Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nejkrásnější rakouská jezera

Rakousko je nádherná země, která se může pochlubit krásnými a čistými jezery. Pojďme si představit nejkrásnější rakouská jezera.

Nejkrásnější rakouská jezera

Náš výběr se zaměřil na 8. nejkrásnějších jezer v Rakousku. Záměrně vybíráme spíše ty větší, jinak by mohl být problém se dopočítat. Nádherných jezer s průzračnou vodou je v Rakousku opravdu hodně.

Jezero Faakersee

Jezero FaakerSee leží v rakouské spolkové zemi Korutany v nadmořské výšce 600 metrů nad mořem. Jezero má krásnou tyrkysovou barvu, což způsobuje vápenaté podloží.

Jezero Faakersee

I když je jezero 30 metrů hluboké, díky neuvěřitelné čistotě lze prakticky vidět až na dno. Voda jezera je nejenom křišťálově čistá, ale rovněž také teplá.

Teplota vody totiž v letních měsících dosahuje až 28 stupňů Celsia, což způsobuje zdejší středomořské klima. V jezeru je možné se nejenom koupat, ale také potápět nebo plachtit či veslovat.

Jezero Hintersee

Jezero Hintersee najdete v Německu, tohle se ovšem nachází nedaleko rakouského města Mittersill, v nadmořské výšce 1 313 metrů nad mořem. Méně známé rakouské jezero nenavštěvují tisíce lidí denně a o to je krásnější. Pro milovníky přírody jsou tu výhledy, na které budete vzpomínat ještě dlouho po dovolené.

Posílání novinek na email

Nechte si posílat novinky o cestování na email. Tipy 🌲na výlety a 🛏️ubytování. Jenom to nejlepší! Nemáme rádi spam, proto posíláme maximálně 1 email za měsíc. Odběr lze kdykoliv a ❌ snadno zrušit.

Jezero Hintersee

Jezero Hintersee nelze obejít dokola, ale můžete se vydat po pěšině nad něj do kopců. Ve volné přírodě narazíte na koně, krávy i kozy, ovce nebo prasata domácí.

Jezero Traunsee

Jezero Traunsee je situované mezi výrazným skalnatým masivem Traunstein a vápencovým pohořím Höllengebirge.

Jezero měří na délku 12 kilometrů, na šířku pak 3 kilometry. Maximální hloubka jezera je 191 metrů. Centrem turistických výletů je historické město Gmunden, které leží v severním cípu jezera.

Jezero Traunsee

Teplota vody v letních měsících dosahuje hodnoty kolem 20 stupňů Celsia, takže jezero je spíše než pro koupání vhodné pro sportovní potápění, jachtaření nebo windsurfing.

Jezero Wolfgangsee

Jezero Wolfgangsee najdete v předhůří rakouských Alp v malebné oblasti Solné Komory. Jezero, kde se můžete bez problémů koupat, je celkově deset kilometrů dlouhé a dva kilometry široké.

Nejkrásnější rakouská jezera a Wolfgangsee

Velmi teplé jezero je napájeno zejména řekou Ischl. S celkovou plochou 12,84 kilometrů čtverečních zaujímá v pomyslném pořadí rakouských jezer dle velikosti deváté místo.

Jezero je obklopené čarokrásnými horskými vrcholky Alp a leží v nadmořské výšce 539 metrů nad mořem.

Jezero Zeller See u Zell am See

Jezero Zeller See patří ke klenotům oblasti Zell am See/Kaprun. Jedná se o sladkovodní jezero s rozlohou 4,55 km2 a hloubkou až 68 metrů. Celé jezero lze obejít – část po promenádě v Zell am See, část po chodníku na druhém břehu. Trasa je dlouhá asi 10 kilometrů.

Jezero Zeller See u Zell am See

Jezero nabízí možnost koupání či surfování, projížďky na parníku a v letních měsících také večerní laserovou show.

Jezero Mondsee

Jezero Mondsee, které se nachází v nadmořské výšce 481 metrů nad mořem, je dlouhé 16,4 kilometrů a široké 2,3 kilometrů.

Jezero Mondsee

Jezero Mondsee znamená v českém jazyce Měsíční jezero, a to díky svému krásnému půlměsícovitému tvaru.

Třebaže je Mondsee obklopeno vysokými horskými masivy, teplota jezerní vody je nečekaně vysoká a v létě dosahuje až příjemných 27 stupňů Celsia. V jezeru se můžete koupat nebo absolvovat další sportovní aktivity.

Jezero Achensee

Jezero Achensee se nachází v Tyrolsku a je největším jezerem této krásné rakouské spolkové země. Maximální délka jezera je 9,4 kilometrů, šířka pak 1 kilometr.

Jezero Achensee

U jezera Achensee najdete skvělé podmínky pro surfaře a jachtaře. Jezero Achensee navíc poskytuje perfektní podmínky pro potápění a špičkovou infrastrukturu pro rodinnou dovolenou. K vodním radovánkám zde také slouží pět úžasně vybavených plováren.

Jezero Hallstattersee

Jezero Hallstattersee má celkovou rozlohu 8,55 kilometrů čtverečních a rozkládá se u překrásného městečka Hallstatt v podhůří alpských velehor.

Nejkrásnější rakouská jezera a Hallstattersee

Jezero měří na délku šest kilometrů a na šířku 2,3 kilometrů. Maximální hloubky jezera je 125 metrů. I když se v jezeru dá koupat, tak teplota vody zde dosahuje pouhých 16 stupňů Celsia.

Dovolená a nejkrásnější rakouská jezera

Pokud se vydáte na dovolenou k těmto jezerům, tak rozhodně nebudete zklamáni. U každého je minimálně jeden kemp. Ve městech se dá ubytovate ve stylových horských penzionech s obrovskými truhlíky převyslých květin.

Nejkrásnější rakouská jezera

Pevně věříme, že jsme se trefili i do vašeho vkusu. Za těmito 8 jezery si opravdu stojíme a myslím, že nejsme vedle, když si je troufneme označit za nejkrásnější rakouská jezera. Opravdu mají své jedinečné krásu, která stojí za vidění. Mnohdy předčí i moře a přitom je máme z Česka mnohem blíže.

Diskuze ke článku