Každé dítě si tady zaručeně najde tu svou oblíbenou! Celý zábavní park Mirakulum se rozprostírá na 10 hektarech.

Děti dovádí v parku Mirakulum!

Kudy do Mirakula?

Mirakulum se nachází na severním okraji středočeských Milovic. Díky výborné dostupnosti do Prahy si Milovice jako svůj hlavní štáb vybrali i sovětští vojáci při svém „dočasném pobytu.”

Z centra Prahy je do Mirakulum v Milovicích 50 kilometrů a 40 minut jízdy. Nejlépe po dálnici D7 (sjezd Benátky nad Jizerou).

Mirakulum otvírací doba

Mirakulum je otevřeno každý den. Otevírací doba Mirakula je od 10:00 do 18:00. V září je otevřeno denně, mimo pondělků. V říjnu je otevřeno o víkendech a státních svátcích. V zimě je pak zavřeno.

Ceník vstupného do Mirakula

Mirakulum prodává pouze celodenní vstupenky a jednotné vstupné (nerozlišuje děti a dospělé). V celém Parku Mirakulum přijímáme pouze hotovost – bankomat je k dispozici u vstupu.

Vstupenka Cena
Osoba (ve všední dny mimo prázdniny) 140 Kč
Osoba základní vstupné 210 Kč
Děti do 90 cm výšky Zdarma
Rodinné vstupné pro 3 osoby 540 Kč
Rodinné vstupné pro 3 osoby 720 Kč
ZTP, ZTP/P a dětské domovy Zdarma
Senioři nad 60 let Zdarma (pouze v pátek)

Největší atrakce Mirakula

Na co se můžete v Mirakulu těšit? Tohle jsou ty nejlepší atrakce:

  • Oáza Vodní svět – není žádný aquapark, ale spíš vodní hřiště. Malé umělé potůčky a různé vodní atrakce, kde můžou děti dovádět a poznávat jak funguje voda. Vodní svět, tedy není přímo určený ke koupání, i když se v něm děti pořádně vycachtají. V provozu je jenom v létě od 1. června.
  • Hrad – symbol Mirakula. Ohromný dětský prolézací hrad s 8 věžemi. Takový gigant nenaleznete na žádném dětském hřiště. Spousta klouzaček, prolézaček, tajných chodeb, žebříků i vysutých lávek. Ráj pro princezny i rytíře.
  • MiniZOO – Mirakulum má vlastní malou ZOO, která se zaměřuje hlavně na malá kontaktní zvířata jako jsou kozy.
  • Lanové centrum – klasické blbnutí na lanech „vysoko“ nad zemí. Centrum je opravdu rozlehlé.
  • Lesní město a vulkán – další obrovský prolézací hrad pro děti. Zaujme i obří klouzačka vulkán, na které se dá klouzat do všech směrů.
  • Úzkokolejná železnice – malý vláček, který jezdí po trase dlouhé 1,8 kilometry do sousedního tankodromu. Lokomotiva je parní 100.15 z Florisdorfu 1947. Jízdenka se vstupem do tankodromu stojí dalších 100 Kč/osoba.
  • Obří trampolína – klasický nafukovací polštář.
  • Obří houpačky – je potřeba se pevně držet, opravdu sviští.
  • Bludiště – dvě krásné bludiště, jedno klasické z křoví a druhé podzemní.
  • Naučná stezka – učí poznávat hlavně les, zdejší rostliny a zvířata.

Mapa Mirakula

Následující mapa vám pomůže zorientovat se v atrakcích Mirakula. Není jich zrovna málo. A to tady není zdaleka všechno. Třeba místní vláček jezdí ještě daleko až k sousednímu tankodromu.

Ideální místo na výlet z Prahy.

Mirakulum sleva / Slevomat

Slevy jsou v Mirakulu možné pro důchodce a nejmenší děti. A co Mirakulum na Slevomatu? Slevové vouchery se nabízeli bohužel zatím pouze 1x v roce 2015 a vzhledem k velkému zájmu o Mirakulum nelze očekávat, že by se tato nabídka někdy opakovala. Více se dozvíte na stránce Mirakulum – Slevomat.cz.

Závěr

Zábavní park Mirakulum Milovice je skvělý zábavní park, který je každým rokem lepší. Tolik atrakcí pro děti na jednom místě jenom tak nenajdete. Pro děti je to ráj, který si maximálně užijí a každý rodič by to měl svému dítěti dopřát. Pro děti do 10 let je to opravdu snové místo. Pro samotné rodiče zde sice zas tolik zábavy není, ale rozzářený obličej potomka bude jistě nejlepší odměnou. I když tatínky určitě zaujme možnost spojit návštěvu Mirakula se sousedním tankodromem Milovice.

Diskuze ke článku

0/100