Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Skalka family park Ostrava – Ceník, recenze, můj průvodce

Skalka family park je zábavním parkem, který je ideální k trávení volného času pro všechny věkové kategorie dětí.

Skalka family park Ostrava se představuje

V letních měsících je zde více než 40 zábavných atrakcí. Malé i větší děti se mohou vydovádět na dětském hřišti s prolézačkami nebo na malé či velké lanové pyramidě. Dále jsou zde vodní atrakce, kolotoče nebo minigolf.

Skalka family park Ostrava najdete blízko Ostravy v Moravskoslezském kraji. Adresa parku je Vřesinská 9027.

Vstup do Skalka family park

Dobrodružství na každém rohu

Populární atrakcí především pro starší děti je virtuální realita, která disponuje 4 stanovišti s VR brýlemi. Další oblíbenou zábavou je rýžování zlata nebo objevování krás pirátské zátoky, která se může pochlubit replikou pirátského korábu, který se jmenuje Skaláčkova Perla.

Mnoho atrakcí je i pod střechou

Skákací aréna

Za deštivého počasí můžete využít skákací arénu, která má celkem 16  trampolín či krytý autodrom. V prostorech areálu najdete i horskou dráhu Dragon, kterou ocení všichni příznivci dokonalého adrenalinu.

Zimní radovánky

Během zimy si v areálu budete připadat jako v Alpách. Areál totiž nabízí dvě sjezdovky, které měří tři sta padesát metrů.

Dále je zde dětský skipark a kopec s dětským pásem o délce sto metrů. Na kopcích se dá jezdit nejenom na lyžích, ale rovněž na bobech nebo sáňkách. Areál taktéž disponuje umělým chlazeným kluzištěm pro bruslení.

Velkolepé prolézací hrady

Součástí parku je i minizoo

Občerstvení a půjčovny

Na sjezdovce je připravený Skybar, kde si můžete doplnit tekutiny. Areál nabízí rovněž půjčovnu lyží a bruslí. Objednat si zde můžete i lyžařské kurzy či bruslařské lekce.

Autodrom děti milují

Malá zoologická zahrada

Ve family parku můžete po celý rok navštívit malou zoologickou zahradu, ve které jsou k vidění klokani nebo mufloni či osel domácí. Celkem zde můžete potkat zhruba dvacet sedm druhů zvířat, které si můžete vyfotit, pohladit nebo nakrmit.

Součástí malé zoologické zahrady je Skaláčkovo bludiště nebo Stříbrná věž, která disponuje krásným výhledem na celý areál family parku.

V Skalka family parku zaparkovala i pirátská loď

Jak se k family parku dostanete?

Na Skalku se dostanete vlastním vozem silnicí 1. třídy číslo 4692. U areálu je bezplatné parkoviště, které má 250 parkovacích míst. Dále zde jezdí z Ostravy tramvaje číslo 5, 7, 8 nebo 17.

Otevírací doba a vstupné

Skalka family park je v provozu po celý rok. Otevírací doba parku je v hlavní turistickou sezónu od pondělí do pátku od 10 do 19 hodiny, v sobotu od 9 do 20 hodiny, v neděli od 9 do 19 hodiny.

Vstupné do parku činí 590 korun pro dítě, 190 korun pro dospělého. Vstupné online je levnější, neboť za dítě zaplatíte 530 korun, za dospělého 170 korun.

V zimě jsou skvělé zdejší sjezdovky

Skalka family park Ostrava shrnutí

Skalka family park je skvělé zábavné místo. Hezký park, kde se děti opravdu zabaví. Atrakcí je tady opravdu spousta a některé jsou až velkolepé. V Ostravě a okolí je to rozhodně jedno z nejlepších, kam vyrazit s rodinou.

Tubing si opravdu užijete

Diskuze ke článku