Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nejkrásnější rakouská jezera

Rakousko je nádherná země, která se může pochlubit krásnými a čistými jezery. Pojďme si představit nejkrásnější rakouská jezera.

Nejkrásnější rakouská jezera

Náš výběr se zaměřil na 8. nejkrásnějších jezer v Rakousku. Záměrně vybíráme spíše ty větší, jinak by mohl být problém se dopočítat. Nádherných jezer s průzračnou vodou je v Rakousku opravdu hodně.

Jezero Faakersee

Jezero FaakerSee leží v rakouské spolkové zemi Korutany v nadmořské výšce 600 metrů nad mořem. Jezero má krásnou tyrkysovou barvu, což způsobuje vápenaté podloží.

Jezero Faakersee

I když je jezero 30 metrů hluboké, díky neuvěřitelné čistotě lze prakticky vidět až na dno. Voda jezera je nejenom křišťálově čistá, ale rovněž také teplá.

Teplota vody totiž v letních měsících dosahuje až 28 stupňů Celsia, což způsobuje zdejší středomořské klima. V jezeru je možné se nejenom koupat, ale také potápět nebo plachtit či veslovat.

Jezero Hintersee

Jezero Hintersee najdete v Německu, tohle se ovšem nachází nedaleko rakouského města Mittersill, v nadmořské výšce 1 313 metrů nad mořem. Méně známé rakouské jezero nenavštěvují tisíce lidí denně a o to je krásnější. Pro milovníky přírody jsou tu výhledy, na které budete vzpomínat ještě dlouho po dovolené.

Jezero Hintersee

Jezero Hintersee nelze obejít dokola, ale můžete se vydat po pěšině nad něj do kopců. Ve volné přírodě narazíte na koně, krávy i kozy, ovce nebo prasata domácí.

Jezero Traunsee

Jezero Traunsee je situované mezi výrazným skalnatým masivem Traunstein a vápencovým pohořím Höllengebirge.

Jezero měří na délku 12 kilometrů, na šířku pak 3 kilometry. Maximální hloubka jezera je 191 metrů. Centrem turistických výletů je historické město Gmunden, které leží v severním cípu jezera.

Jezero Traunsee

Teplota vody v letních měsících dosahuje hodnoty kolem 20 stupňů Celsia, takže jezero je spíše než pro koupání vhodné pro sportovní potápění, jachtaření nebo windsurfing.

Jezero Wolfgangsee

Jezero Wolfgangsee najdete v předhůří rakouských Alp v malebné oblasti Solné Komory. Jezero, kde se můžete bez problémů koupat, je celkově deset kilometrů dlouhé a dva kilometry široké.

Nejkrásnější rakouská jezera a Wolfgangsee

Velmi teplé jezero je napájeno zejména řekou Ischl. S celkovou plochou 12,84 kilometrů čtverečních zaujímá v pomyslném pořadí rakouských jezer dle velikosti deváté místo.

Jezero je obklopené čarokrásnými horskými vrcholky Alp a leží v nadmořské výšce 539 metrů nad mořem.

Jezero Zeller See u Zell am See

Jezero Zeller See patří ke klenotům oblasti Zell am See/Kaprun. Jedná se o sladkovodní jezero s rozlohou 4,55 km2 a hloubkou až 68 metrů. Celé jezero lze obejít – část po promenádě v Zell am See, část po chodníku na druhém břehu. Trasa je dlouhá asi 10 kilometrů.

Jezero Zeller See u Zell am See

Jezero nabízí možnost koupání či surfování, projížďky na parníku a v letních měsících také večerní laserovou show.

Jezero Mondsee

Jezero Mondsee, které se nachází v nadmořské výšce 481 metrů nad mořem, je dlouhé 16,4 kilometrů a široké 2,3 kilometrů.

Jezero Mondsee

Jezero Mondsee znamená v českém jazyce Měsíční jezero, a to díky svému krásnému půlměsícovitému tvaru.

Třebaže je Mondsee obklopeno vysokými horskými masivy, teplota jezerní vody je nečekaně vysoká a v létě dosahuje až příjemných 27 stupňů Celsia. V jezeru se můžete koupat nebo absolvovat další sportovní aktivity.

Jezero Achensee

Jezero Achensee se nachází v Tyrolsku a je největším jezerem této krásné rakouské spolkové země. Maximální délka jezera je 9,4 kilometrů, šířka pak 1 kilometr.

Jezero Achensee

U jezera Achensee najdete skvělé podmínky pro surfaře a jachtaře. Jezero Achensee navíc poskytuje perfektní podmínky pro potápění a špičkovou infrastrukturu pro rodinnou dovolenou. K vodním radovánkám zde také slouží pět úžasně vybavených plováren.

Jezero Hallstattersee

Jezero Hallstattersee má celkovou rozlohu 8,55 kilometrů čtverečních a rozkládá se u překrásného městečka Hallstatt v podhůří alpských velehor.

Nejkrásnější rakouská jezera a Hallstattersee

Jezero měří na délku šest kilometrů a na šířku 2,3 kilometrů. Maximální hloubky jezera je 125 metrů. I když se v jezeru dá koupat, tak teplota vody zde dosahuje pouhých 16 stupňů Celsia.

Dovolená a nejkrásnější rakouská jezera

Pokud se vydáte na dovolenou k těmto jezerům, tak rozhodně nebudete zklamáni. U každého je minimálně jeden kemp. Ve městech se dá ubytovate ve stylových horských penzionech s obrovskými truhlíky převyslých květin.

Nejkrásnější rakouská jezera

Pevně věříme, že jsme se trefili i do vašeho vkusu. Za těmito 8 jezery si opravdu stojíme a myslím, že nejsme vedle, když si je troufneme označit za nejkrásnější rakouská jezera. Opravdu mají své jedinečné krásu, která stojí za vidění. Mnohdy předčí i moře a přitom je máme z Česka mnohem blíže.

Diskuze ke článku