Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Neziderské jezero – na kole, ubytování, počasí

Neziderské jezero je jedinečná vodní plocha v rakouské spolkové zemi Burgenland. Největší jezero Rakouska máme na dosah. Nabízí koupání i zábavu. Pojďte si ho užít s našim průvodcem.

Hlaní charakteristiky Neziderského jezera

Délka Neziderského jezera je 36 km a šířka se pohybuje mezi 6 až 12 km. Pozoruhodností je, že výška zemského zakřivení mezi rakouskými obcemi Neusiedl am See a Mörbisch je 9,6 m, takže nelze vidět z jednoho konce jezera na druhý.

Neziderské jezero – na kole, ubytování, počasí

Koupání v Neziderském jezeru

Nejpěknější pláže Neziderského jezera najdete na východní straně pobřeží. Jsou to především pláže v obcích Neusiedl am See, Weiden am See, Podersdorf am See a Illmitz. Pláže nejsou přeplněné, protože jsou dostatečné dlouhé a prostorné. Trávníky jsou pečlivě udržovány a poskytují dost místa pro relaxaci a odpočinek na slunci i ve stínu vysokých stromů.

Největší pláž najdete v obci Podersdorf am See, která se navíc může pochlubit jemnými kamínky a nízkým břehem, což docení především rodiny s malými dětmi.

Kouzelné místo kousek za hranicemi.

Termální lázně

Kolem Neziderského jezera je hned několik termálních lázní. Na rakouské straně stojí za návštěvu termální lázně St.Martins Therme & Lodge, které svým hostům nabízejí  wellness oázu s pěti různými druhy saun a parních lázní a rozsáhlý areál s bazény, které jsou napuštěné minerální vodou.

Na maďarské straně jezera doporučuji termální lázně Hegykö, které mají skvělou minerální vodu o teplotě 55 °C. Je to léčebná voda, která obsahuje chlorid sodný a alkalické uhličitany. Voda dále obsahuje fluorid, termální síry a má mimořádně vysoký obsah minerálních látek, což dokonale prospěje vašemu unavenému organismu.

U Neziderského jezera je skvělé koupání.

Ubytování a kempy

Nejspolehlivější ubytování najdete v kempech. Kemp Sá-Ra je dokonce situovaný do areálu termálních lázní v maďarské obci Hegykö. V ceně ubytování máte garantovaný vstup zdarma do termálních koupelí, kde můžete například smočit své unavené tělo po celodenním výletě na kole.

Dalším osvědčeným kempem je pak kemp Storchencamp Campingplatz v rakouské obci Rust, který najdete na jihozápadním břehu Neziderského jezera.

Ideální počasí pro vodní sporty

Počasí v oblasti Neziderského jezera je po celý rok velmi příjemné a přívětivé. Převládá zde mírné panonské klima, takže koupání v Neziderském jezeře se nemusíte obávat, naopak velmi mělké jezero se v letních měsících velmi rychle ohřeje.

Občas zde zafouká, ale poměrně příjemně. Neziderské jezero je proto vyhledávaným místem pro vodní sporty, které potřebují nějaký ten větřík do plachet.

Mapa Neziderského jezera

Mapa Neziderského jezera, která vám pomůže zorientovat se.

Mapa Neziderského jezera

Památky

Mezi nejzajímavější památky kolem Neziderského jezera patří zejména krásné historické budovy v rakouských obcích Rust a Purbach. V obci Rust je to především rybářský kostel Fisherkirche a v Purbachu pak dvojitá Turecká brána, která se dokonce dostala do městského znaku.

 

Diskuze ke článku

0/100