Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hostivařská přehrada – kvalita vody 2018, koupání, nudapláž

Hostivařská přehrada se nachází je několik málo minut od centra Prahy. Přehradní nádrž na potoce Botiči nabízí nejenom skvělou zábavu, ale také aktivní odpočinek a bohaté kulturní vyžití.

Přehrada uprostřed Hostivařského lesoparku

Hostivařskou přehradu najdete v poklidné lokalitě uprostřed Hostivařského lesoparku, který má velkou síť pěších cest, dětských hřišť, altánků a laviček.

Hostivařský lesopark je oázou klidu, kde si můžete od hluku a shonu velkoměsta na chvíli oddechnout a odpočinout. Jen pár minut cesty z centra Prahy vznikla největší vodní plocha v Praze, která má celkovou rozloze 43,8 ha.

Romantika přehrady na podzim

Historie přehrady

Hostivařská přehrada vznikla v 60. letech minulého století. Za vznik přehrady vděčíme velké povodni z roku 1958. Po této přírodní katastrofě se rozhodlo o vybudování nové přehrady, která byla definitivně hotova v roce 1964. Postupem času se Hostivařská přehrada stala velmi oblíbeným rekreačním místem Pražanů.

Hostivařská přehrada a koupání

Hostivařská přehrada to je především ráj pro všechny milovníky koupání a vodních sportů. V současné době pojme koupaliště až 10 000 návštěvníků. Najdete zde písčité i travnaté pláže, restaurace, dětské hřiště s trampolínou a adrenalinovou lezeckou stěnou.

Na své si zde rovněž přijdou příznivci koupání „na Adama“, protože Hostivařská přehrada má i nudistickou pláž, která je oddělená od hlavní pláže přilehlým lesem.

Kachna se cáká v Botiči před Hostivařskou přehradou

Kvalita vody

Přehrada má pravidelný přítok a odtok, takže kvalita vody je po většinu letní sezóny dobrá a vhodná ke koupání.

Od fotbálku až ke stolnímu tenisu

V areálu Hostivařské přehrady je celá řada různých sportovišť, na kterých se můžete dosyta vydovádět. Pro nadšence do plážového volejbalu doporučuji vyzkoušet si ryze dva profesionální kurty na beach volejbal.

Pro vyznavače tradičních her a sportů jsou zde pro změnu k dispozici ruské kuželky nebo stoly na stolní tenis či hřiště na fotbálek.

Vodní atrakce

Novinkou roku 2018 je padesátimetrová dlouhá vodní skluzavka WATER SLIDE, kterou ocení především hyperaktivní děti. Další žhavou atrakcí jsou dvě velké nafukovací trampolíny nebo půjčovna lodiček a šlapadel.

Občerstvení

Areál Hostivařské přehrady myslí i na váš žaludek. V rozsáhlém areálu Hostivařské přehrady je dostatek kiosků s rozmanitým občerstvením a pitím, takže hlady ani žízní tady rozhodně nezemřete. Navíc si na písčité pláži můžete vychutnat skvělé míchané koktejly a drinky od profesionálních barmanů.

Závěr

Hostivařská přehrada je oblíbené místo relaxace v centru Prahy. Určitě doporučujeme se sem vydat na procházku v každé roční době. V létě je zde skvělé koupání a nebo piknik.

 

Diskuze ke článku

0/100